Demond to CP and CP

  Demond to CP and CP:

فشرده سازی یک از مهمترین علائمی است که قیمت خود را برای آن آماده می کند . زمانی که قیمت در حال افزایش به سمت ناحیه عرضه می باشد همانطور که در حال بالا رفتن است قیمت ریزش می کند.  و سفارشات خریدی را که در راه بالا رفتن قرار داده میشوند پر می کند. وبه قیمت، به محض رسیدن به ناحیه عرضه اجازه ی فروریختن سریع را به درون ناحیه CP میدهد. عکس آن هم صادق است برای DEMAND TO CP.

تاچ ترید:

تاچ ترید(Trade Touch) کردن نواحی عرضه یا تقاضا می تواند یک نگاه بسیار دلهره آور داشته باشد. از این جهت که قیمت بیشتر اوقات به صورتی که ما انتظار داریم واکنش نشان نمی دهد. اما ما بسیار اوقات نشان میدهیم که معامله گران بزرگ میخواهند در ناحیه بعدی جهت قیمت را تغییر دهند. وقتی که قیمت بالا می رود آنها شروع به فروختن میکنند تا آخرین بسته ای از تقاضا که موجود است و سفارشات را مصرف می کنند بنابراین بعدها که آنها سفارشات بزرگ خود را در ناحیه عرضه قرار دادند تمام سفارشات خرید بر سر راه مصرف شده اند و قیمت آزاد است تمام مسیر را تا ابتدای فشرده سازی و بیشتر از آن به پایین طی نماید. این دقیقا به همان صورت هم برای فشرده سازی به ناحیه تقاضا عمل می کند.

در مثال زیر، قیمت به سمت یک نقطه مشخص به سمت بالا فشرده می شود. در آن بالا عرضه ای قبل از مبدا ریزش باقی نمانده است، بنابراین قیمت قبل از چرخش به بالا پرتاب می شود. و وارد ناحیه فشرده سازی می شود، به این فشرده سازی و نقدینگی می گویند. (CPLQ)

حداقل 22 اجرا از CP را بیابید، به ویژه در تایم فریم های بالاتر و توضیح دهید چه چیزی را می بینید. هنگامی که به دنبال CP می گردید برای پیدا کردن حداقل CPLQ 20 هم زمان اختصاص دهید.

یک تریدر عادی می گوید:

قبل از اینکه تمرینات فشرده سازی را شروع کنم میخواهم یک مثال بزنم در مورد اینکه از نظر من فشرده سازی به چه معناست. چرا که در صورتی که از آنچه فکر میکنم اطمینان پیدا کنم بهتر میتوانم تکالیفم را درست تر انجام دهم. در چارت زیر خطوط افقی سیاه نواحی DEMAND هستند و خطوط سبز رنگ نشان دهنده این هستند که چگونه قیمت باز میگردد و تقاضا را از آن سطوح جذب میکند بنابراین شما انتظار این را دارید که دیگر تقاضایی در آن سطح باقی نماند. نواحی خاکستری نواحی DEMAND FRESH هستند.

یعنی نواحی که شما انتظار دارید قیمت در آن نواحی واکنش هایی را نشان دهد و همچنین حدود سود بسیاری از معاملات را به خود جذب نماید. در واقع من ناحیه SUPPLY را از قبل رسم کرده بودم قبل از اینکه قیمت به آن برگردد. اما من در راه بازگشت نوعی از فشرده سازی را مشاهده نکردم. بنابراین من این ناحیه عرضه را معامله نکردم .

 

IF:

بله ، زمانیکه قیمت به زیر بالاترین ناحیه DEMAND FRESH می رسد آزاد است که وارد ZONE CP بشود و به ناحیه بعدی DEMAND CLEAN برود .

مثال دیگر:

WHITEOUTدر ارتباط با مثال های بالا می نویسد :

سلام . OUTAPIPS موضوع اینه که منم اینجام که مثل تو یاد بگیرم من زمان زیادی را در مورد CP ها صرف کرده ام به گونه ای که هرچه بیشتر تصور کنی کمتر تصور کرده ای .  و اگر ناراحت نمی شوی مایلم برخی مشاهدات خودم را با تو به اشتراک بگذارم . شاید بتوانی برخی نکات ارزشمند در آن پیدا کنی و این میتواند به تو کمک کند و اگر من چیز اشتباهی گفتم یکی که از من و شما متخصص تر است،  ما را راهنمایی میکند و این برای هردوی ما مفید است. و شاید با اینکار  IFو سایر همکاران بتوانند زمانی را برای سایر کارهایشان ذخیره کنند. برویم روی 3 تای اول. آنها همه با هم مرتبط هستند.

