اندیکاتور میانگین متحرک (Magic MA)

معرفی اندیکاتور (Moving Averages) Magic MA 

اندیکاتور میانگین متحرک یک ابزار تحلیل بازار است که دارای بیش از 30 نوع میانگین متحرک است. معامله گر می تواند از آنها برای سنجش روند بازار استفاده کند.

در میان انواع مختلف میانگین متحرک که تریدر می‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد، می‌توان به معیارهای متداول‌تر مانند میانگین متحرک ساده (SMA)، میانگین متحرک نمایی (EMA) و میانگین متحرک ساده انطباقی (SMMA) اشاره کرد. همچنین، میانگین‌های متحرک تطبیقی مانند FRAMA و KAMA و سایر میانگین‌های متحرک بر اساس روش‌های محاسبه و تحلیل نوآورانه مانند LSMA، ZLEMA و غیره نیز وجود دارد.

این اندیکاتور همه انواع میانگین‌های متحرک در یک چارت واحد به طور همزمان نمایش می‌دهد تا امکان مقایسه یا اعمال استراتژی‌های مختلف میانگین متحرک را فراهم کند.

همچنین، اندیکاتور Magic MA داشبوردی را با مقادیر تمام میانگین‌های متحرکی که معامله‌گر انتخاب کرده است نمایش می‌دهد تا بتواند بهتر آنها را ردیابی کند.

کاربردها

اندیکاتور Magic MA ابزار کمکی هست که روند را مشخص می کند و نقاطی برای خرید یا فروش را نشان می دهد. میانگین متحرک به طور گسترده ای در تحلیل تکنیکال کاربرد دارد. (شاخه ای از سرمایه گذاری که به دنبال درک و سود بردن از الگوهای حرکت قیمت اوراق بهادار و شاخص ها ‌می‌باشد). به طور کلی، تحلیلگران فنی از میانگین های متحرک برای تشخیص اینکه آیا تغییر در حرکت برای یک اوراق بهادار رخ می دهد یا خیر، استفاده می کنند، مثلاً اگر یک حرکت نزولی ناگهانی در قیمت اوراق بهادار وجود داشته باشد. در مواقع دیگر، آنها از میانگین متحرک برای تأیید سوء ظن خود مبنی بر اینکه ممکن است تغییری در جریان باشد، استفاده می کنند.

نکته: اندیکاتور ها صرفا ابزار کمکی هستند و نباید به تنهایی مبنای معامله قرار گیرند.

 

گالری تصاویر

تصاویر این اندیکاتور در محبط متاتریدر (ورق بزنید)

 

دانلود و آموزش نصب اندیکاتور میانگین متحرک (Magic MA)

برای دانلود این اندیکاتور، روی دکمهٔ زیر کلیک کنید. همچنین برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی، نصب و استفاده در محیط متاتریدر، به مقالهٔ «آموزش کامل اندیکاتورها و اسیلاتورها» مراجعه کنید.

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.