آموزش گام به گام فیلترنویسی در سایت TseTmc

فیلترنویسی در سایت TseTmc

در این مقاله قصد داریم به آموزش گام به گام فیلترنویسی در سایت TseTmc (شرکت مدیریت فناوری بورس تهران) بپردازیم.

معرفی فیلترنویسی در سایت TseTmc

قبلا در مقاله ای مجزا به توضیح درخصوص تابلوخوانی و معرفی سایت TseTmc پرداختیم. در این مقاله به معرفی یکی از ابزارهای موجود در این سایت می پردازیم. برای انجام فیلترنویسی در سایت TseTmc باید مراحل زیر را طی کنید. در این مقاله به صورت گام به گام به آموزش این ابزار می پردازیم و در انتها چند فیلتر آماده نیز برای استفاده در این سایت تقدیم حضورتان میگردد.

مزایای فیلتر نویسی

هر شخصی در بازار سرمایه استراتژی معاملاتی خود را داد. فیلترنویسی در سایت TseTmc کمک می کند تا شخص به راحتی طبق استراتژی خود پیش برود. فیلتر نویسی در بازار سهام ایران با سرعت بالا اطلاعات درخواستی را ارائه می دهد. زمانی که از فیلتر استفاده میکنید فراموش کردنی در کار نیست و امکان عدم توجه به سهمی که در نظر دارید از بین می رود.

شما با فعال کردن آلارم می توانید بدون نیاز به اینکه هر روز به صورت لحظه ای سهامی را رصد کنید، به محض اینکه سهم به شرایط مورد نظرتان نزدیک شد از این موضوع مطلع شوید. شما می توانید با کمک فیلتر نویسی تحرکات مشکوک سهام را زیر نظر داشته باشید. با حجم زیادی از اطلاعاتی که وجود دارد شما به راحتی می توانید در سریع ترین زمان ممکن به هر اطلاعاتی از سهام که مد نظرتان است دسترسی داشته باشید. سهولت در استفاده از دیگر مزایایی است که می توان برای فیلتر نویسی در سایت TseTmc عنوان کرد. بدون نیاز به نصب نرم افزاری خاص و صرفا با امکاناتی که خود سایت در اختیار کاربر قرار می دهد می توانید از این ابزار به راحتی استفاده کنید.

معایب فیلترنویسی

اگر از فیلتر ها در بازار بورس ایران استفاده می کنید باید در نظر داشته باشید که همواره امکان خطا در این فیلترها وجود دارد و معمولا در ساعات اولیه بازار این ابزار کارکرد قابل اطمینانی ندارند.علاوه بر این از دیگر محدودیت هایی که می توان برای این ابزار گفت این است که صرفا در بازار بورس ایران قابل استفاده است و  در سایر بازارهای مالی کاربردی ندارد.

در حال حاضر امکان فیلترنویسی در سایت TseTmc در تایم فریم روزانه وجود دارد و در سایر تایم فریم های هفتگی، ساعتی و … وجود ندارد. علاوه بر موارد فوق یکی دیگر از محدودیت های این ابزار این است که صرفا امکان استفاده از داده های 21 روز گذشته وجود دارد. و به داده های قدیمی تر دسترسی ندارد. همچنین امکان بک تست گرفتن در این ابزار وجود ندارد و نمی توان آن را در یک محیط آزمایشی تست کرد.

مراحل فیلتر نویسی در سایت TseTmc

به طور خلاصه مراحل فیلترنویسی در سایت TseTmc را می توان در گام های زیر خلاصه کرد.

مرحله اول: وارد سایت شر کت مدیریت فناوری بورس تهران شوید.

مرحله دوم: به بخش دیده بان بازار که در نوار بالای صفحه و در سمت چپ قرار دارد مراجعه کنید.

فیلترنویسی در سایت TseTmc

دیده بان در سایت TseTmc

مرحله سوم: در صفحه جدید به بخش فیلتر در قسمت بالای صفحه مراجعه کنید.

