نظرات چندین متخصص در خصوص فشرده سازی:

نظرات چندین متخصص در خصوص فشرده سازی:

نظرات آقای RED:

توضیحات زیر از آقای RED در سایت FOREXFACTORY می باشد:

بالا رفتن قیمت به صورت فشرده برای پیدا کردن عرضه – تازه ( SUPPLY FRESH) شادو ها رو به پایین در یک زمان واحد کارهای متفاوتی را انجام میدهند. قیمت در حال پیدا کردن تقاضا های کوچک و تست نمودن آنها برای رفتن به ناحیه عرضه مناسب است. بنابراین این شادوها که رو به پایین تشکیل می شوند همچنین در حال مصرف نمودن آن تقاضاهای کوچک هستند. بنابراین مسیر پایین در آن واحد از سفارشات خرید پاکسازی می شوند. و آماده ریزش قیمت پس از پیدا کردن ناحیه عرضه مناسب و تازه میگردد . تقاضا در راه بالا رفتن برای پیدا کردن ناحیه عرضه مناسب جهت ریزش به روشنی مصرف می شود. و با اینکار خود راه را برای فروشندگان در آن بالا باز میکند.که هیچ تقاضایی بر سر راهشان نباشد.

تصویر زیر از آقای RED ارائه شده است :

برخی از شما در تشخیص FLAG از CP گیج شدید. اینکه چرا یک BULLFLAG پایین می آید ؟خب من دلیلشو براتون میگم . BULLFLAG ها میان پایین که سفارشات فروش رو مصرف کنن به اصطلاح (SELLERS CONSUME) زمانی که سفارشات فروش مصرف شدند اون موقع FL کامل شده و قیمت میتونه رشد کنه. هیچ رازی در این نیست . پس از اون قیمت یک FLAG برای رشد خودش ساخته از اون ور وقتی قیمت به ناحیه مناسب عرضه نزدیک میشه این یک فشرده سازی بوده بنابراین مسئله نیز حل شد.

اما سوالی که در اینجا وجود داره و از آقای Harry پرسیده میشود این است که :

طبق سفارشات آقای RED یک فشرده سازی رو به ناحیه عرضه مناسب با شادوهایی که رو به جنوب میزند در حال پاکسازی و مصرف نمودن تقاضا و سفارشات خرید می باشد.که قیمت بتواند در بازگشت بر سر راهش مانعی برای ریزش (DROP ) وجود نداشته باشد . اما سوال اینه : گاها دیده میشه که این شادو ها در هر دو طرف زده می شن اینجا تکلیف چیه ؟؟؟مثال این مثال از آقای IF رو ببینید؟؟؟اون شادوها چی ؟؟؟آیا اینها عرضه رو مصرف کردند و سفارشات فروش رو پاکسازی کردند ؟؟

آقای Harry مثالهایی رو برای ما آماده کردند در ارتباط با فشرده سازی قیمت و در ادامه با آن همراه خواهیم شد. دو تای اول هنوز تست نشده اند و اینکه ببینیم قیمت وقتی به این جا میرسه چطور رفتار میکنه بسیار جالب خواهد بود. (به عنوان نقل قولی از IF : فشرده سازی خارج کردن و پاکسازی قیمت در آخرین نقطه تصمیم گیری و سفارشاتی که در آن نقطه باقی مانده اند.)

 حال به مثال های Harry می پردازیم :

 

در ادامه یک مثال و توضیحات آقای IF در مورد آن را میبینیم :

 

از آنجایی که میدانید نقدینگی کم در فشرده سازی باعث رخ دادن نوسانات بیشتری می شود.

در ادامه مثال هایی از آقای PEDINI:

مثالی از IF :

 

 

توضیحات آقای OKAMI را در مورد فشرده سازی میخوانیم :

 

در چارت اول نکات بسیار زیادی در مورد فشرده سازی را میبینم. اما اینگونه به نظر می رسد که تنها موردی که به عنوان CP نامیده شود،مورد چهارم است. سه تای اول FLAG هستند .

مورد پنجمtriangle or a pennant است . CP یک پترن بازگشتی است در حالی که FLAG ها پترن های ادامه دهنده در PA هستند. اما اینگونه به نظر می رسد که آنها ماهیت خودشان را به اشتراک میگذارند. که مصرف سفارشات است در حالی که همزمان قیمت به سطح مورد نظر خودش میل می کند، پاکسازی راه برای حرکات بعدی خود.

مثال در این چارت چرا قیمت باید به صورت POLE به ناحیه مورد نظر برسد و تمام مسیر را به صورت CP وار رو به بالا طی نمیکند؟ در مثال CP ( مورد اصلی در مرکز چارت ) میتونیم ببینیم چطور قیمت به پایین آمده و بیشتر Low های اخیر را شکسته است و یک  Pin Bar را می سازد که باعث می شود فروش ها وارد تله شوند. و قیمت را شارژ می کند تا به هدف ناحیه عرضه برسد. چارت دومی که میگذارم نظر من را به صورت جزئی بیان میکند :

 

 

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.