پرسش و پاسخ در خصوص نحوه ترید کردن،FTR و …

پرسش و پاسخ در خصوص نحوه ترید کردن،FTR و …

دوستی از من خواست نحوۀ ترید کردن من رو بدونه. من شیوه ترید کردنم به این صورت ھست . ھیچکاری به سایر نوسانات ندارم . جایی که استاپ بقیه رو نتونم تشخیص بدم تریدی برای من وجود نداره . اگر هم در مورد true zone ها تا الان چیزی نگفتم از صمیم قلب ازتون عذر میخوام. اما یا من حافظه ام رو از دست دادم یا تا اونجایی که یادم بیاد بارها در موردش صحبت کردم. من که نگفتم قبول. IF که در مقاله خوانش قیمت گفته.

اﯾﻦ FTR ھﺎ ﭘﺲ از ﺗﺸﮑﯿﻞ S/D اﯾﺠﺎد ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ و ﺷﺮﻃﺸﻮن اینه که ﻗﯿﻤﺖ رو HOLD ﮐﺮده ﺑﺎﺷﻨﺪ که بشه ﺗﺤﺖ ﻋﻨﻮان FL در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺖ .

سوال:

زمانی که یک FTR  تشکیل میشه مثل شماره 2 این خودش یک رالی بیس دراپ ھست که تشکیل این ساپلای رو داده در شماره 3 این ساپلای برای شما تثبیت میشه که یک رالی بیس دراپ واقعی ھست در واقع ترو ساپلای خوب اولا ما بعد از تشکیل و دیدن شماره 3 دنبال سیگنال فروش ھستیم؟ دوم اینکه این ساپلای با واکنش 3 دیگه یک رالی بیس دراپ فرش نیست بس چطور ورود کنیم ؟

پاسخ:

ببین نقطه 3 به ما نشون میده که این محدوده FTR به عنوان یک FL قابل قبول میشه. خوب این که در نقطه 3 ما برخورد به FL نقطه 2 رو داشتیم دلیلی بر عدم Fresh بودن فلگ ما نیست. چون 3 در واقع واکنشی به S/R فلگ ما هست و ما به دنبال محلی Fresh  در داخل فلگ (QM/MPL) می گردیم. این تصویر رو در پست 400 گذاشتم. از مقاله خوانش قیمت هست.

از خود بپرسید:

تصمیم گیری کجا صورت گرفته است؟ آیا عرضه/تقاضای تازه و تمیزی وجود دارد؟ وجود ندارد؟ ناحیه مورد نظر ما به صورت فشرده سازی است.

قیمت از آن ناحیه به بیرون پرتاب شده است یا به صورت فشرده از آن خارج شده است؟

آیا خود آن ناحیه واکنش به یک مکان درست بوده است؟ اطراف ناحیه را در گذشته بیشتر بررسی کنید. ببینید خودش واکنش به چه چیزی بوده است؟ آیا عرضه و تقاضای بهتری برای قیمت وجود دارد که بخواهد آن را ببیند؟ این موضوع شکست های جعلی را شرح می دهد. (Fakeout)

آیا قیمت اساسا به SR ناحیه FL واکنش نشان داده است؟ خب می تواند به عرضه درست در FO,FL داشته باشد.

پاسخ:

قسمت اول سوالتون بله ما یک فلگ داریم یا تایید نقطه 3.

ولی قسمت دوم سوالتون خیر. ما در همون فلگ لیمیت به دنبال الگوها یا محدوده های Fresh هستیم. نقطه 3 همون ساپلای هست که همه می بینن و واکنشی است به S/R فلگ ما پس ما به دنبال یک FO به داخل فلگ هستیم. ( محدوده هایی نظیر MPL تاچ نشده یا QM لول های تاچ نشده.)

پرسش:

خب سوالی که پیش میاد اینه که: ما از کجا بفھمیم قیمت پس از برخورد به ناحیه فلگ میخواد کف یا سقف جدید بزنه یا نه؟

پاسخ:

اگه تو گذشته چارت بخواھیم این قضیه رو بررسی کنیم مواقعی که قیمت پس از برخورد به ناحیه فلگ نتونسته کف یا سقف جدیدی ثبت کنه معمولا قیمت تا ابتدای حرکت قبلی خود رفته و یا حتی پس از اینگلف اون، حرکت جدیدی آغاز شده.
تمایل به نزدن کف یا سقف جدید میتونه به صورت کمپرس قیمت خودشو نشون بده. یا معمولا تو جاھایی این اتفاق می افته که قیمت تارگت قبلیش رو نزده و انتھای یک اصلاح قیمت با اینگلف فلگ ، کل حرکت قبل رو بر میگرده تا به تارگت برسه.
البته نظرات شخصیه و سرتا پا وھم و خیال. امیدوارم دوستان راھنمایی کنند.

