سفارشات هیجانی در معاملات برای تایید معامله: کنترل احساسات در ترید

با شناسایی سفارشات هیجانی سهامداران بازار در مناطق حمایت و مقاومت یک تایید خوب برای معاملاتتان دریافت کنید.

سفارشات هیجانی

تأیید خوب واقعا وقتی است که شرکت کنندگان هیجانی بازار در یک منطقه حمایتی / مقاومتی قوی به بازار می پیوندند.
به عنوان مثال، تصور کنید که قیمت به سمت بالا حرکت می کند ، وارد یک منطقه مقاومتی می شود و سپس فروشندگان هیجانی ظاهر می شوند. این یک نشانه معمولی است که نشان می دهد قیمت به احتمال زیاد رو به پایین خواهد رفت.
اگر قیمت به یک منطقه مقاومتی وارد شود و ببینید حجم زیادی در Bid ظاهر می شود ، این یک تایید است که فروشندگان هیجانی در حال جهش هستند. اگر قیمت وارد منطقه پشتیبانی شود و ببینید حجم زیادی در Ask شروع می شود، این تایید خریداران هیجانی است.
خریداران هیجانی در Ask و فروشندگان تهاجمی در Bid نمایش می دهند.

 

آن دسته از خریداران / فروشندگان هیجانی به شما میگویند که آنها حمایت / مقاومت را مانند شما می بینند و می خواهند آن را معامله کنند. آنها نمی خواهند این فرصت معاملاتی را از دست بدهند. برای اینکه آن را از دست ندهند، آنها باید با سفارش order Market وارد معامله خود شوند. با یک order Market آنها می توانند 100٪ مطمئن شوند که سفارش معاملات آنها پر می شود.
با خواندن سلولهای جداگانه در هر رد پا، می توانید به دنبال خریداران یا فروشندگان هیجانی باشید. برای این موضوع روی نمودار 5 دقیقه ای کار کنید. روش دیگر برای گرفتن تصویری سریع از آنچه در این رد پا می گذرد، Delta است.

Delta

Delta برای هر رد پا مجموع BID و ASK را نشان می دهد.
اگر دلتا در زیر ردپا منفی باشد ، حجم بیشتری در Bid معامله شد. عکس این برای دلتا مثبت است. یک دلتا مثبت به ما می گوید که حجم بیشتری در Ask خرید و فروش می شود و خریداران هیجانی بر این رد پا تسلط دارند.
Delta در زیر هر رد پا با نشانگر Order Flow به عنوان یک عدد قرمز منفی یا به عنوان یک عدد سبز مثبت نشان داده می شود.

 


مراحل انجام سفارشات هیجانی + ستاپ Delta

1. با استفاده از استراتژی اصلی خود یک منطقه حمایتی/ مقاومتی قوی شناسایی کنید (این می تواند یک استراتژی Volume Profile ، Price action و غیره باشد).
2. هنگامی که قیمت به آن منطقه S / R نزدیک شد ، نمودار order flow خود را باز کنید و به دنبال سفارشات هیجانی باشید. اگر قیمت وارد منطقه مقاومتی شده باشد، سفارشات فروش هیجانی (حجم بیشتر در BID نسبت به Ask) را می ببینید. و اگر قیمت به حمایت رسید، می خواهید سفارشات خرید هیجانی را ببینید (حجم بیشتر در ASK نسبت به BID). اگر BID بزرگتر از Ask یا برعکس شود، در Delta نیز نشان داده می شود. این بدان معناست که خریداران یا فروشندگان هیجانی شروع به ورود کردند. برای تأیید موقعیت Short، می خواهید یک Delta منفی مشاهده کنید. برای تأیید موقعیت long، می خواهید یک Delta مثبت ببینید.
3. وقتی تشخیص دهید که خریداران یا فروشندگان هیجانی شروع به وارد شدن به موقعیت های معاملاتی شدند و منطقه حمایتی / مقاومتی شما را تأیید کرده اند، می توانید بلافاصله وارد معامله خود شوید.

 

امتیاز ویژه

بهترین سناریویی که می توانید بخواهید، زمانی است که ترکیبی از دو تأیید وجود داشته باشد. اولین تأییدی که مشاهده خواهید کرد یا تأیید شماره 1 (سفارش محدود) یا تأیید شماره 2 (جذب) است. تأییدی که بعد از آن ارائه می شود همان تأیید تأیید سفارشات هیجانی است.
این اساساً بدان معنی است که برخی از فعالان منفعل بازار در انتظار واکنش حمایت / مقاومت بودند.
سپس معامله گران برزگ وارد ( Limit order یا جذب ) شد، که باعث یک اثر گلوله برفی شد و افراد بیشتری شروع به پیوستن کردند، این بار با حمله بیشتر (با Market orders) زیرا آنها نمی خواستند فرصت را از دست بدهند.

مثال :

مثال: سفارشات هیجانی و دلتا

 


دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.