QuasiModo (QM) از دیدگاه کارشناسان

QuasiModo (QM) از دیدگاه کارشناسان

ما به دنبال QM در نواحی عرضه و تقاضای تایم فریم بالاتر هستیم . این آناتومی یک نمونه ایده آل از آن است . آنها همیشه دقیقا مثل این یکی نیستند اما همه آنها قابلیت توضیح به وسیله ایده نواحی عرضه و تقاضا را دارند .

جناب whiteout در ارتباط با QM می گویند :

همانطور که میبینید تعداد بسیاری از آنها حتی در تایم فریم پایین هم وجود دارد . هیچ چیز به اندازه QM در تایم پایین زمانیکه قیمت در ناحیه عرضه یا تقاضای تایم بالاست دوست داشتنی نیست . QM یک ساختار بازگشتی است. بنابراین شما میخواهد که بازگشت قیمتی را ببینید. هرچه سریعتر این ساختار اتفاق بیفتد، و خودش را کامل کند؛ بهتر است . در غیر این صورت خب شما میتوانید دوباره خرید کنید به دلایلی مانند CP یا اینکه پوزیشن خود را نگه دارید . این انتخاب شماست .اما QM یک سیگنال بازگشتی است و قیمت به نظر می رسد در آن ناحیه CAP تشکیل دهد . همواره تصویر تایم فریم بزرگتر را چک کنید .

دیدگاه جناب WHITEOUT در ارتباط با تصویر بالا  :

خب اینکه بگم من QM ها رو با پیپ میگیرم اینطور نیست. اما شما میتوانید ببنید که آن L به وضوح شکسته شده است . آیا واکنشی در محدوده آن سطح برای اینکه یک QM را QM سازد وجود داشته؟  خب شما میتوانید این معامله را انجام دهید؟خیر . خیر که نه اما شما نمیتوانید به دلیل QM این معامله را انجام دهید. همواره به سطوح اینگلف HH ها و LL ها نگاه کن همواره نقاطی وجود دارد که قیمت میتواند به آنها واکنش نشان دهد. نه یک QM اما ممکن است یک معامله بهتر . این معامله اینگونه به نظر می رسد که قیمت در تایم یک ساعته به بیس POLE واکنش نشان داده است . که میتواند یک معامله زیبا باشد .

و نظر IF را میخوانیم:

و نظر آقای IF در مورد آن:

چند مثال از جناب Harry :

چند مثال از جناب Les-Pual:

ادامه از Harry :

 

جناب Whiteout می گویند :

به خاطر داشته باشید که QMدر تمامی تایم فریم ها از یک دقیقه ای تا ماهیانه کاربرد دارد . اونچه که شما واقعا باید انجام دهید این است که از خود بپرسید آنها چرا عمل می کنند . بله خب این یک ساختار است ،اما چرا کار می کند ؟می خواهد چه چیزی را نمایش دهد ؟ این سوال را برای همه ی موضوعات از خودت بپرس . شروع کن به خواندن قیمت . پس از این حتی شکل QM اهمیت کمتری پیدا خواهد کرد .

جناب IF میگویند :

شخصا دوست دارم ببینم که قیمت توسط یک CAP محدوده شده است . وقتی مشاجره ای میان خریداران برای شکست S شکل می گیرد و فروشندگان میخواهند به آن S احترام بگذارند . سپس یک تصمیم گیری واضح و شفاف برای احترام به S گرفته می شود . سپس منتظر اینگلف بمانید و همچنین منتظر بازگشت به DP در CAP . در این مورد زیر QM پس از 6 روز کامل شد پس از اینکه مشاجره به پایان رسید.

 

جناب IF در پاسخ به سوالی آقای Benhur که می پرسند اگر امکان دارد لینک هایی را ارائه دهید که بتوانیم به راحتی در موضوع QM وارد شویم می گوید :

فکر میکنم در آینده توضیحات بالا را ویرایش کنم که قابل فهم تر باشد . اما برای الان ، اگر شما با مفاهیم ” تله های خریداران و فروشندگان ” آشنایی داشته باشید سریعا دینامیک QM را خواهید آموخت .

در ادامه یکی از اعضای عادی مطلبی را به شرح زیر ارائه میدهد که مورد تایید چندین MASTER از جمله BENHUR,EMENE,HARRY واقع می گردد :

QM یک پترن بازگشتی است اگر در مکان مناسبش مورد استفاده واقع شود . بهترین مکان برای ارزیابی پتانسیل آن این است که به چارت خود نگاه کنید . شما با نگاه کردن به چارت خود خیلی بیشتر از یک کتاب یا هر فروم دیگری خواهید آموخت . مفاهیم اساسی را در اینجا بگیرید و سپس بروید و ساعتها را در چارت خود به آن بپردازید تا مفهوم QM را در یابید . و زمانی که که فهمیدید کجا و چگونه با آنها وارد معامله شوید آن موقع این مفهوم به جزئی از ناخودآگاه شما تبدیل می شود .

در مورد اینکه چرا آنها کار میکنند بیایید به یک ستاپ QM فروش نگاه کنیم .

زمانی که تشکیل میشود دومین H جایی است که معامله گران حرفه ای می فروشند . و این دقیقا جایی است که فروشندگان تازه کار استاپ های خود را در آنجا قرار میدهند. و همچنین معامله گران بریک آوتی و خط روندی نیز سفارشات خرید خود را در آنجا می گذارند .

تشکیل دادن دومین L توسط قیمت تاثیری است که به ما می گوید که بازگشت قیمت در راه است . معامله گران زیرک این را میفهمند و به دنبال فروش هستند . اگر این L جدید همچنین جایی اتفاق بیافتد که یک سطح مشخص را بشکند یا یک خط روند که خیلی بهتر است . قابل توجه ترین مکانی است که احتمال زیاد معامله گران باهوش به دنبال فروش هستند . البته همین L جدید نیز برخی استاپ ها را میزند و فروشندگان تازه کار را تشویق می کند .

معامله گران بریک آوتی بازیگران ضعیفی هستند که منتظر بالا رفتن قیمت نمی مانند. این موضوع عملیات توزیع را تسریع می کند که معامله گران حرفه ای سفارشات خود را در اصلاح برای تشکیل ناحیه SR بارگذاری نمایند .

شما باید قادر به تشخیص این باشید که این ناحیه SR کجا باید تشکیل شود . فرایند تکمیل شده است ، معامله گران بزرگ سفارشات فروش خود را کامل بارگذاری کرده اند . دست های ضعیف و معامله گران تازه کار سفارشات خود را برای ایجاد نقدینگی برای معامله گران بزرگ به کار بردند و اکنون بازگشت قیمت میتواند انجام شود .

 

در ارتباط با تصویر آخر IF خطاب به BENHUR می گوید اگر به جای شما بودم این تصویر را در قسمت RBD HW قرار میدادم .

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.