کی در مورد Cp صحبت میکنیم؟

در  مورد فشرده سازی به ناحیه عرضه چه زمانی دیده ایم که قیمت آخرین نقطه تصمیم گیری اش را بردارد و همچنین سفارشاتی که در آنجا باقی مانده اند. در این یک مورد،  در مورد فشرده سازی به یک ناحیه عرضه صحبت میکنیم . بنابراین ما قیمت را مشاهده میکنیم و زیر نظر میگیریم. اگر قیمت دیوانه وار و در قله ها و فرورفتگی ها منظم حرکت کند و ما ناحیه تصمیم گیری را جستجو میکنیم در این مورد ناحیه ای که ما به دنبالش می گردیم ناحیه demand است.

آیا قیمت آنها را بازبینی نموده است؟

یا آنها هنوز هم نواحی تازه هستند؟ آیا قیمت به راحتی میتواند ریزش نماید؟چرا این مشاهدات آزار دهنده است؟ خب به این دلیل که این به من کمک میکند وقتی من یک فشرده سازی در هر جایی می بینم که قله ها دره های منظم تشکیل داده، فقط ناحیه تقاضا را چک میکنم. (یا عرضه) و کنترل میکنم ببینم آن نواحی fresh هستند یا خیر ؟ این تمام موضوع است . تصویر شماره 1 برای من مناسب است فقط یادت باشد که این تنها یک معامله در تایم 5 دقیقه است. بنابراین ما از معامله خود در اولین ناحیه demand خارج میشویم .

چارت دوم:

میدانم که میتواند در تایم 15 دقیقه خیلی جالب تر به نظر برسد تا تایم 5 دقیقه همه اون spike ها . اما بیا خوب به تایم 5 دقیقه دقت کن . میبینی که تعداد بسیار زیادی ناحیه تقاضا تازه باقی مانده است ؟؟؟و تعجب میکنی !!!!

چارت شماره سوم :

خب راستش را بخواهی خطوطی را که رسم کردی دوست ندارم زیرا اینطور به نظر میرسد که تمام پا فشرده سازی شده در حالی که اینطور نیست . تو فقط باید یک نقطه ورود پیدا کنی که این یک داستان دیگه ست .

میتونم بپرسم چه دلیلی داره که تصویر زیر رو CP در نظر گرفتی ؟

پس از توضیحان آقای WHITEOUT سوال که از ایشان در مورد تصویر شماره 1 می شود :

شما چطور فهمیدید که واکنش به آن منطقه به صورت فشرده سازی نیست و اون ناحیه تقاضا هنوز استفاده نشده است و کامل مصرف نشده است ؟

 WHITEOUT پاسخ می دهد :

به دلیل اینکه DEMAND OF SOURCE تست نشده بود کندل بزرگ اینگلف میتوانست آخرین جرقه ناحیه تقاضا باشد. بله اما پس از آن قیمت در حال نزدیک شدن به آن بود. بنابراین من فرض را بر این میگذارم که تقاضایی هنوز در این ناحیه وجود دارد. ببین چطور قیمت در ریزش در 10 JUL  متوقف شده است . این تجزیه و تحلیل بعد از اینه که اتفاق افتاده . اما این را 1222 بار انجام بده اونوقت توی تحلیل زنده هم مهارت پیدا میکنی . اما این چطور میتواند در معامله واقعی کمک کنه ؟؟؟ خب ببین قیمت پس از CP اومده پایین و یک مومنتوم حرکتی بزرگ هم داره به سمت پایین،واکنش میده ، دوباره تست میکنه و قیمت ناحیه SUPPLY رو اینگلف میکنه من اینجا خارج میشم سودم میره توی بانک . این همون دلیلیه که من به این ناحیه به روشنی نگاه میکنم .

 

در ادامه :

نکته ای که وجود دارد این است که،در یک فشرده سازی رو به ناحیه SUPPLY میتوان گفت مصرف شدن عرضه اهمیتی ندارد. و هنگامی که قیمت به یک ناحیه عرضه مناسب و درست نزدیک شود. تمامی تقاضاهای پایین و زیر آن برای یک سقوط مناسب و روشن پاک می شوند.

موضوع دیگر، فشرده سازی به همراه نقدینگی را در تایم فریم بالا به جای نگاه کردن به تایم فریم پایین پیدا کنید. این همان چیزی است که IF روی آن تاکید دارد .

مثالی دیگر:

در ارتباط با مفهوم فشرده سازی وقتی قیمت به صورت فشرده به یک ناحیه SUPPLY نزدیک می شود در راه نزدیک شدن آن شادوهایی که رو به پایین زده می شود در واقع در حال مصرف نمودن تقاضا می باشد. بنابراین در راه بازگشت قیمت راهی روان و بدون مانع بر سر راه خود ایجاد کرده است که نوسانات بسیار شدیدی را به همراه دارد.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.