اندیکاتور Slow RSI (SRSI) چیست؟

SRSI

معرفی اندیکاتور SRSI

اندیکاتور دستیار ترید SRSI که می تواند برای ترید در جهت روند استفاده شود. این اندیکاتور Repaint ندارد و در صورتی که سیگنالی صادر شود در چارت باقی می ماند و در کندل بعدی اصلاح نمی شود.

اندیکاتور آهسته SRSI مخفف Slow Standard Relative Strength Indicator از همان رویکرد استاندارد شاخص قدرت نسبی پیروی می کند. می‌توانید حرکت‌های اخیر به بالا/پایین را در مقیاسی از 0 تا 100 تجزیه و تحلیل کنید. با این حال، SRSI آخرین کلوز را با یک EMA مقایسه می‌کند و شما معمولاً از آن با بازه‌های زمانی بالاتر استفاده می‌کنید.

شاخص قدرت نسبی استاندارد آهسته (SRSI) یک ابزار تحلیل تکنیکی قدرتمند است که توسط معامله گران برای ارزیابی حرکت و قدرت حرکت قیمت یک ابزار مالی استفاده می شود. SRSI که به عنوان بهبود شاخص قدرت نسبی سنتی (RSI) توسعه یافته است، نمایشی هموارتر و دقیق تر از روندهای بازار را ارائه می دهد. این اندیکاتور به طور گسترده در بازارهای مالی مختلف، از جمله سهام، فارکس و ارزهای دیجیتال برای کمک به تریدرها برای تصمیم گیری های آگاهانه به کار می رود.

کاربردهای اندیکاتور

  • شناسایی شرایط خرید و فروش بیش از حد

یکی از کاربردهای اولیه Slow RSI Indicator شناسایی شرایط بازار یعنی خرید و فروش بیش از حد است. زمانی که این اندیکاتور از سطح 70% فراتر می رود، نشان می دهد که سهم ممکن است بیش از حد خرید شده باشد، که نشان دهنده بازگشت یا عقب نشینی بالقوه است. برعکس، زمانی که این شاخص به زیر 30 درصد می‌رسد، نشان می‌دهد که دارایی ممکن است بیش از حد فروخته شود، که به معنای فرصت خرید بالقوه است.

  • تأیید تغییر روند

اندیکاتور SRSI در تأیید روندهای معکوس بالقوه بسیار مؤثر است. با تحلیل واگرایی بین اندیکاتور و روند قیمت، معامله گران می توانند بینشی در مورد قدرت یک روند پیش رو کسب کنند. واگرایی صعودی، جایی که قیمت Low های جدیدی را ایجاد می‌کند در حالی که Slow RSI این کار را نمی‌کند، ممکن است نشان‌دهنده یک روند نزولی ضعیف و بازگشت احتمالی به سمت حالت صعودی باشد. برعکس همین حالت برای واگرایی نزولی صدق می کند.

دانلود و آموزش نصب اندیکاتور 

برای دانلود این اندیکاتور، روی دکمهٔ زیر کلیک کنید. همچنین برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی، نصب و استفاده در محیط متاتریدر، به مقالهٔ «آموزش کامل اندیکاتورها و اسیلاتورها» مراجعه کنید.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.