وب مانی چه تفاوتی با پرفکت مانی دارد؟

مقایسه کامل وبمانی و پرفکت‌مانی

اگر شما به دنبال تفاوت‌های بین وبمانی و پرفکت‌مانی هستید، به‌ احتمال‌ زیاد با کاربردهای آن‌ها نیز آشنا هستید. با این‌ حال یک توضیح مختصر و کوتاه در مورد کاربردها و موارد استفاده از این دو کیف پول می‌دهیم. در این مطلب قصد داریم به تفاوت وب مانی و پرفکت مانی بپردازیم. وبمانی و پرفکت مانی یکی از انواع کیف پول‌های آنلاین هستند که افراد از طریق آن‌ها اقدام به واریز و برداشت وجه به‌ حساب بروکرها و یا خرید محصولات یا شرکت در آزمون‌های آنلاین می‌کنند. این شرکت‌ها برخلاف ویزا و مستر کارت، به ایرانیان نیز خدمات ارائه می‌دهند، لذا شما می‌توانید به‌عنوان یک ایرانی، کیف webmoney یا perfect money داشته باشید و آن را شارژ کنید و یا از کیف پول خود برداشت داشته باشید.

این دو کیف پول ازنظر کاربرد بسیار مشابه با ویزا کارت و یا مستر کارت عمل می‌کنند. اما مسلماً به‌اندازهٔ آن‌ها معروف نیستند. پس نباید انتظار این را داشته باشید که در هر سایت خارجی بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. اما به‌ طور کلی برای فرایند واریز و برداشت از بروکرهای فارکس گزینه‌های بسیار مناسبی هستند. برای مقایسهٔ و بررسی تفاوت وب مانی و پرفکت مانی باید به موارد زیر بپردازیم:

 • مقایسهٔ روند ثبت‌نام
 • مقایسهٔ نرخ کارمزدها
 • مقایسهٔ اعتبار و محبوبیت
 • سرعت انتقال پول
 • نحوهٔ شارژ حساب و برداشت پول
 • مقایسهٔ انواع حساب‌ها

مقایسهٔ روند ثبت‌نام وب مانی و پرفکت مانی

اولین مورد در لیست تفاوت وب مانی و پرفکت مانی از دید ما مقایسهٔ روند ثبت‌نام آن‌ها است، زیرا در ابتدای کار شما باید برای استفاده از هرکدام، ثبت‌نام کنید و مسلماً باید روند آن منطبق بر خواسته‌های شما باشد. برای ثبت‌نام در وبمانی نیاز است که شما وارد سایت شوید و با استفاده از شماره موبایل و ایمیل خود یک اکانت ایجاد کنید. سپس باید نوع حساب خود را انتخاب کرده و پس از تائید قوانین، می‌توانید از حساب خود استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که این حساب فقط تا سقف ۳۰۰ دلار می‌تواند به شما خدمات دهد و همچنین محدودیت‌هایی را نیز برای شما دارد زیرا هنوز احراز هویت نکرده‌اید. در واقع قبل از احراز هویت، وبمانی به شما اعتماد کمی دارد و سطح حساب شما، Alias Passport است.

در این سطح حساب، همان‌طور که گفته شد تنها می‌توانید تا ۳۰۰ دلار در کیف پول خود داشته باشید و سقف تراکنش روزانهٔ شما ۱۰۰ دلار است. درصورتی‌که احراز هویت خود را در سایت وبمانی انجام دهید، سطح کاربری شما به Personal passport ارتقاء می‌یابد. مزیت این نوع از حساب این است که می‌توانید تا حداکثر ۱۰۰۰۰ دلار در کیف پول خود نگه‌ دارید و روزانه تا سقف ۳۰۰۰ دلار نیز تراکنش داشته باشید. برای احراز هویت در webmoney، شما نیاز به ارسال تصویر مدرک هویتی خود دارید.این مدرک می‌تواند یکی از موارد زیر باشد.