فیلترنویسی در سایت TseTmc

گزینه فیلتر

مرحله چهارم: بر روی گزینه فیلتر جدید کلیک کنید.

فیلترنویسی در سایت TseTmc

گزینه فیلتر جدید

مرحله پنجم: از فیلترهای رایگان که در ادامه مطلب ارائه کرده ایم در کادر مربوطه کپی کنید.( توجه داشته باشید که در بخش تنظیمات فیلترنویسی گزینه بورس و فرابورس را فعال کنید تا تمام نمادهای مربوط به تمام صنایع برایتان قابل نمایش باشد.)

فیلترنویسی در سایت TseTmc

محل نوشتن فیلتر جدید در سایت TseTmc

چند نمونه فیلتر کاربردی در سایت TseTmc

از جمله فیلترهای کاربردی و پراستفاده در سایت TseTmc می توان به آیتم های زیر اشاره کرد.

کدبه‌کد حقوقی به حقیقی:

(ct).Sell_N_Volume / (tvol) > 0.3

یا به صورت فرمول کد به کد زیر:

var s_kh= Math.round(((((ct).Buy_I_Volume*(pc))/(ct).Buy_CountI))/10000000);var s_f =Math.round((((ct).Sell_I_Volume*(pc))/(ct).Sell_CountI)/10000000); (tvol)>2*[is5] && (ct).Sell_N_Volume / (tvol) > 0.4 && (ct).Buy_I_Volume >0.65* (tvol) && s_kh/s_f >1

حجم مشکوک:

(tvol)>2*{is5} (tvol)>5*(([ih][0].QTotTran5J+ [ih][1].QTotTran5J+ [ih][2].QTotTran5J+ [ih][3].QTotTran5J+ [ih][4].QTotTran5J+ [ih][5].QTotTran5J+ [ih][6].QTotTran5J+ [ih][7].QTotTran5J+ [ih][8].QTotTran5J+ [ih][9].QTotTran5J+ [ih][10].QTotTran5J+ [ih][11].QTotTran5J+ [ih][12].QTotTran5J+ [ih][13].QTotTran5J+ [ih][14].QTotTran5J+ [ih][15].QTotTran5J+ [ih][16].QTotTran5J+ [ih][17].QTotTran5J+ [ih][18].QTotTran5J+ [ih][19].QTotTran5J+ [ih][20].QTotTran5J+ [ih][21].QTotTran5J+ [ih][22].QTotTran5J+ [ih][23].QTotTran5J+ [ih][24].QTotTran5J+ [ih][25].QTotTran5J+ [ih][26].QTotTran5J+ [ih][27].QTotTran5J+ [ih][28].QTotTran5J+ [ih][29].QTotTran5J)/30)

سهامی که صف خرید هستند:

(pd1)==(tmax)&&(qd1)>0

سهامی که صف فروش هستند:

 (pl)==(tmin)&&(po1)==(tmin)

کلام آخر:

دوره فیلترنویسی در سایت TseTmc یکی از تکنیک های آموزشی بورس است که یک سرمایه گذار موفق می تواند از آن استفاده مفیدی داشته باشد. برای استفاده از این ابزار نیاز به ثبت نام در سایت TseTmc ندارید. ولی اگر قصد دارید فیلترهایی که تعریف می کنید ذخیره شود حتما ثبت نام انجام دهید.

توجه داشته باشید که فیلترنویسی مقوله ای گسترده است که باید همه جوانب آن را در نظر داشته باشید. خواندن این مقاله تا حدودی شما را با کلیت این مقوله آشنا می کند. ولی برای اینکه به صورت تخصصی این مطلب را بیاموزید و بتوانید خودتان از آن به نحو احسن استفاده کنید نیاز است که آموزش هایی در این زمینه ببینید. تیم چارتستان در خصوص برنامه نویسی در بازارهای مالی آموزش های جامع و مفیدی ارائه کرده است. همچنین دوره ای تحت عنوان فیلترنویسی در سایت TseTmc در حال تدوین است که به زودی در سایت بارگزاری می شود.

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.