آموزش کامل ترید با استراتژی اردرفلو(Order Flow) | صفرتاصد جریان سفارشات

جریان سفارشات(Order Flow)

باستفاده از استراتژی جریان سفارشات (Order Flow) و بررسی روند عرضه و تقاضا معاملات خود را در بازارهای فارکس, فیوچرز و بورس بهینه سازی کنید.

جریان سفارشات (Order Flow) چیست؟

معامله گران به بررسی روند سفارشات و میزان تقاضای خرید و فروش ارز یا سهام در بازارهای مالی مانند ارزدیجیتال,فارکس و بورس تهران جریان سفارشات (Order Flow) می گویند.

انواع بازارهای مورداستفاده با اردرفلو

شما می توانید استراتژی اردرفلو را در بازارهای مختلف فارکس, فیوچرز, ارز دیجیتال, سهام و دیگربازارهای مالی به کارببرید. اما استفاده از جریان سفارشات در بازارآتی (Futures) ارزشمند و مهم است چون بازار آتی در مقایسه با دیگر بازارها با نقدینگی و حجم معاملات بالا کار می کند و این منتج به تجزیه و تحلیل مناسب جریان سفارشات از سوی تریدرها خواهد شد.

تریدرهایی که روزانه با استفاده ازجریان سفارشات(Order Flow) معامله می کنند افراد حرفه ای تری هستند. آنها بجای اینکه مانند تریدرهای خرد از اندیکاتورها,نمودارها و چارت ها استفاده کنند تمرکز و توجه خود را بیشتر روی عرضه و تقاضا قرار می دهند. بازار فیوچرز به دلیل طیف گسترده ای از طبقات دارایی مانند کالاها و ابزارهای مالی فرصت های معاملاتی بسیاری برای تریدرهایی که از استراتژی جریان سفارشات استفاده می کنند. علاوه براین, بازارآتی نقش حیاتی در کشف قیمت بازی می کند. درواقع تجزیه و تحلیل جریان سفارشات را به ابزاری مهم برای فهم پویایی عرضه و تقاضا که برحرکت های قیمت اثر بسزایی دارد تبدیل می کند.

بازار آتی بسته به قرارداد خاصی که معامله می شود سطوح مختلفی از نوسانات را نشان می دهد. این نکته باعث فرصت ها و خطراتی برای تریدرهایی که از استراتژی جریان سفارشات استفاده می کنند, ایجاد می کند. همچنین براهمیت مدیریت ریسک محتاطانه تاکید می کند.

مهمترین مزیت های اردر فلو در ترید ارز دیجیتال, فارکس, فیوچرز و سایر بازارهای مالی چیست؟

از مزایای مهم جریان سفارشات (Order Flow) دادن دیدگاهی روشن از فعالیت خرید و فروش در زمان واقعی (Real Time) بازار به شما است. این بینش برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت کلیدی, که برای تصمیم گیری های آگاهانه معاملات به کار می روند, حیاتی است. علاوه بر این،  داده های اردرفلو هنگامی که بازار تعادل ندارد را به دقت شناسایی می کند. عدم تعادل در بازار نشان دهنده تغییرات احتمالی در روند قیمت است. با شناسایی الگوهای غیرعادی جریان سفارشات، شما می توانید حرکات قابل توجه بازار را پیش بینی کنید.

استراتژی جریان سفارشات موقعیت بازیگران بزرگتر را به وضوح در بازار نشان می دهد. این دانش به همسوکردن استراتژی معاملات با احساسات حاکم بربازار یا بالعکس کمک می کند. جریان سفارشات به عنوان ابزاری تکمیلی برای تحلیل تکنیکال عمل می کند و سیگنال های تایید یا واگرایی را ارائه می دهد.

برای معامله‌گران و مؤسسات بزرگتر، درک جریان سفارش برای اجرای معاملات اساسی با حداقل تأثیر بازار ضروری است که امکان قرار دادن حالت استراتژیک سفارشات را برای کاهش لغزش و کاهش ضررهای احتمالی فراهم می کند.

جریان سفارش همچنین نقش مهمی در پالایش زمان بندی ترید و نقاط ورود و خروج دارد. برای معاملات بهتر شما می توانید تحلیل براساس جریان سفارش را با دیگر اشکال تحلیل ترکیب کنید و تصمیمات دقیق تری برای جهت دهی به معاملاتتان بگیرید. این امر بویژه برای استراتژی معاملاتی با فرکانس بالا که درآن عملکرد سریع در اولویت است، اهمیت خود را نشان می دهد.

