معرفی و آموزش رایگان اندیکاتور Market Profile

اندیکاتور fxr_market_profile_1.35

معرفی اندیکاتور Market Profile

اندیکاتور Market Profile بیشترین حجم معامله (به تعبیری محل واکنش بعدی) در چارت را مشخص می کند. دیتای این اندیکاتور بر اساس خرید و فروش های بروکر معامله گر است.

Market Profile به معامله گران نمایشی بصری از نحوه تعامل زمان، قیمت و حجم در بازار ارائه می دهد. به جای تمرکز صرفاً بر روی حرکات قیمت، نمایه بازار سشن معاملات را به سطوح قیمت متمایز تقسیم می کند و به تریدرها کمک می کند نواحی اصلی حمایت و مقاومت را شناسایی کنند.

کاربردهای اندیکاتور

  • شناخت ساختار بازار:

اندیکاتور Market Profile به معامله گران کمک می کند توزیع فعالیت های معاملاتی را در سطوح مختلف قیمت تصویرسازی کنند. قله‌ها و دره‌ها در این اندیکاتور می‌توانند مناطقی را نشان دهند که احتمال پذیرش یا رد قیمت در آن‌ها وجود دارد.

  • شناسایی حوزه های ارزشی:

مفهوم حوزه‌های ارزشی در تحلیل مشخصات بازار بسیار مهم است. این نواحی به معامله گران کمک می کند تا تشخیص دهند که اکثر فعالیت های بازار در کجا انجام می گردد. نواحی ارزشی می توانند به عنوان حمایت یا مقاومت عمل کنند و تریدرها را در تصمیم گیری بهینه در مورد نقاط ورود و خروج راهنمایی کنند.

  • تحلیل زمان و حجم:

نمایه بازار شامل داده های زمان و حجم است و به معامله گران اجازه می دهد تا اهمیت حرکت قیمت را ارزیابی کنند. معامله گران با تحلیل مقدار زمانی که بازار در سطوح قیمتی خاص صرف می کند و ارتباط آن با حجم، بینش هایی را در مورد قدرت یا ضعف حرکت قیمت به دست می آورند.

  • استراتژی های معاملات روزانه:

اندیکاتور Market Profile به ویژه برای تریدرهای روزانه مفید است. این اندبکاتور به آنها کمک می کند تا نقاط معکوس بالقوه و مناطق ازدحام را شناسایی کنند. همچنین به توسعه استراتژی های ترید کوتاه مدت کمک کند. معامله گران می توانند رویکردهای خود را بر اساس Market Profile نسبت به احساسات بازار تطبیق دهند.

دانلود و آموزش نصب Market Profile

برای دانلود اندیکاتور Market Profile، روی دکمهٔ زیر کلیک کنید. همچنین برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی، نصب و استفاده در محیط متاتریدر، به مقالهٔ «آموزش کامل اندیکاتورها و اسیلاتورها» مراجعه کنید.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.