استراتژی معاملاتی جذب چیست؟ بهترین ستاپ جذب

با استفاده از استراتژی معاملاتی جذب وارد فرصت های معاملاتی سودآور بشوید و موقعیت کسب سود خود را در معاملات تقویت کنید.

چگونه با استراتژی معاملاتی جذب فرصت های معاملاتی را جذب کنیم؟

ستاپ و استراتژی معاملاتی جذب شبیه Limit order است، فقط کمی ساده تر است. در این حالت، تأییدی که می خواهید در یک منطقه حمایتی / مقاومتی مشاهده کنید خریداران یا فروشندگانی هستند که تمام حرکت بازار را جذب می کنند.

به عنوان مثال تصور کنید که فروشندگان با استفاده از سفارشات هیجانی Market Sell قیمت را به سمت پایین فشار می دهند. اما پس از آن خریداران قوی ظاهر می شوند، و آنها تمام فشار فروش را جذب می كنند. آنها هر آنچه فروشندگان می فروشند را می خرند. قیمت دیگر افت نمی کند و سفارشات با حجم زیادی شروع به ظهور می کند. این حجم سنگین در BID (فروشندگان هیجانی) و ASK (خریداران هیجانی) ظاهر می شود.
بنابراین، وقتی حجم زیادی از معاملات Bid و Ask را در حوالی منطقه S / R معامله میشود، به احتمال زیاد جذب صورت می گیرد. آنچه در آنجا اتفاق می افتد این است که فشار فروش (حرکت) در حال جذب شدن است و احتمال تغییر قیمت را ایجاد می کند. این تأییدی است که می خواهید در استراتژی معاملاتی جذب ببینید.

 

 

حجم غیرمعمول چیست؟ ارائه یک تعریف دقیق از اصطلاح “حجم غیرمعمول ” بسیار دشوار است، زیرا حجم ها برای هر ابزار معاملاتی و جلسه معاملاتی متفاوت هستند. با این اوصاف، یک تکنیک ساده که می توانید استفاده کنید این است که ردپاهای Order flow اخیر را ببینید و حجم متوسط سلول را تعیین کنید. حجم “غیرمعمول زیاد” حجم بیش از متوسط است.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که این حجم زیاد به یک باره ظاهر نمی شود. ممکن است مدتی طول بکشد تا بتوانید با خیال راحت بگویید حجم هایی که می بینید در مقایسه با حالت متوسط به طور غیرمعمولی زیاد هستند.

مراحل ستاپ جذب

1. با استفاده از استراتژی معاملاتی جذب خود یک منطقه قدرتمند حمایتی / مقاومتی را شناسایی کنید.
2. وقتی قیمت به آن منطقه S / R نزدیک شد ، نمودار Order Flow را باز کنید و منتظر بمانید تا حجم های غیرمعمول سنگین در Bid و Ask ظاهر شود. اگر اینگونه باشد، منطقه S / R تأیید می شود.
3. به محض شناسایی جذب، معامله خود را وارد کنید. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا تمام سفارشات Bid and Ask انجام شود تا بتوانید با اطمینان بگویید که بازار فشار خرید / فروش را جذب می کند.
بهتر است استراتژی معاملاتی جذب را در نمودار 5 دقیقه یا نمودار 30 دقیقه جستجو کنید.

 

 

مثال

 

 

 

 

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.