چگونه از معامله ناتمام (Unfinidhed Business) در ترید سود کنیم؟

معامله ناتمام (Unfinidhed Business) چیست؟

معامله ناتمام بیانگر نقص بازار است. این نشان می دهد که وقتی قیمت جهت خود را تغییر داد، کم یا زیاد بودن آن به درستی شکل نگرفته است. هنگامی که یک سقف / کف جدید تشکیل می شود، یک فرآیند حراج وجود دارد و این فرآیند باید به روش خاصی به پایان برسد. یک سقف که به درستی شکل گرفته باشد، دارای 0 قرارداد در Bid معامله شود و یک کف نیز که به درستی تشکیل شده، دارای 0 قرارداد در Ask است.
هنگامی که بازار بدون این اتفاق از پایین یا بالا پایین می رود ( Bid و Ask بیشتر از 0 است)، آن را معامله ناتمام (حراج ناموفق) می نامند.
نرم افزار اختصاصی Order Flow با ترسیم یک خط سبز یا قرمز نقطه چین، تشخیص این مکان را آسان می کند:

 


چند نکته در مورد چگونگی استفاده از معامله ناتمام را در نظر داشته باشید. اگر یک ستاپ معاملاتی ندارید که فقط مبتنی بر معامله ناتمام باشد. در عوض، از آن برای پشتیبانی از سایر ستاپ های معاملاتی استفاده کنید.
نکته اصلی که باید در مورد Unfinished Business به خاطر بسپارید این است که مانند یک آهنربا کار می کند. قیمت به سمت آن کشیده می شود و اگر نزدیک شود، احتمالاً از آن می گذرد.
بنابراین، اگر کار ناتمام به عنوان آهنربا کار می کند، چگونه تریدرها از این اطلاعات استفاده می کنند؟ چندین روش وجود دارد:
1- برداشت سود
2- Stop Loss (حدضرر)
3- تائیدیه
4- هشدار در برابر معاملات بد

برداشت سود

اگر در یک معامله سودآور هستید و به فکر گرفتن سود خود هستید، می توانید بررسی کنید که آیا قیمت به سمت Unfinished Business پیش می رود یا خیر.
اگر اینگونه باشد، ممکن است کمی بیشتر در موقعیت خود باقی بمانید تا زمانی که Unfinished Business را آزمایش کند. زیرا باید به عنوان آهنربا کار کند. این می تواند به شما کمک کند تا سود خود را با چند پیپ افزایش دهید. هرچند مراقب باشید، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که بازار در صورت دور بودن از این سطح را آزمایش کند.
اگر قیمت از قبل نزدیک به Unfinished Business باشد، این روش برای افزایش سود مصرفی شما بهتر جواب می دهد.

 

Loss (حدضرر)

هنگامی که در حال تصمیم گیری برای توقف ضرر خود هستید، به خاطر داشته باشید که Unfinished Business مانند یک آهن ربا کار می کند. اگر SL خود را به شکلی قرار دهید که Unfinished Business در پشت آن قرار داشته باشد، اگر قیمت به SL شما نزدیک شود، به احتمال زیاد برای تست Unfinished Business آن را فعال میکند.

 

همیشه اینطور نیست که تریدرها در مورد Unfinished Business به این قوانین پایبند باشند. زیرا این استراتژی اصلی انها نیست. معامله گران حرفه ای بیشتر از Unfinished Business برای خواندن نمودارها، پیش بینی اتفاقات و ایجاد بهترین تصویر از آنچه که انتظار دارند رخ دهد، استفاده می کنند.
هیچ معامله ای بی عیب و نقص نیست و همیشه مواردی وجود دارد که دوست ندارید. اما شما باید جوانب مثبت و منفی را بسنجید و در آخر تصمیم بگیرید که آیا ارزش معامله را دارد که ریسک کنید.

تائیدیه از معامله ناتمام 

با توجه به اینکه Unfinished Business به عنوان آهنربا کار می کند، می توانید از آن برای تأیید روند استفاده کنید. تصور کنید که در موقعیت Long هستید و قیمت به سمت بالا می رود اما سپس معکوس می شود و شروع به حرکت در خلاف موقعیت شما می کند.
Unfinished Business می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که آیا این احتمالاً فقط یک پولبک است یا اینکه این تغییر روند است.
اگر Unfinished Business را در بالای صفحه معکوس ببینید، قیمت احتمالاً به طور موقت تغییر می کند. برای آزمایش Unfinished Business ناتمام احتمالاً دوباره به سمت بالا ادامه خواهد یافت(آهنربا).

 

 

معامله ناتمام هشداری برای معاملات بد 

Unfinished Business همچنین می تواند به شما از ورود به معامله بد هشدار دهد. بازهم، منطق این است که Unfinished Business به عنوان یک آهنربا کار می کند و اگر قیمت به ان نزدیک شود، به احتمال زیاد آن را آزمایش می کند.
به بیان ساده، شما نمی خواهید وارد یک معامله Long شوید که در زیر آن Unfinished Business وجود دارد و نمی توانید یک معامله short وارد کنید که یک Unfinished Business در بالای ورودی شما وجود دارد.
از آنجا که Unfinished Business به عنوان یک آهنربا کار می کند، و با ورود به چنین معامله ای شما می توانید برای آزمایش Unfinished Business، حد ضرر شما را فعال کند.

 

در زیر چند نمونه دیگر از Unfinished Business یا همان معامله ناتمام را می توانید ببینید. توجه کنید که چگونه قیمت تمایل به ضربه زدن به آن مناطق و رفع نقص بازار را دارد که Unfinished Business نشان دهنده آن است.

مثال

اگرچه در این مقاله مذکور صرف صحبت در مورد استفاده های مختلف از Unfinished Business بود، اما بهترین توصیه این است که ابتدا روی سایر تنظیمات تمرکز کنید.
این ستاپهای معاملاتی مستقل و اثبات شده هستند. Unfinished Business مورد اضافی است. و روشی است که فقط به شما در خواندن بازار کمک می کند و به تصمیم گیری شما کمک می کند. معاملات شما باید بر اساس سایر استراتژی ها انجام گردد.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.