سقف قیمت

سقف قیمت

وقتی قیمت یک رالی به همراه یک POLE حرکتی قوی رو به بالا می سازد.( این موضوع برای حرکت رو به پایین هم صادق است)، قطعا گرفتن بخشی از سود توسط مؤسسات مالی باعث می شود که قیمت به پایین بازگشته و وارد POLE شود . قیمت در بسیاری از مواقع در بالای PLOE تشکیل flag میدهد، اینکه موسسات شروع به افزایش سفارشات خرید برای افزایش قیمت و یا پنهان کردن سفارشات فروش برای چرخش قیمت میکنند . برای فهم شکست یک flag مواظب Flow Order و Liquidity gapsباشید.

این مقاله با سناریوی دوم سروکار دارد . قیمت رشد میکند. rally تشکیل flag میدهدو میریزد. (base)

Flag  راهی برای مؤسسات است که معامله گران retailer را وادار به خرید کنند با این تصور که قیمت بالاتر می رود به آنها سفارشات زیاد خرید میدهد که علیه آن بفروشند .

اگر اندکی در تایم فریم بالاتر نگاه کنیم ، این یک شکل PRICE ON CAPS است . و در تمامی تایم فریم ها یک pole بسیار قوی رو به پایین ساخته است .

قیمت به شکلی کاملا منظم درون یک باکس قرار گرفته است . به عنوان نکته PA ، نگاه کنید قیمت چگونه POLE BASE را اینگلف کرده است ! وقتی قیمت به این Cap باز میگردد فروشندگان منتظر هستند .

علائم دیگری وجود دارد که به ما میگوید Cap قیمت را در بازگشت متوقف می کند. مانند اینگلف(Engulf )در چارت بالا و یا فشرده سازی(Compression )در راه بالا رفتن. Capها به سادگی مکان های بسیار زیبایی برای نگاه کردن به چرخش قیمت است .

حداقل 222عدد Cap مشخص کنید ،یک باکس از آن به آینده بکشید و ببینید قیمت وقتی به آن میرسد چه اتفاقی برایش می افتد . و اگر شکسته شود چه اتفاقی می افتد آیا cap هنوز هم معتبر خواهد بود ؟

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.