در معاملات خود نشانه ها را جدی بگیرید.

ستاپ هایی برای معامله مناسب

این ستاپ ها، ستاپ های استانداردی نیستند . شما نباید استراتژی خود را فقط بر اساس این ستاپ ها تنظیم کنید. توانایی این ستاپ ها در این است:  دادن نشانه به شما، وقتی بازار شروع به واکنش در برابر منطقه حمایتی / مقاومتی می کند.شما باید همواره،  با استفاده از، یکی از ستاپهای اصلی، معامله ی مناسب خود را پیدا کنید.
این یک ستاپ براساس Volume Profile یا یکی از تنظیماتی است که در فصل های قبل به آن پرداخته شد .

نحوه انجام کار این ستاپ معاملاتی

ابتدا نمودار را مرور کرده و مناطق حمایتی و مقاومتی را شناسایی کنید . شما می توانید این کار را با Volume Profile ، تنظیمات اصلی Order Flow یا محدوده S / R را با روشی که با آن آشنا هستید ، شناسایی کنید.
پس از آن ، آن مناطق S / R را در نمودار خود علامت گذاری کنید. سپس صبر کنید تا قیمت به آنجا برسد. وقتی این کار انجام شد ، به Order Flow بروید و منتظر تأیید شوید توجه به این نکته مهم است که حمایت و مقاومت منطقه ای هستند و نه سطح دقیق.
وقتی قیمت به  منطقه حمایتی یا مقاومتی می رسد ، قاعدتاً در آنجا به دنبال تآییدیه خواهید بود. چنین تأییدی بیانگر این است که نهادهای بزرگ در آنجا شروع به واکنش می کنند.
چهار تأیید وجود دارد که دوست دارم آنها را در نظر بگیرم. این چهار مورد می توانند تأیید نهایی را برای ورود به معامله شما بدهند .در صورت عدم اطمینان برای انجام معامله، این تاییدیه ها ممکن است به من این اطمینان را برای خرید یا عدم خرید را به من بدهند.به عنوان مثال زمانی که قیمت بسیار سریع و هیجانی در محدوده ی حمایت یا مقاومت حرکت می کند، یا سطوح معاملاتی واقعا مشخص نیستدر واقع زمانی که سطوح معاملاتی قوی نیست و در مورد آن مطمئن نیستم. ولی قیمت به یک منطقه قابل توجه حمایتی یا مقاومتی برسد ، چهار تأییدیه وجود دارد که به من اطمینان خرید می دهد. این چهار مورد عبارتند از : سفارشات Big Limit ، جذب ، نشانه ای از خریداران / فروشندگان هیجانی و تأیید در Delta Cumulative .

Big Limit Orders

وقتی قیمت به یک منطقه حمایتی/ مقاومتی قوی رسید ، ابتدا باید نشانه ای از واکنش را ببینید. این نشانه می تواند خرید یک موسسه بزرگ باشد که به بازار وارد شده است.
شما می خواهید معامله گر بزرگی را ببینید که در اطراف منطقه حمایتی/ مقاومتی (مانند شما) برای ورود به معامله منتظر بوده است .
معامله گران منفعل که منتظر می مانند قیمت به منطقه مورد نظر آنها برسد از سفارشات Limit استفاده می کنند. آنها با سفارشات هیجانی ، بازار را تعقیب نمی کنند.
سفارش Limit مناسب تر است زیرا آنها با قیمتی که می خواهند پر می شوند.
استراتژی تأیید Limit بسیار ساده است . ابتدا ، شما یک منطقه قابل توجه S / R را شناسایی می کنید (به عنوان مثال ، با Volume Profile). سپس منتظر می مانید و به دنبال شخص بزرگی می گردید که در آنجا تجارت کند .
• برای تأیید یک منطقه مقاومتی ، باید ببینید که سفارش Limit Sell ظاهر می شود .
• برای تأیید منطقه حمایتی ، باید ببینید سفارش Limit Buy ظاهر می شود .
مهم : نمایش های Limit Sell در Ask و نمایش Limit Buy در Bid .

مراحل تایید ستاپ Limit Orders

با استفاده از استراتژی اصلی خود یک منطقه حمایتی / مقاومتی قوی شناسایی کنید (این می تواند Volume Profile , Order Flow, Price Action و غیره باشد).
وقتی قیمت به آن منطقه رسید ، Order Flow خود را باز کنید و منتظر بمانید تا یک سفارش Limit ( با حجم غیرمعمول زیاد) ظاهر شود .
برای تأیید موقعیت short، می خواهید تعداد زیادی را در Ask ببینید. برای تأیید موقعیت long، باید در Bid مشاهده شود.
من ترجیح می دهم به دنبال چنین تأییداتی در نمودارBid و Ask نمودار 5 دقیقه ای Order Flow باشم.
یک واقعیت مهم که باید بخاطر بسپارید این است که حجم زیاد غیرمعمول برای هر ابزار معاملاتی و هر جلسه معاملات متفاوت است!
به همین دلیل ضروری است که فقط با یک ابزار معاملاتی کار کنید. بعد از تسلط بر آن ، فقط در این صورت است که باید به آن اضافه کنید
به محض شناسایی سفارش بزرگ Limit معامله خود را وارد کنید. گاهی اوقات به یک باره ظاهر نمی شود و ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا کل سفارش انجام شود.
در زیر نمودار Futures EUR ، در نمودار 5 دقیقه نشان داده شده است که تاییدیه موقعیت long را نشان می دهد. اگر این اتفاق در منطقه حمایتی رخ دهد ، تأیید ورود به موقعیت Long است.

 

 

در زیر یک نمودار Futures EUR در تایم 5 دقیقه وجود دارد که نشان دهنده تأیید پوزیشن short است. اگر این اتفاق در یک منطقه مقاومتی رخ دهد ، تأیید ورود پوزیشن short است.

 

 

مثالهای بیشتر از تایید Limit order در زیر است.
باز هم تأکید میکنم که تأیید باید در اطراف یک منطقه حمایتی / مقاومتی ظاهر شود ، نه در هر کجا!
در ادامه در این مقاله نحوه شناسایی مناطق S / R را با استفاده از Volume Profile به شما نشان خواهم داد .

 

 

 

 

 

 

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.