تا زمانی که تارگت خریدار یا فروشنده در زده نشه اوردر در یک FL برای نگهداری قیمت در جهت اینگلف وجود خواهد داشت. زمانی که تارگت زده شد تمامی اوردرها در فلگ لیمیت پاکسازی میشه. این جریان سفارشات آزاد هست.

پرسش :

١- آیا تریدرھاي بزرگ تو ھمه تایم فریم ھا معامله میكنند از ماھانه تا یك دقیقه؟ اگه بله كه مثلا تو ماھانه باید ماھھا یا سالھا طول بكشه تا به تارگت برین؟

٢-ما با ھیچ فلگي یا اینگلفي یا PA ترید نمی کنیم تا زمانی که داستان کلی قیمت رو ندنیم؟ آیا میشه یه دو تا فلگ رسم کرد تا یک تایم فریم و با رسیدن قیمت وارد شد؟

٣- براي دونستن حداقلي داستان كلي قیمت میشه از یه تایم مبنا شروع كرد و ببینیم چي به چیه، قیمت الان كجاست یا از كجا برگشته و بعد كه یه طرح كلي پیدا كردیم، بیایم سطوح سر راه قیمت تو تایم غیر از مبنا، بررسي كنیم و امیدوار باشیم قیمت با شرایط دلخواه ما بهش برسه و حالا دنبال نواحی FL متناسب با داستان كلي قیمت در تایم مبنا، باشیم و ورود كنیم؟

٤- پس با این وجود قیمت ھمیشه در حال حركت به سوي تارگت ھاست، تو داستانھاي متفاوتي كه براش طراحي كردند تو تایم ھاي مختلف؟

٥- آیا میشه گفت ھمون تریدرھاي بزرگ ، ھمه ھمزمان و تو یك قیمت وارد نمیشن؟ موقعي كه یه عده شون سل میزنن میشه یه عده دیگه شون از قبل باي داشته باشن؟و قیمت ھم تارگت ھر دو رو بزنه حالا با ھر اولویتي؟ یعني در ھر صورتي كه وارد بشن حواسشون به تریدھاي ھمدیگه ھست ؟

پاسخ:

1: تایم فریم ھای بالاتر نقشه راه ھستند که اونھا تارگت ھای اصلی رو مورد نظر قرار میدھند. مانند ماھیانه و از این نظر که اونھا نمیتونن تمامی سفارشاتشون رو در یک جا بارگذاری کنند تایم فریم پایین تر این راه رو براشون میسازه.

2- بله میشه منتظر PA بود درون باکس ها. اما ما باکس کار نیستیم ما RTM کار هستیم.

3- پاسخ این در مقاله نحوه خوانش قیمت هست.

4- قیمت در تارگت ها بار دیگر تصمیم برای رفتن به تارگت مقیاس های بالاتر انجام میده.

5- بله همین طوره اما اینو در نظر داشته باشید که تریدرهای بزرگ هم Retailers محسوب میشن. مادامی که با گردانندگان اصلی دنیا پیمان نداشته باشند. این رو هم در نظر بگیرید اونها نمی تونن تمامی سفارشاتشون رو در یک جا وارد کنند لذا دائما در حال accumulation هستند.

میشه اینجور نتیجه گرفت اینگلف یک فلگ که قبلا قیمت رو نگه داشته به منزله لمس یک تارگت ھست؟

میشه یه FL رو از سمت راست تشخیص داد با مشاهده واکنش های قیمت به یک محدوده میشه فهمید یک فلگ نگه دارنده تو اون محدوده است؟

اینگلف ( به فرض شمالی) از منظر جریان سفارشات به معنای این است که بانک سفارشات فروش در یک فلگ لیمیت رو در قیمتی بالاتر تماماً خریده و این خرید در قیمت بالاتر به معنای این است که آنها به انتهای اینکه قیمت پایین تری بخواهند دارند نزدیک میشن.

