اندیکاتور بخش طلایی (Golden section)

معرفی اندیکاتور Golden Section

اندیکاتور بخش طلایی (Golden section)، ابزار کمکی برای تحلیل تکنیکال بازار فارکس است که سطوح بالقوه قیمت برای ورود یا خروج از معاملات را شناسایی می‌کند. این اندیکاتور سطوح مختلف قیمت را شناسایی کرده و بر اساس رابطه بین قیمت فعلی و نسبت طلایی، توجه شما را به سمت فشار خرید یا فروش معطوف کند.

معامله گران می توانند از این اطلاعات برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی آگاهانه تر و افزایش سودآوری خود در بازار فارکس استفاده کنند. برای استفاده از اندیکاتور بخش طلایی در معاملات فارکس یک استراتژی‌ وجود دارد که همه معامله گران باید تلاش کنند تا آن را اجرا کنند.

این استراتژی‌ بسیار مهم توانایی شناسایی سطوح مختلف قیمت کلیدی بر اساس نسبت طلایی و استفاده از آن‌ها به عنوان نقاط ورود و خروج احتمالی معاملات می‌باشد که دارای مراحل زیر می‌باشد:

شناسایی رونذ صعودی یا نزولی جفت ارزها، ترسیم اندیکاتور بخش طلایی و در نهایت تلاقی سطوح اصلی قیمت توسط اندیکاتور بخش طلایی.

 

کاربردهای Golden Section Indicstor

اندیکاتور بخش طلایی، می تواند به معامله گران فارکس کمک کند تا سطوح قیمت کلیدی را بر اساس نسبت طلایی شناسایی کنند. این اندیکاتور، می تواند تجزیه و تحلیل عینی از بازار ارائه دهد. با این حال، شاخص بخش طلایی همیشه قابل اعتماد نیست و می تواند سیگنال های نادرست ارائه دهد. علاوه بر این، نیاز به تفسیر و تحلیل توسط معامله گر دارد که می تواند به نتایج متفاوتی منجر شود. همچنین همچون بقیه ابزارهای معاملاتی، معامله گران باید این ابزار را با سایر اندیکاتورها ترکیب کنند و در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی خود به سیاق کل بازار توجه کنند.

نکته: اندیکاتورها صرفا ابزار کمکی هستند و نباید به تنهایی مبنای معامله قرار گیرند.

 

گالری تصاویر

تصاویر این اندیکاتور در محیط متاتریدر (ورق بزنید)

 

دانلود و آموزش نصب اندیکاتور بخش طلایی

برای دانلود این اندیکاتور، روی دکمهٔ زیر کلیک کنید. همچنین برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی، نصب و استفاده در محیط متاتریدر، به مقالهٔ «آموزش کامل اندیکاتورها و اسیلاتورها» مراجعه کنید.

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.