 • پاسپورت
 • کارت ملی جدید
 • شناسنامهٔ عکس‌دار

و امّا:

برای ثبت‌نام در perfect money، شما پس از انجام روال همیشگی ثبت‌نام نیاز به احراز هویت دارید. البته بدون حساب احراز هویت شده نیز می‌توانید از پرفکت مانی استفاده کنید اما احراز هویت در این کیف پول مزایایی ازجمله کاهش نرخ کارمزد را دارد. فرایند احراز هویت در پرفکت مانی کمی سخت‌گیرانه‌تر از وبمانی است اما این بدان معنا نیست که مراحل سختی دارد. تنها تفاوت آن در این است که ممکن است گاهی از شما تصویر مدرک ترجمه‌ شده به انگلیسی را هم بخواهند که در این صورت می‌توانید از فتوشاپ استفاده کرده و تصویر ترجمه‌ شدهٔ مدرک خود را بسازید.

همچنین نیاز دارید تا یک مدرک جهت تائید آدرس محل سکونت خود نیز ارسال کنید. برای این کار می‌توانید از قبوض خدماتی شامل آب، برق، گاز و تلفن که مدت زیادی از صدور آن نگذشته است استفاده کنید. برای مدرک تائید هویت نیز می‌توانید از یکی از مدارکِ گواهینامه رانندگی، پاسپورت و کارت ملی استفاده کنید.

مقایسهٔ نرخ کارمزدهای وب مانی و پرفکت مانی

در مقایسهٔ میزان کارمزد در وب مانی و پرفکت مانی، باید بگوییم بستگی به احراز هویت شما دارد. درصورتی‌ که در پرفکت مانی، احراز هویت شده باشید و مدارک شما تائید شده باشد، میزان کارمزد برابر با ۰.۵ درصد از کل مبلغ انتقالی است. این در حالی است که اگر در پرفکت مانی، احراز هویت نکرده باشید، در هر تراکنش، به میزان ۲ درصد از کل مبلغ از شما کارمزد دریافت می‌کند.اما در وبمانی فرقی نمی‌کند که احراز هویت کرده باشید یا خیر، در هر دو صورت از شما به میزان ۰.۸ درصد از کل مبلغ را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کند. پس درصورتی‌که احراز هویت را انجام دهید، استفاده از پرفکت مانی، در این زمینه به‌صرفه‌تر است.

در webmoney این را نیز در نظر بگیرید که اگر میزان پول مورد انتقال شما کم باشد، وبمانی در کم‌ترین حالت، از شما 0.01 ارز مبادله شده را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کند. این قانون در مبالغ بالا نیز اعمال می‌شود برای مثال در حساب WMZ، بیشترین میزان کارمزد برابر با 50 دلار است. این میزان در حساب‌های دیگر وبمانی به‌صورت زیر است.

 • WME:50
 • WMR:1500
 • WMU:250
 • WMB:100
 • WMY:55
 • WMG:2

همچنین در انتقال پول بین کیف پول‌های هم نوع در یک WMID نیز هیچ کارمزدی دریافت نمی‌شود.

مقایسهٔ اعتبار و محبوبیت وب مانی و پرفکت مانی

تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در میزان محبوبیت آن‌ها چشم‌گیر نیست؛ زیرا هر دوی آن‌ها رقابت تنگاتنگی با یکدیگر در این زمینه‌ دارند. ازآنجایی‌که اگر یک کیف پول در وب‌سایت‌های زیادی پشتیبانی نشود دیگر دلیلی برای استفاده از آن نیست، این دو شرکت نیز در تلاش‌اند تا همواره در این زمینه بازهٔ مشتریان خود را گسترش دهند. البته مسلماً هیچ‌ کدام از این دو به‌ پای ویزا کارت یا مستر کارت نمی‌رسند، اما به علت کارمزد کمی که دارند مشتریان خاص خود را از دست نمی‌دهند.

در مقایسهٔ این دو باید گفت که وب‌مانی از قدمت بیشتری برخوردار است، این در حالی است که perfect money، از سال 2007 تأسیس‌شده است. اما با این‌حال در همین مدت‌ زمان، پرفکت مانی توانسته حضور پررنگی در این زمینه داشته باشد و به رقیبی سرسخت برای وب‌مانی تبدیل شود.