پرسش:

1-  خواھشن اگه ممکنه اصطلاحات جدید رو در حد یکی دو خط حداقل بنویسید.البته خیلی ھا رو اینجا یاد گرفتم اما ھنوز ھم یه چیزھایی رو نمی فھمم.

2- اینطور که من فهمیدم مهم ترین قسمت بازار FL هست و تفاوتش با FTR. و ENG و تفاوتش با FO. بقیه قسمت ها مثل CP و دیاموند و … ابزار رسیدن به FL هستن. حلقه های اصلی بازار FL هست که مثل حلقه های زنجیر به هم وصل میشن البته در مقیاس. چند نمونه FL داریم: ORFL و FTR و FL و فلگ پرچمی که بعد از یک رالی قوی ایجاد میشه و خودش میتونه FTR و FL هم باشه. ( فکر کنم FL ها بیشتر هست که من فقط همین را یاد گرفتم.)

3- تو این بازار با حفظیات به جایی نمی رسیم یعنی باید مفاهیم رو یاد بگیریم.

4- ORFL به عنوان نوعی بیس حرکتی محسوب میشن و در نقاط چرخش قیمت ایجاد میشن. هدف از به وجود آوردنش: بسیاری از تریدرها پیوت تریدر هستن و ORFL یک ناحیه بعد از تشکیل پیوت هست. بنابراین زمانی که پیوت تریدرها می خوان رو سطح پیوت ترید کنن (شکل1) اگر اردرهاشون فعال بشه در حقیقت ORFL اینگولف شده و استاپشون زده میشه. اگر فعال نشه که فقط  اردرهای BIG BOYS فعال شده و آنها جا موندن. آیا درسته؟

5- FL و FTR بعد از شکستن سطوح فلیپ ایجاد میشن و همینطور شکستن FL های قبلی و با اینگلف شدنشون میتونیم به ORFL بریم. آیا درسته؟

ادامه پرسش ها

6- پرایس اکشن زمانی که کسی اونو نمی شناخت برای بانک ها بهتر بود. اما حالا که لو رفته پس ابزار و نقشه جنگ هم دچار تغییر میشه یعنی حالت های فیک اضافه میشن. هر پترن یا هر حالتی، حالت فیک هم دارد آیا FO هم حالت فیک دارد؟ آیا FL هم حالت فیک دارد؟

7-  نحوه ساخته شدن چارت:در اکثر مواقع واکنش به گزشته ھست اما نه ھمیشه .

8- اگر ممکنه قسمت چارت خوانی ھم اضافه بشه که از قسمتھای دیگه جدا بشه.

9- چرا بعضی وقتا بعد از یک اینگلف ، اصلاح عمیق داریم و بعضی وقتا اصلاح کم .اینطور کھ فھمیدم بعد از اینگلف قیمت به FOF بر میگرده و بستگی داره FOF کجا باشه.

10- مشکل من تحلیل تایم بالا هست ولقعا نمی دونم چیکار کنم. میشه راهنمایی کنید.

11- آیا مطالبی که فھمیدم درست فھمیدم؟

پاسخ:

1- لطفا اصطلاحات رو بگید که توضیح بدم ؟

2- مھمترین قسمت برای ترید FL هست نه مهمترین قسمت بازار. بدون قسمت ھای دیگهFL ناقصه. تعداد FL ها در چارت محدود است برخلاف FTR ها.

3-  خیر با حفظیات نمیشه مفاھیم رو درک کرد .

4- دلیل اضافه شدن ORFL به مفاهیم این هست که S/R تریدر نیستیم. چرا که Retailers بهشون نشون داده شده که S/R ها خیلی مهمه. در پاسخ شما نمونه سمت چپ صحیح هست و FL ی که اون اینگلف کنه برای ما مهمه.

5-در مورد ORFL در پستی توضیح دادم که یادم نمیاد کجا هست. FL ها بعد از شکستن FL ها ایجاد میشند و FTR ها می تونند هر جایی ایجاد بشند.

