Ignore Level چیست و چه اهمیتی در ترید دارد؟

Ignore Level چیست و چه اهمیتی در ترید دارد؟ در این مقاله از چارتستان درصددیم تا به این موضوع و اهمیت آن در ترید بپردازیم.

لول‌های نادیده گرفته شده (Ignore Level)

در این جلسه می‌خواهیم راجع به مبحثی به نام Ignore Level ها صحبت کنیم. شاید این مبحث تا حدی شما را به یاد سطوح Swap بیندازد. ولی مبحث متفاوت و پیشرفته‌تر است. همانطور که از اسمش پیداست ما لول‌هایی داریم که بازار بی اعتنا از آن‌ها رد می‌شود. و با یکسری شرایط خاص در موارد خاص بررسی می‌شوند. در خود آکادمی مواردی که در آن بررسی شده بحث CPها و LS و RS Kinkها و … است. ولی لزومی ندارد که صرفا به همین موارد اتکا کنیم و می‌توانیم موراد بیشتری را هم بررسی کنیم. ولی عمده مطالب همین موارد هستند.

طبق شماتیک زیر ما اشاره کردیم که با Engulf شدن CPها، یک سری سطوح ایجاد می‌شود. مانند ECP Kink و PCP Kink که در آینده انتظار واکنش به این سطوح را داریم. پس در برگشت قیمت این سطوح تازه ایجاد شده برای ما حائز اهمیت بودند.

pcp

Ignore Level

گاهی بازار بدون هیچ اعتنایی نسبت به این Kinkها به صورت Ignore رد می‌شود.

بازار هنگام تشکیل ساختار CP دو حالت را می‌توانست تشکیل دهد. یک حالت که قیمت PCP و ECP رو Engulf می‌کند و PCP Kink و ECP Kink را تشکیل می‌دهد و حالت دوم که قیمت با مومنتوم به سمت بالا حرکت می‌کند پس تقاضایی که در نواحی بود مصرف نشده باقی می‌ماند و زمانی که قیمت باز می‌گشت انتظار واکنش در این ناحیه داشتیم.

گاهی قیمت بدون توجه به این نواحی آن‌ها را رد می‌کند.

در تایم پایین‌تر به این شکل دیده می‌شود.

و اگر این حرکت مومنتوم نبود، بازار به یک ناحیه‌ای برخورد می‌کند و آن را Engulf نمی‌کند و بازگشت می‌کند. و تقاضای موجود در این نواحی را رد می‌کند و ریزش می‌کند.

شروط Ignore Level ها

شرط اول این است که Base مورد نظر قبلا واکنش نداده باشد یعنی آن Base باید کاملا Fresh و مصرف نشده باشد.

در شرط دوم و سوم ابتدا در نظر داشته باشید که در Ignore Levelها در همان تایم بالا شاید قابل شناسایی نباشد. ولی در تایم پایین ما منتظر می‌مانیم که حرکت خود را تکمیل کند. (یعنی از سطح خوب فاصله بگیرد و همان پولبک اول را ترید نمی‌کنیم. ) و در برگشت به ناحیه، آن را ترید می‌کنیم. دقت کنید که شرط انجام این معامله این است که قیمت در پایین ناحیه خاصی را Engulf کرده باشد. وگرنه تاییدی برای معامله نیست.

چطور ناحیه واکنش را پیدا کنیم؟

در تایم پایین دنبال ناحیه ای می‌گردیم که خودش base باشد که قیمت را یک بار نگه داشته باشد و آن را مشخص می‌کنیم. که بعد از Ignore شدن به آن برگشته و بعد وارد پوزیشن بشویم.

ولی آیا Ignore Level به همین سادگی است؟ خیر!

گاهی ما دو یا چند ناحیه بهینه و بیس در این بخش پیدا می‌کنیم که بعد از Ignore ممکن است به آن‌ها واکنش بدهد. در این حالت نباید هر بار روی هر کدام به اندازه 1 درصد از سرمایه‌تان ورود بزنید. باید مقدار ریسک به ریوارد را بسنجید و متناسب با آن این 1 درصد سرمایه را بین این بیس‌ها تقسیم کنید.

گاهی بازار به این شکل حرکت می‌کند که یک FTR یا FL تشکیل می‌دهد و بعد قیمت همین FTR را Engulf می‌کند. و بعد از ریتریس کردن بازمی‌گردد و یک تایید به ما می‌دهد. (یعنی در همان سقفی که Engulf اتفاق افتاده نفوذ می‌کند) و این دیدگاه را به ما می‌دهد که یک ناحیه تقاضا در این منطقه است و ما طبیعتا انتظار داریم که در برگشت قیمت به این ناحیه تقاضا واکنش بدهد ولی از این ناحیه عبور می‌کند و بعدا می‌توان به صورت یک Swap در دل این حرکت دنبال نقطه واکنش بگردیم و وارد معامله شویم.

تاییدیه ایگنور لول

تاییدیه Ignore Level

سطوح Ignore یک بار مصرف‌اند و نمی‌توان چندین بار روی آن‌ها معامله باز کرد.یک حالت دیگر به صورت زیر است که ما در دل حرکت مشخص شده به دنبال نقطه Ignore شده برای معامله می‌گردیم.

سطوح مختلف ایگنور لول

سطوح مختلف Ignore

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.