گره یا نودهای معاملاتی چیست؟ نحوه تنظیم Multiple Nodes

نودهای معاملاتی یا گره های چندگانه، تنظیمی برای ردیابی معاملات موسسات بزرگ است. نحوه درست تنظیم آن را برای معاملات خود یاد بگیرید.

نودهای معاملاتی گره چندگانه (Multiple Nodes)

تنظیم نودهای معاملاتی برای ردیابی فعالیت تجاری موسسات با استفاده از گره های با حجم بالا (HVN) طراحی شده است. HVN نشان می دهد که با ایجاد یک طرح کلی سیاه و سفید در اطراف آن سلول، سنگین ترین حجم در کجا معامله می گردد.

 

 

این تنظیم بر روی یافتن دو نشان متوالی است که HVN آنها در همان سطح قیمت باشد. – این همان چیزی است که به آن ” نودهای معاملاتی یا گره های چندگانه” می گویند. و به تریدرها می گوید که در هر دو رد پا مهمترین سطح قیمت یکسان بود. بنابراین، می توانید فرض کنید که این سطح مهم است.
در این تنظیمات، حداقل تعداد رد پا با HVN در کنار یکدیگر دو عدد است. اگر تعداد بیشتری وجود داشته باشد، سطح قوی تر است.
شما به دنبال چندین گره در این مناطق مهم باشید:
1- در یک روند
2- قبل از یک روند
3- در برگشت قیمت ها از سقف یا کف

این نوع تنظیم معاملات از Bid یا Ask استفاده نمی کند، بنابراین می توانید آن را در Forex نیز اعمال کنید (با این وجود هنوز Futures را توصیه می کنیم).

مراحل مشخص برای معاملات

1. Order Flow خود را تنظیم کنید تا Volumes را نشان دهد. همچنین می توانید از تنظیمات Bid و Ask استفاده کنید. چارچوب زمانی پیشنهادی نمودار 30 دقیقه ای است.
2. مکانی را مشخص کنید که HVN های بیشتری در کنار یکدیگر وجود دارد (نودهای معاملاتی یا گره های چندگانه). این مکان باید قبل از شروع روند تشکیل گردد. در یک روند، یا در یک برگشت شدید از سقف / کف.
3. حداقل پس از تشکیل گره چندگانه باید حداقل دو رد پا وجود داشته باشد. این رد پاها باید کاملاً در بالای یا زیر گره چندگانه قرار داشته باشند.
4. منتظر پولبک به گره چندگانه باشید.
5. وارد معامله شوید اگر قیمت از بالا به Multiple Nodes برخورد کند سپس وارد موقعیت long شوید و اگر قیمت از پایین به گره چندگانه رسید، وارد موقعیت short شوید. فقط اولین برخورد را معامله کنید.

 

 

قبل از روند

 

 

 

 

در روند

 

 

در برگشت از سقف/کف قیمتی

 

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.