ادامه پاسخ ها:

6- منظور از PRICEACTION رو متوجه نمیشم اما اگر منظور پترن کارها هستند این ابزار توسط خود بانک ها آموزش داده شدن نه توسط اشخاص دیگری. تمامی ابزارهایی که در دسترس همگان هست با هزینه بانک ها تامین میشن و این چیزی است که به اونها اجازه پر کردن سفارشاتشون رو میده. شما در مورد H&S فکر کنید. FL ها فیک ندارند و FO هم فیک نداره. اگر می بینید یک FL شکسته میشه و قیمت رو نگه نمیداره و اینگلف میشه دلیل نقشه کلی مارکت ھست. FO ھیچوقت شانسی رخ نمیده . شما وقتی بخوای تنھا فروشنده باشی مجبوری سطوح عرضه و تقاضا رو مھم جلوه بدی و با ابزاری به نام FO هم معامله گران رو آشنا کنی تا شکست اونها توجیه بشه. در حالی که عرضه و تقاضا فیک است و FO شانسی نیست.

7- چارت به ھمان صورت که در گذشته حرکت میکنه در آینده ھم در جریانه.

8- منظورتونو متوجه نشدم.

9- دلیل جاذبه و دافعۀ مغناطیسی جریان سفارشات در تارگت است . در مقاله ای به زودی دلیل اون رو متوجه میشید.

10- سعی کنید گذشته چارت رو بر اساس مفاھیم گفته شده بخونید در آینده چارت مشکلی نخواھید داشت .

11- جایی که لازم بود رو اصلاح کردم .

 

دﯾﺎﻣﻮﻧﺪ ھﺎ ھﻤﻮاره در TRUEZONE اﯾﺠﺎد ﺷﺪه و FO ھﺴﺘﻨﺪ.

پرسش:

آیا فلگ ھایی که بدون اینگلف شکسته میشه داستانش با فلگ ھایی که اینگلف میشن متفاوته؟

رفتار بازار تو این دو حالت و روانشناسیشون با ھم فرق داره؟

موقعی که قیمت در راه رسیدن به یه تارگت و در سطح تارگت، یک فلگ رو اینگلف میکنه، میشه گفت اون اینگلف معتبره یا اینکه اون اینگلف رو FO در نظر میشه گرفت برای ایجاد نقدینگی تا رسیدن به تارگت؟

زمانیکه قیمت از یک FL در تایم فریم بالاتر میاد به سادگی میتونه FL های تایم ھای پایین تر رو بشکنه. اما معمولا یک اصلاح داریم پس از شکستشون.

ھیچ اینگلفی معتبر نیست. مادامی که قیمت نره و FL (تارگت) تایم فریم یک دقیقه ش رو نزنه. به ھمین خاطره که دونستن تارگت از اھمیت بالایی برخورداره .

بانکھا به دو روش به یکدیگر INTENTION میدن:

1- قبل از رسیدن به تارگتشون ایجاد اینگلف در جھت مخالف میکنن و به تارگت FO می کنند.

2- پس از رسیدن به تارگت ایجاد ENG در جهت مخالف می کنند.

یک سوال داشتم اول این ورود درست ھست. و دوم اینکه ھمیشه باید دنبال فلگ لیمیت ھایی باشیم که یک جوری بعد از تایید FTR تریدرھا رو گول بزنه تا به منطقه درست برای ورود برسیم و این نمونه کم پیش میاد. اما سیگنال ھای ناب در این مناطق ھست این دیدگاه درست ھست؟

ﻗﺒﻼ در ﻣﻮرد ﻓﻠﮓ ﻟﯿﻤﯿﺖ ھﺎ ﻋﺮض ﮐﺮدم به چه ﺷﯿﻮه ﻣﻦ ﺗﺮﯾﺪ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻗﺮار ﻧﯿﺴﺖ ھﻤﯿﺸه ﻧﻈﺮ ﻣﻦ درﺳﺖ ﺑﺎشه . ﻣﮭﻢ اینه ﺧﻮﻧﺪن ﭼﺎرت رو ﯾﺎد ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﺑﻌﺪش ھﺮ ﺷﺨﺼﯽ ﻣﯿﺘﻮنه به ﺳﺒﮏ ﺧﻮدش ﺗﺮﯾﺪ کنه. ﺷﺎﯾﺪ اﯾﻦ ﺷﯿﻮه ھﻢ ﺟﻮاب ﺑﺪه اﻣﺎ اونچه که در ﭼﺎرت ﺷﻤﺎ ﻣﯿﺒﯿﻨﻢ در زﯾﺮ ﮐﺸﯿﺪم :

ﻣﻤﻨﻮن ﻣﯿﺸﻢ اﯾﻦ ﺗﻤﺮﯾﻦ رو ھﻢ ﺑﺮرﺳﯽ ﮐﻨﯿﻦ و اﺻﻼح ﺑﻔﺮﻣﺎﺋﯿﻦ.

