سرمایه‌گذاران بازار فارکس چه چیزی را معامله میکنند؟

Forex Trades

معاملات در بازار مبادله ارزهای خارجی

اگر می‌خواهید به صورت خلاصه بدانید سرمایه‌گذاران بازار فارکس چه چیزی را معامله میکنند؟ جواب شما بسیار ساده است: پول و علی‌الخصوص ارزها. از آنجایی که شما هیچ چیز فیزیکی نمی‌خرید، معامله در بازار فارکس یا FX market ممکن است گیج‌کننده باشد، بنابراین باید از یک قیاس ساده (اما ناقص) استفاده کرد تا متوجه شوید. خرید یک ارز را به عنوان خرید یک سهم در یک کشور خاص در نظر بگیرید، مانند خرید سهام در یک شرکت. قیمت ارز به طور معمول بازتاب مستقیمی از وضعیت بازار و آینده اقتصاد مربوطه است.

در معاملات بازار فارکس، وقتی شما به عنوان مثال یین ژاپن را می‌خرید، به طور اصولی یک “سهم” از اقتصاد ژاپن خریداری می‌کنید. سپس متوجه می‌شوید که اقتصاد ژاپن خوب عمل کرده است و حتی با گذر زمان بهتر خواهد شد. هنگامی که آن “سهم” را دوباره به بازار بفروشید، امکان به سود رسیدن موجود است.

به طور کلی، نرخ ارز نسبت به سایر ارزها، بازتابی از وضعیت اقتصاد کشور مربوطه در مقایسه با اقتصاد کشورهای دیگر است. تا زمانی که از مدرسه چارتستان فارغ التحصیل شوید، مشتاق شروع معامله با ارزها خواهید بود. 🙂

 

ارزهای اصلی بازار فارکس

به طور بالقوه تعداد زیادی ارز وجود دارد که می توانید با آنها معامله کنید، اما به عنوان یک معامله گر جدید در بازار فارکس، احتمالاً تجارت با “ارزهای اصلی” را شروع خواهید کرد. ارزهای اصلی بیشترین معاملات را دارند و نمایانگر برخی از بزرگترین اقتصادهای جهان هستند. معامله گران فارکس در مورد “ارزهای اصلی” اختلاف نظر دارند.

بعضی از آنها فقط دلار آمریکا (USD)، یورو (EUR)، ین ژاپن (JPY)، پوند بریتانیا (GBP) و فرانک سوئیس (CHF) را به عنوان ارزهای اصلی در نظر می‌گیرند و دلار استرالیا (AUD)، دلار نیوزلند (NZD) و دلار کانادا (CAD) را “ارزهای کالا” می‌نامند.

اما شما باید همه هشت ارز را به عنوان “ارزهای اصلی” در نظر بگیرید، زیرا آنها پرمعامله ترین ارزها هستند.

نمادهای ارز، سه حرفی هستند، که دو حرف اول نشان‌دهنده نام کشور است و حرف سوم واحد پول آن کشور را مشخص می‌کند.

این سه حرف به کدهای ارز ISO 4217 معروف هستند که در سال 1973، توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) ایجاد شد.

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.