آموزش فیلتر ترید و فیلترنویسی در سایت تریدینگ ویو

how to use filter trade and-filter writing in tradingview pinpoint entry and exit points

 در این مقاله تیم چارتستان به فیلتر ترید و فیلترنویسی در سایت تریدینگ ویو به صورت گام به گام می پردازد.

فیلتر ترید (Trade Filter)

فیلتر ترید مجموعه ای از معیارهای از پیش تعریف شده است که معامله گران در بازارهای مالی برای بررسی و انتخاب معاملات یا سرمایه گذاری های خاص از آن استفاده می کنند. این معیارها با اهداف معامله گر و تحمل ریسک وی همسو است. همچنین باعث می شود که تریدرها تصمیم هایشان را ساده تر بگیرند و استراتژی های معاملاتی را بهینه سازی کنند. 

ویژگی فیلتر ترید

فیلترترید ویژگی منحصر به فردی است که تمام معاملات هیجانی بازار را فیلتر می کند و تنها بزرگترین معاملات را در اختیار شما قرار می دهد (معاملاتی که می خواهید آنها را ردیابی کنید. ). همچنین خواندن جریان سفارشات (Order Flow) را برای شما آسانتر می کند تا مطمئن شوید هیچ حرکت قابل توجهی در بازار را از دست نخواهید داد. وقتی معامله گران بزرگ حضور داشته باشند ، شما می توانید ورود آنها را در فیلتر معاملات ببینید. و فیلتر را به هر طریقی که دوست دارید (بسته به میزان “نویز” شما برای فیلتر کردن) تنظیم کنید.

تریدرها ترجیح می دهند فیلتر ترید را به روشی تنظیم کنند که تنها مهمترین سفارشات را نشان دهد.

شما می توانید در EUR Futures (ابزار معاملاتی) فیلتر معاملات را روی 25 تنظیم کنید. این بدان معنی است که فقط معاملات انجام شده بیشتر از25 را نشان می دهد. ممکن است بگویید 25 سفارش آنقدرها نیست و حق با شماست . اما این را باید در نظر داشته باشیدکه موسسات ترجیح می دهند موقعیت های تجاری خود را به صورت کوه یخ Iceberg وارد کنند. به عبارت دیگر آنها سفارشاتشان را به صورت سفارشات متعدد خرد باز می کنند تا اینکه سفارشی با حجم بالا ثبت کنند.
اما زمانیکه برای ترید وقت زیادی وجود ندارد موسسات باید به سرعت وارد معامله شوند. در این هنگام زمان زیادی برای سفارشات Iceberg ندارند و باید با استفاده از حجم های بزرگتر به معاملات خود بپردازند. سفارش های بزرگتر ، همان سفارشاتی هستند که ما با فیلتر معاملات دنبال

می کنیم.

شما در زیر می توانید یک استراتژی عالی معاملاتی صرفا بر اساس فیلتر معاملات ببینید.

how to use filter trade and-filter writing in tradingview pinpoint entry and exit points

فیلترترید: اصلاح نقاط ورود و خروج با تجمع دلتا (Delta Cumulative)

تجمع دلتا (Delta Cumulative) اندیکاتوری جداگانه است که معمولاً بخشی از نرم افزار Order Flow نیست. اما آنقدر با Order Flow خوب کار می کند که تریدرهای حرفه ای استفاده از این دو با هم را توصیه می کنند. شما می توانید این اندیکاتور مستقل را به نرم افزار Order Flow خود اضافه کنید تا از آنها با هم و بصورت مکمل استفاده کنید. بنابراین شما با این روش فیلتر های ترید(Trade Filters) خود برای معاملات را بهینه می کنید و تحت تاثیر هیجانات بازار قرار نمی گیرید.

مزیت مهم تجمع دلتا این است که تفاوت بین Bid و Ask را مشخص می کند. شما می توانید اینگونه فکر کنید (حتی اگر 100٪ درست نباشد ، همانطور که قبلاً یاد گرفته اید): تجمع دلتا تفاوت بین خریداران و فروشندگان را تشخیص می دهد . اگر خریداران هیجانی بیشتری وارد بازار شوند، Delta Cumulative در حال افزایش است. اما اگر فروشندگان بیشتری نسبت به خریداران وجود داشته باشند، در حال نزول است.

بهتر است تجمع دلتا (Delta Cumulative) را در اطراف نواحی حمایتی و مقاومت قوی تماشا کنید. اگر خریداران یا فروشندگان قوی وارد موقعیت های معاملاتی خود در آنجا شوند، تجمع دلتا آن را به شما نشان می دهد.
تریدرهای حرفه ای تمایل دارند در نمودار 1 دقیقه ای به دنبال واگرایی بین قیمت و دلتا باشند.

فیلتر ترید و تجمع دلتا (Cumulative Delta) به عنوان مکملی برای تحلیل های پیشرفته 

فیلتر ترید و تجمع دلتا می توانند به عنوان مکملی برای تقویت تحلیل های پیشرفته شما در معاملات عمل کنند. اگر قیمت رو به پایین است، اما Cumulative Delta در حال افزایش است این موضوع به شما نشان می دهد که حتی اگر قیمت در حال کاهش است، خریدارانی وارد موقعیت Long می شوند و قیمت به احتمال زیاد معکوس و به سمت بالا می رود.
شما به عنوان تریدری محتاط بهتر است به دنبال قیمت x واگرایی دلتا در اطراف مناطق حمایتی و مقاومت باشید.

how to use filter trade and-filter writing in tradingview pinpoint entry and exit points

فیلترترید

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.