با اجازتون چیزھایی به چارتتون اضافه کردم .یه نکته ی دیگه ھمیشه تاکید بر اینه که به سمت چپ چارت نگاه کنید.به واسطه ی داشتن یک تکه کوچک از پازل نمی تونید اون پازل رو حل کنید.

برای دیدگاه بھتر به مبحث غلبه ی خریداران بر فروشندگان و غیره ابتدا  قسمت تکالیف DBR-RBD رو مطالعه کنید بهتون منطق و دلیل این تفکیک رو میده.

همون اف ال ھﺎ ﺑﺎ زوم ﺑﯿﺸﺘﺮ:

ﺧﻮدم ﻓﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ اگه در ﺗﺎﯾﻢ ﻓﺮﯾﻢ ﭼﺎرت رو ﻧﯿﮕﺎ ﮐﻨﯿﻢ ﻣﯽ ﺗﻮﻧﯿﻢ اﯾﻦ FL آﺑﯽ رو رﺳﻢ ﮐﻨﯿﻢ که ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﻮج ھﺴﺖ اﻣﺎ ﺑﺮای اﯾﻦ ﺗﺎﯾﻢ ﻓﺮﯾﻢ ﺑﺎﯾﺪ ﭼﯿﮑﺎر ﮐﺮد ؟ ﻣﻤﻨﻮﻧﻢ

اما در مورد اینکه یک فلگ به راحتی اینگلف میشه و باز ھم فلگ بعدی به راحتی اینگلف میشه , ھمه چیز به خوانش قیمت برمیگرده.اھمیت یک فلگ و اینکه آیا توانایی نگه داری قیمت به سمت بالا یا پایین رو داره تنھا با پاسخ به ھمون سوالات امکان پذیره.(قیمت از کجا اومده ,به کجا میره و در بین راھش چه کاری انجام داده؟)

سلمان عزیز ھمیشه میگه اینکه یک فلگ اینگلف بشه یا خیر و اینکه ما بفھمیم آیا ھنوز اردری در اون فلگ واسه نگه داشتن قیمت ھست یا خیر برمیگرده به مقاله خوانش قیمت. در مورد تلفیق فلگ ھا درسته این کار و درک فلسفه اش براتون خیلی از مطالب رو روشن می کنه. ھمیشه ببینید (بعد از خواندن قیمت) آیا اون فلگ که اینگلف شده به تارگت مورد نظر رسیده یا خیر؟ اگر نرسیده اون فلگ ھمچنان می تونه قیمت رو در اون جھت نگه داره امیدوارم کمکتون کنه.

احساس میکنم چون در این تایم داریم میکشیم باید از نشانه ھای ھمین تایم استفاده کرد. به ھمین علت برای رسم FL  اول از شادوھا استفاده کردم.

اینم ﻧﻈﺮ ﻣﻦ. ﻣﻦ اﯾﻦ ﭘﺎﯾﯿﻨﯽ رو ﺑﯿﺸﺘﺮ دوﺳﺖ دارم.

ﺗﻤﺮﯾﻦ اف ﺗﯽ آر ﮐه رﺳﻢ ﺻﺤﯿﺢ اون ﮐﻤﮏ ﻣﯿﮑﻨه ﺗﺎ FL ھﺎی ﺑﮭﺘﺮی ﺑﺪﺳﺖ ﺑﯿﺎرﯾﻢ ﺗﻮی ھﺮ ﻋﮑﺲ دو ﺗﺎ ﻣﻨﻄقه هست ﻟﻄﻔﺎ ﻧﻈﺮ ﺑﺪﯾﻦ ﮐﺪوم منطقهﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮه؟

جسارتا سوال بنده رو رفع ابھام کنین ممنون میشم.

در کشیدن باکسھای نواحی عرضه و تقاضا بسته به خواسته ی معامله گر میتونه اونو تنگ تر کنه اما در کشیدن باکس FL کل ناحیه مد نظر هست.

به این نکته توجه کن نواحی عرضه و تقاضا رو بر اساس غلبه فروشندگان و خریداران و برعکس بدست میاریم.اما FL رو باید براسا FL بدست آورد نه عرضه و تقاضا. در واقع FTR ای که پس از غلبه ایجاد شده الزاماً FL نیست.

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.