ناحیه تحرکات قیمت (zone action price– PAZ)

ناحیه تحرکات قیمت (zone action price– PAZ )

آخرین قطعه پازل:

هر کندل در چارت، قسمتی از یک PAZ است که یکی یا دیگری را تشکیل می دهد. و دانستن اینکه قیمت کجا با این نواحی ارتباط دارد لبه های عظیم در بازار را به ما میدهد . تاکنون در مورد همه چیز که باید دانست تا به یک معامله گر موفق تبدیل شد فکر کرده ایم .PAZ ها واقعا آخرین قطعه پازل هستند . خب بگذارید شروع کنیم .

ناحیه تحرکات قیمتی چیست ؟

یک PAZ دقیقا آن چیزی است که خودش می گوید . یک ناحیه در چارت است که نوع خاصی از تحرکات قیمت را نشان میدهد ! این نواحی مجزا شامل POLE ، FLAGS ،نواحی عرضه و تقاضای فشرده ( DEMAND AND SUPPLY STACKED ) و فشرده سازی ( COMPERESSION )می شوند.

به محض اینکه ما قادر به تعیین درست این نواحی باشیم ، یک قاعده وجود دارد : تنها لبه ها را معامله کنید! یک نوع بی نظیر PAZ فضای بین دو FTR است . که فاصله ای است که پرچم(flag) تشکیل می شود .

بیایید کمی بیشتر به این مورد نگاه کنیم :

می توانید در چارت بالا ببینید که من در حالی که قیمت به بالا می رود 8 عدد FTR مشخص کردم ، بین هر کدام از این FTR ها یک PAZ وجود دارد ، بنابر این ما 7 PAZ داریم.به همین سادگی وقتی قیمت وارد یک PAZ می شود (یک FTR را اینگلف می کند ) ما میدانیم که قیمت میخواهد به سمت دیگر ناحیه برود (FTR  ) بعدی خب بیایید ببینیم در راه پایین آمدن چه اتفاقی افتاده است.

FTR: $1 شماره 8 اینگلف شد. قیمت اکنون وارد 1 PAZ شده است. قیمت اصلاح نموده و به 7 FTR می رود.

FTR: $1 شماره 7 اینگلف شد . قیمت اکنون وارد 2 PAZ شده است ، قیمت اصلاح نموده و سپس به 6 FTR می رود .

FTR: $1 شماره 6 اینگلف شد . قیمت اکنون وارد 3 PAZ شده است ، قیمت اصالح میکند و سپس به 5 FTR می رود.

FTR: $1 شماره 5 اینگلف شد. قیمت وارد 4 PAZ می شود و به همراه آن  FTR3 ,FTR4 اینگلف گشته و وارد 6 PAZ می گردد .قیمت قبل از رفتن به 2 FTR اصلاح میکند.

FTR: $1 شماره 2 اینگلف شد.  قیمت اصلاح می کند و سپس به 1 FTR می رود . اکنون که شما می دانید قیمت کجا میخواهد برود ، کار شما این است که در اصلاح وارد شوید. به هدف قسمت دیگر PAZ) FTR بعدی) و ما اکنون میدانیم چگونه این کار را انجام دهیم. نمی دانیم؟

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.