Flag Limits و نظر کارشناسان مختلف در مورد آن

Flag Limits و نظر کارشناسان مختلف در مورد آن

در این مقاله مختصرا به مبحث flag limit می پردازیم که  به تازگی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و برای جلوگیری از سردرگمی بسیار کمک کننده است.

قیمت بیشتر به صورت یک محدوده تثبیت شده (consolidation rangs) است تا به صورت روندی و حرکتی. تا همین اواخر من منتظر می ماندم تا قیمت این محدوده را بریک کند و سپس اصلاح شکست نماید آنگاه وارد معامله می شدم. اما این محدوده ها قابل معامله هستند. خب چرا سود نکنیم؟

چند ماه قبل IF تصویری از یک BEFL گذاشت و گفت که قیمت بایستی در این ناحیه نوسان کند او به DBD در راه پایین رفتن اشاره کرد. من گفتم که خیلی از اینها رو دیدم اما اینها رو باید اسمشونو چی گذاشت؟

او گفت ما برای اینها نامی نداریم فقط یک نقطه تصمیم گیری اند. (DP)

من بهش گفتم فکر می کنم تکلیف جدیدی پیدا کردم، میرم و تعداد زیادی از آنها را پیدا می کنم و گزارش میدم.

فکر می کنم الان این همون گزارش باشه.

همان طور که IF از قبل گفت: ” اگر ناحیه ای از عدم تصمیم گیری وجود داشته باشد. خود را به عنوان یک flag آشکار می کند. محدوده ی این flag بعداً یک zone جدید می شود.”

همان طور که IF از قبل گفت: ” اگر ناحیه ای از عدم تصمیم گیری وجود داشته باشد. خود را به عنوان یک Flag  آشکار می کند. محدوده ی این flag بعداً یک Zone جدید می شود.”

او همچنین گفت که ” flag limit” بیانگر پایان مومنتوم حرکتی است.

تمامی اعتبار این مقاله به IF بر می گردد که این موضوع را مورد توجه من قرار داد.

در زیر قبل از اینکه وارد مثال واقعی شویم برخی ارائه های گرافیکی وجود دارند.

برای ساده سازی موضوع:

و در زیر چند مثال واقعی را می بینیم:

برخی طبیعتاً از بقیه شلوغ تر هستند، فوت و فن کار اینجاست که بهترین و واضح ترین آنها را بگیریم. کل محدوده Flag area بیشتر از FTB تنها نقش ایفا می کند. این کار شماست اگر دوست دارید این مفاهیم اساسی را داشته باشید و آن را گسترش بدهید. من نقش ها و تاچ های بیشتر آن را در اینجا ذکر نمی کنم چرا که می دانم مفهوم اصلی را نمی گیرید. و فقط شما را گیج می کند و از پایه دور می کند. بحث و گفتگو در وبلاگ خود ادامه می یابد اگر سوالی دارید در مدرسه آن را بپرسید.

تمرین:

FLAG LIMIT20 که در بازگشت نوسان داشته اند بیابید.

FLAG LIMIT20 که در بازگشت های متعدد نوسان قیمتی ایجاد کرده اند بیابید. PA را در آنها چک کنید.

FLAG LIMIT20 که در بازگشت قیمت به آنها نتوانسته اند در بازگشت های اول و بعدی قیمت را نگه دارند. PA را ذکر کنید و بگویید که قیمت پس از آن به کجا رفته است.

از جناب Harry سوال می شود که آیا تفاوتی میان FTB و FTR وجود دارد؟ آیا تنها تفاوت میان این دو این نیست که FTB کاملا به محدوده Flag limit نمی رسد؟

ایشان در پاسخ می نویسند:

FTB: اولین بازگشت (به هر چیزی که در آن معامله صورت گرفته)

FTR : ناتوان از بازگشت که شرایط بسیار خاصی دارد تا بتوان یک نمونه را شناسایی کرد.

جناب Harry در ادامه می گویند:

خب برای Flag Limit دو موضوع اهمیت زیادی دارد:

همانطور که IF گفت: آنها نشانه ای از اتمام حرکت هستند” و همچنین ما به دنبال دیدن آنها در نواحی مهم قبلی می گردیم مثل SR های واضح و آشکار. چرا؟

زیرا پس ازPOLE قیمت تلاش می کند که به درون ناحیه بازگردد و نمی تواند و یک تصمیم گرفته می شود و این flag limit ماست. بنابراین در بازگشت اول قیمت از آنجایی  که تصمیم گیری اخیراً گرفته شده است می توان انتظار واکنش قیمت به این ناحیه را داشت. ناحیه flag limit ممکن است بیش از یک بار به قیمت واکنش نشان دهد و معتبر است مگر اینکه شکسته شود. اما من به کسی پیشنهاد نمی کنم که در ابر دوم آن را معامله کند. پس از اینکه flag limit اینگلف شد قیمت آزاد است تا به Base of the Pole باز گردد.

جناب Harry می گویند:

در flag من دوست دارم که FTB به آن را معامله کنم. و همچنین شکست Flag پس از اینکه قیمت به آن بازگشت ( پس از اینکه pole base را پر کرد.)

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.