سرعت انتقال پول

یکی از موارد تأثیرگذار در انتخاب کیف پول، سرعت انتقال ارز به مقصد است. تفاوت وب‌مانی و پرفکت‌مانی در سرعت انتقال ارز محسوس نیست و هردوی آن‌ها در انتقال پول به یک‌ میزان زمان می‌گیرند. عمدتاً تبادلات ارزی در این کیف پول‌ها به‌صورت آنی انجام می‌شود اما در موارد خاص ممکن است دو یا سه روز نیز طول بکشد.

نحوهٔ شارژ حساب و برداشت پول در وب مانی و پرفکت مانی

برای واریز وجه و برداشت از حساب در وبمانی و پرفکت مانی، روش‌های مختلفی وجود دارد اما اکثر این روش‌ها از ایران ممکن نیست؛ زیرا محدودیت‌هایی برای ایجاد حساب بین‌المللی از ایران وجود دارد و اگر می‌توانستیم چنین حساب‌هایی داشته باشیم که اصلاً به دنبال وبمانی و پرفکت مانی نمی‌رفتیم!

رایج‌ترین روش شارژ و برداشت از کیف پول‌های وب مانی و پرفکت مانی استفاده از صرافی‌هاست.

این صرافی‌ها به‌عنوان یک واسط، از شما ریال دریافت می‌کنند، و حساب کیف پول شما را شارژ می‌کنند. توجه داشته باشید که اکثر صرافی‌های آنلاین قابلیت شارژ هر دوی آن‌ها را دارند و از این نظر تفاوت وب مانی و پرفکت مانی محسوس نیست.

مقایسهٔ انواع حساب‌ها در وب مانی و پرفکت مانی

به‌عنوان آخرین موضوع مورد بررسی در تفاوت وب مانی و پرفکت مانی به مقایسهٔ انواع حساب‌ها در این دو کیف پول می‌پردازیم. به‌طورکلی می‌توان گفت که از نظر نوع حساب و انواع ارزهای پشتیبانی شده، وبمانی بسیار بهتر از پرفکت مانی عمل کرده است به‌طوری‌که وبمانی از ۱۲ نوع ارز مختلف مانند دلار و یورو پشتیبانی می‌کند این در حالی است که پرفکت مانی تنها چهار نوع ارز را پشتیبانی می‌کند.

کیف پول‌های وبمانی شامل موارد زیر می‌شود و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود آن حساب را بازکنید.

 • WMZ کیف پول دلار ایالات‌متحده آمریکا (هر WMZ برابر با 1 دلار آمریکا)
 • WME کیف پول یورو
 • WMR کیف پول روبل روسیه
 • WMX کیف پول بیت کوین  (هر WMX برابر با یک میلی بیت کوین)
 • WMU کیف پول گریونا اوکراین
 • WMB کیف پول روبل بلاروس
 • WMV کیف پول دانگ ویتنام
 • WMH کیف پول بیت کوین کش
 • WML کیف پول لایت کوین
 • WMG کیف پول طلا

پرفکت مانی نیز دارای چهار نوع حساب زیر است:

 • حساب یورو
 • حساب طلا
 • حساب دلار
 • حساب بیت کوین

نتیجه‌گیری

در پایان برای انتخاب بین وب مانی و پرفکت مانی، کاملاً نظر شخصی شما اهمیت دارد و این‌ که به چه نوع حساب‌هایی نیاز دارید. فرایند واریز و برداشت به‌صورت کلی دارای روندی مشابه هست و شما باید متناسب با نیاز خود، و در نظر گرفتن میزان کارمزد، یکی از این دو را انتخاب کنید. همچنین این را در نظر بگیرید که محلی که در آن می‌خواهید از کیف پول استفاده کنید، کدام کیف پول را پشتیبانی می‌کند و ارزش ثبت‌نام دارد یا خیر. برای واریز وجه به حساب فارکس خود می‌توانید از وب مانی و پرفکت مانی استفاده کنید. برای اطلاع بیشتر لطفا از صفحه “روش‌های واریز وجه در فارکس” را مطالعه کنید.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.