اندیکاتور نمایش اتمام تایم کندل و اسپرد (Candle Time Spread Indicator)

معرفی اندیکاتور Candle Timer Spread

اندیکاتور Candle Time End And Spread همانطور که از نامش پیداست نمایانگر زمان پایان کندل فعلی و اسپرد کنونی را نشان می دهد.

این اندیکاتور با درنظر گرفتن زمان و شرایط اسپرد مناسب برای معامله گران بسیار مفید است. شما می توانید این اندیکاتور را سفارشی سازی کنید بویژه می توانید رنگ متن و محل Label را تغییر دهید.

 

کاربردها

اندیکاتور Candle Time Spread متشکل از دو بخش مختلف هستند که در بازارهای مالی، به ویژه در معاملات فارکس (Forex)، استفاده می‌شوند. در ادامه، به توضیح کاربردهای هر کدام از این اندیکاتورها می‌پردازم:

  1. Candle Time End Indicator:
  • نمایش زمان باقی‌مانده تا اتمام شمعها (Candlesticks):این اندیکاتور نشان می‌دهد چقدر زمان تا پایان شمع جاری باقی مانده است. این ممکن است برای تعیین زمان ورود یا خروج از یک معامله مفید باشد. معمولاً تریدرها ممکن است در زمان پایان یک شمع ورود یا خروجی از معامله را بررسی کنند.
  • مدیریت زمان معاملات: این اندیکاتور به تریدرها کمک می‌کند تا زمان معاملات خود را بهتر مدیریت کنند. اطلاع از زمان باقی‌مانده تا اتمام یک شمع، به تریدر این امکان را می‌دهد که بهترین تصمیمات را در مدت زمان محدودی که شمع باقی‌مانده فراهم می‌کند، بگیرد.
  1. Spread Indicator:
  • نمایش اختلاف بین قیمت خرید و فروش (Spread): این اندیکاتور نشان می‌دهد چقدر اختلاف بین قیمت خرید (Bid) و قیمت فروش (Ask) در بازار است. این اطلاعات مهم است زیرا نشان می‌دهد چقدر هزینه برای ورود به یک معامله (کمترین قیمت فروش) یا خروج از آن (بیشترین قیمت خرید) خواهد بود.
  • تصمیم‌گیری در معاملات:Spread اهمیت زیادی در تصمیم‌گیری تریدرها دارد. اگر Spread بیشتر شود، ممکن است بازدهی معاملات کاهش یابد. تریدرها معمولاً به دنبال بازارهایی هستند که Spread کمتری داشته باشند.
  • پیش‌بینی نوسانات بازار: افزایش اختلاف Spread ممکن است نشان‌دهنده نوسانات و نقض در بازار باشد. تریدرها ممکن است این اطلاعات را برای تصمیم‌گیری درباره ورود یا خروج از معاملات خود استفاده کنند.

هر دو این اندیکاتورها می‌توانند به تریدرها کمک کنند تا تصمیمات بهتری در معاملات خود بگیرند، اما همواره باید موارد مختلفی را در نظر گرفته و از تحلیل جامعه‌ای استفاده کرد تا تصمیمات بهینه‌تری براساس شرایط بازار گرفته شود.

 

نکته: اندیکاتورها صرفا ابزار کمکی هستند و نباید به تنهایی مبنای معامله قرار گیرند.

 

گالری تصاویر

تصاویر این اندیکاتور در محیط متاتریدر (ورق بزنید)

 

دانلود و آموزش نصب اندیکاتور نمایش اتمام تایم کندل و اسپرد

برای دانلود این اندیکاتور، روی دکمهٔ زیر کلیک کنید. همچنین برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی، نصب و استفاده در محیط متاتریدر، به مقالهٔ «آموزش کامل اندیکاتورها و اسیلاتورها» مراجعه کنید.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.