علاوه بر این، داده های جریان سفارش به عنوان پایه ای برای توسعه استراتژی های معاملاتی الگوریتمی عمل می کند. الگوریتم ها را می توان برای واکنش به الگوهای جریان سفارش خاص طراحی کرد و لایه دیگری از پیچیدگی را به رویکردهای معاملاتی اضافه کرد. با این حال، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که تجارت همیشه دارای ریسک است و یک استراتژی جامع باید اشکال مختلفی از تجزیه و تحلیل را برای تصمیم گیری آگاهانه ترکیب کند.

خلاصه ای از مزایای استفاده از جریان سفارشات(Order Flow) عبارتند از:

 • جریان سفارشات (Order Flow)بینش فعالیت بازار را در زمان واقعی ارائه می دهد.
 • پویایی عرضه و تقاضا را آشکار می کند.
 • سطوح حمایت و مقاومت را مشخص می کند.
 • عدم تعادل بازار و حرکات بالقوه قیمت را نشان می دهد.
 • فعالیت تجاری سازمانی را تشخیص می دهد.
 • تحلیل تکنیکال را تایید می کند یا از آن فاصله می گیرد.
 • به کاهش تاثیر بازار برای معاملات بزرگ کمک می کند.
 • استراتژی های معاملاتی با فرکانس بالا را تقویت می کند.
 • به تنظیم سطوح حد ضرر((Stop Loss کمک می کند.
 • زمان بندی تجارت و نقاط ورود/خروج را راهنمایی می کند.
 • از استراتژی های معاملاتی الگوریتمی پشتیبانی می کند

سطوح حمایت و مقاومت در جریان سفارشات

سطوح حمایت و مقاومت رکن اصلی در تحلیل جریان سفارشات(Order Flow) هستند چون بینشی واقعی از پویایی و حرکت روند بازار ارائه می دهند. این سطوح آستانه های قیمتی حیاتی را نشان می دهند جایی که تمایل به خرید و فروش متمرکز است. تریدرها با حساسیت زیادی این سطوح را مشاهده می کنند زیرا بطرز قابل توجهی می توانند بر تصمیمات معاملاتی اثر بگذارند. برای مثال سطوح حمایت نواحی مطمعن را نشان می دهد که تمایل به خرید وجود دارد و از کاهش بیشترآن جلوگیری می کند.برعکس، سطوح مقاومت، مناطقی را نشان می دهد که در آن تمایل به فروش زیاد است و مانع حرکت رو به بالا است.

معامله گران با شناسایی این سطوح، نقاط اصلی و مهم را برای ورود به بازار یا خروج از معاملات پیدا می کنند.

از نظر عملی، سطوح حمایت و مقاومت بر استراتژی‌های اجرایی سفارشات اثر بگذارند. معامله‌گران ممکن است سفارش‌های محدود را با پیش بینی جهش حمایتی از عقب نشینی از مقاومت در نزدیکی این سطوح قرار دهند. علاوه بر این، معامله گران نهادی به طور استراتژیک از این سطوح برای اجرای سفارشات بزرگ بدون ایجاد تأثیر قابل توجهی در بازار استفاده می کنند.

سطوح حمایت و مقاومت و اردرهای حد ضرر

همچنین سطوح حمایت و مقاومت در تنظیم اردرهای حد ضرر بسیار موثر است. یک معامله گر ممکن است حد ضرری را درست زیر سطح حمایت برای معامله ای بلند مدت یا کمی بالاترازسطح مقاومت برای معامله ای کوتاه مدت قرار دهد تا از این طریق ضررهای احتمالی را محدود کند.

فراتر از همه سطوح حمایت و مقاومت وزن روانشناختی روی ذهن معامله گران دارد. شکست روبه بالا یا شکست روبه پایین ازین سطوح می تواند نشان دهنده تغییر در احساسات بازار و روند بالقوه ان باشد. بعلاوه با دسته های بزرگی از سفارشات خرید یا فروش که اغلب حول این آستانه های بحرانی همگرا می شوند به عنوان آهنربا برای جریان سفارشات عمل می کنند.

هنگامی که جریان سفارش(Order Flow) با سطوح حمایت و مقاومت همسو می شود، اعتبار این سطوح را تایید می کند و اعتماد بیشتری را در معامله ایجاد می کند. برعکس، اگر جریان سفارش با این سطوح در تضاد باشد، ممکن است نشان دهنده معکوس یا شکستی بالقوه باشد. در اصل، سطوح حمایت و مقاومت ابزارهای ضروری برای تجزیه و تحلیل جریان سفارش هستند که معامله‌گران را در تصمیم ‌گیری‌هایشان در مورد ورود، خروج و مدیریت ریسک راهنمایی می‌کنند.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.