دوره اسنوفلیک-بخش دوم-سقف و کف قیمتی

سقف و کف 

برای تشخیص سقف یا کف قوی، شرایطی وجود دارد که باید رخ دهد. به عنوان مثال ، برای اینکه یک سقف قوی داشته باشیم، آن سقف باید یک کفی ساخته باشد که از کف قبلی پایین تر باشد. برای کف قوی هم همینطور، باید سقفی ساخته باشد که از سقف قبلی خود بالاتر باشد.

نمونه ای از ساختار و ماژورها و مینورها

نمونه ای سقف ها و کف ها

زیاد در مورد ساختار وسواس به خرج ندهید . این روش ما برای دیدن ساختار است. شما آزادید که هر طور میخواهید به آن نگاه کنید اما بسیار مهم که بدایند کدام مینور و کدام ماژور میباشد. تا جایی که ممکن است تمرین کنید چون ماهر شدن در آن آسان نیست و خیلی زمان می برد اما مطمئن باشید که جواب میدهد.

عرضه و تقاضا:

در هر بازار عرضه و تقاضا وجود دارد . به سادگی، عرضه یعنی مقدار موجود و تقاضا به معنای مقدار مورد نیاز میباشد. با افزایش قیمت، تمایل فروشندگان به فروش محصولات نیز افزایش خواهد یافت و علاوه بر آن، شاهد کاهش تقاضا هستیم زیرا خریداران میخواهند با قیمتهای پایین تری اقدام به خرید کنند.(پایین بخر ، بالا بفروش)

عرضه و تقاضا

عرضه و تقاضا

این یک شماتیک ساده از ناحیه عرضه میباشد. در اینجا میتوانید ببینید که چرا باید در قیمت های بالا اقدام به فروش کنیم. (ناحیه گران فروشی)

ناحیه عرضه

شماتیکی ساده از ناحیه عرضه

این یک شماتیک ساده از ناحیه تقاضا میباشد. در اینجا میتوانید ببینید که چرا باید در قیمت های پایین اقدام به خرید کنیم.(ناحیه ارزان فروشی)

 

ناحیه تقاضا

شماتیکی ساده از ناحیه تقاضا

قیمت از یک زون به زون دیگر حرکت میکند.(عرضه و تقاضا)، بنابراین ما از یک ناحیه تقاضا میخریم و تا یک ناحیه عرضه نگه میداریم. در پایین تصویر آن را مشاهده میکنید.

نواحی عرضه و تقاضا

SUPPLY & DEMAND

نواحی خرید و فروش

زون خرید و فروش

 

در اینجا نمونه ای واقعی از آن را در بازار فارکس مشاهده میکنید.

SUPPLY

نواحی عرضه در بازار فارکس

 

 

نواحی تقاضا در بازار فارکس

نواحی تقاضا در بازار فارکس

 

اوردربلاک

مارکت توسط اوردر حرکت میکند. زمانی که در یک رنج طولانی قرار داریم، قیمت بین دو سطح که بانک ها و سازمان ها در آن اوردرهای خرید و فروش را جمع آوری میکنند، حرکت میکند. هدف آنها ، جمع آوری مقدار قابل توجهی از اوردرها برای حمایت از حرکت بزرگ بعدی میباشد و در واقع این جمع آوری ، هزینه شروع روند بعدی می باشد. در فارکس، این اوردربلاک ها توسط بانک ها و سازمان ها استفاده میشود تا اوردرهای بزرگ خود را به اوردرهای کوچک تقسیم کنند و از ایجاد ایمبالانس جلوگیری کنند.

 

Zone creation

شماتیکی ساده از اوردربلاک بانک ها و موسسات

 

در اینجا مثالی از چگونگی تشکیل اوردربلاک در بازار لایو فارکس را مشاهده می کنید:

نمونه ای از تشکیل اوردر بلاک در بازار واقعی

نمونه ای از تشکیل اوردر بلاک در بازار واقعی

 

بعضی اوقات این نواحی مقداری بزرگ میشوند. بنابراین ما آن قسمتی از اوردرها که قبل از شروع روند میباشد را در نظر میگیریم. برای مثال، در یک رنجی که قیمت ناگهان، شارپ به سمت پایین حرکت میکند، ما آخرین حرکت صعودی قبل از نزول را در نظر میگیریم. در روند صعودی هم همینطور، وقتی قیمت با یک حرکت صعودی از رنج خارج شد، آخرین حرکت نزولی قبل از صعود را در نظر میگیریم.

پیدا کردن آخرین حرکت به این دلیل مهم می باشد که در نقاط ورود از استاپ لاس کوچکتری استفاده خواهیم کرد که این به معنای بهتر شدن نسبت ریسک به ریوارد میباشد.

ناحیه تقاضا

حرکت سریع قیمت به سمت بالا، از خود یک ناحیه تقاضا به جا می گذارد.

حرکت سریع قیمت به سمت بالا، از خود یک ناحیه تقاضا به جا می گذارد.

حرکت سریع قیمت به سمت بالا، از خود یک ناحیه تقاضا به جا می گذارد.

مثال های لایو بازار:

 

 

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.