بهترین زمان برای خرید و فروش جفت ارز در فارکس

Currency Pair

جفت ارز چیست؟

جفت ارز دو ارزی است که در مقابل یکدیگر در بازار فارکس معامله می‌ گردد. در این مقاله قادر به شناختن زمان مناسب برای خرید و فروش جفت ارزها می شوید.

عرضه و تقاضا برای یک ارز به دلیل عوامل اقتصادی مختلف تغییر می‌کند و نرخ ارز را به سمت بالا یا پایین می‌ کشاند. هر ارز به یک کشور (یا منطقه) تعلق دارد. بنابراین، تحلیل اساسی فارکس بر روی وضعیت کل اقتصاد کشور مانند تولید، اشتغال، تجارت بین‌المللی و نرخ بهره‌ای تمرکز دارد.

در مثال‌های زیر، شما با استفاده از از تحلیلی اساسی می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام جفت ارز خاص را باید بخرید یا بفروشید.

 

جفت ارز EUR/USD

 در این مثال، یورو ارز پایه است و بنابراین “پایه” خرید/فروش است. اگر فکر کنید که اقتصاد ایالات متحده به هم خواهد ریخت، شما دستور خرید EUR/USD را اجرا خواهید کرد. با این کار، شما یوروها را با انتظار افزایش نسبت به دلار ایالات متحده خریداری کرده‌اید. اگر فکر می‌کنید که اقتصاد ایالات متحده قوی است و یورو نسبت به دلار ایالات متحده ضعیف خواهد شد، شما یک دستور فروش EUR/USD اجرا خواهید کرد. با این کار، شما یوروها را با انتظار کاهش نسبت به دلار ایالات متحده فروخته‌اید.

 

جفت ارز USD/JPY

در این مثال، دلار ایالات متحده ارز پایه است و بنابراین “پایه” خرید/فروش است. اگر فکر ‌کنید که دولت ژاپن قصد دارد ین را ضعیف کند تا به صنعت صادراتش کمک کند، شما اردر خرید USD/JPY اجرا خواهید کرد. با این کار، شما با انتظار افزایش نسبت به ین ژاپنی، دلارهای ایالات متحده را خریداری کرده‌اید. اگر فکر ‌کنید که سرمایه‌گذاران ژاپنی پول خود را از بازارهای مالی ایالات متحده برمی‌دارند و تمام دلارهای ایالات متحده خود را به ین تبدیل می‌کنند، و این امر بر دلار ایالات متحده تأثیر منفی خواهد گذاشت، شما اردر فروش USD/JPY اجرا خواهید کرد. با این کار، شما با انتظار کاهش نسبت به ین ژاپنی دلارهای ایالات متحده را فروخته‌اید.

 

جفت ارز GBP/USD

در این مثال، پوند ارز پایه است و بنابراین “پایه” خرید/فروش است. اگر فکر می‌کنید که اقتصاد بریتانیا بهبود خواهد یافت تا حدی که از نظر رشد اقتصادی از ایالات متحده بهتر عمل کند، شما یک دستور خرید GBP/USD اجرا خواهید کرد. با این کار، شما با انتظار افزایش نسبت به دلار ایالات متحده پوندها را خریداری کرده‌اید. اگر فکر می‌کنید که اقتصاد بریتانیا کند می‌شود در حالی که اقتصاد امریکا به قوت خود باقی می‌ماند، شما یک دستور فروش GBP/USD اجرا خواهید کرد. ؟با این کار، شما پوندها را با انتظار کاهش نسبت به دلار ایالات متحده فروخته‌اید.

 

چگونه با USD/CHF ترید کنید؟

در این مثال، دلار ایالات متحده ارز پایه است و بنابراین “پایه” خرید/فروش است. اگر فکر می‌کنید که فرانک سوئیس ارزان‌ شده است، شما اردر خرید USD/CHF اجرا خواهید کرد. با این کار، شما دلارهای ایالات متحده را با انتظار افزایش نسبت به فرانک سوئیس خریداری کرده‌اید. و اگر فکر می‌کنید که ضعف بازار مسکن ایالات متحده به رشد اقتصادی آینده آسیب خواهد زد، که باعث ضعف دلار می‌شود، شما اردر فروش USD/CHF اجرا خواهید کرد. با این کار، شما دلارهای ایالات متحده را با انتظار کاهش نسبت به فرانک سوئیس فروخته‌اید.

 

ترید با “لات”

وقتی به فروشگاه می‌روید و می‌خواهید یک تخم‌مرغ بخرید، نمی‌توانید فقط یک تخم‌مرغ بخرید، بلکه باید یک شانه ۱۲ تایی تخم مرغ یا “12 لات” تهیه کنید. در فارکس این امکان وجود ندارد که یک یورو بخرید یا بفروشید. بلکه آن‌ها را معمولاً به صورت “لات” ۱۰۰۰ واحدی ارز (لات میکرو)، ۱۰۰۰۰ واحد (لات مینی) یا ۱۰۰۰۰۰ واحد (لات استاندارد) متناسب با کارگزار و نوع حسابی که دارید خرید و فروش می‌کنید.

 

معاملات با مارجین (سپرده تضمین)

ممکن است بپرسید که ” من پول کافی برای خرید 10,000 یورو ندارم! آیا هنوز می‌توانم معامله کنم؟” پاسخ مشخص است، می‌توانید! البته با استفاده از لوآراژ(ضریب اهرمی).

هنگامی که با لوآراژ معامله می‌کنید، نیازی به پرداخت 10,000 یورو به صورت اولیه ندارید. به جای آن، یک “سپرده” کوچک، به نام مارجین، وارد می‌کنید. لوآراژ در واقع نسبت اندازه معامله به پول واقعی استفاده شده برای مارجین است.

به عنوان مثال، لوآراژ 50:1، که به 2٪ مارجین نیاز دارد، به معنای این است که برای باز کردن یک حجم معامله به اندازه 100,000 دلار، نیاز به 2,000 دلار مارجین است.

معاملات مارجین به شما این امکان را می‌دهد که حجم معاملات بزرگ را با استفاده از یک کسر کوچک از سرمایه که به طور معمول لازم است، باز کنید. اینگونه می‌توانید حجم معاملات به اندازه 1,250 یا 50,000 دلار را با تنها 25 یا 1,000 دلار باز کنید.

زمانی که تصمیم به بستن یک موقعیت می‌گیرید، سپرده (“مارجین”) اصلی که اول واریز کرده‌اید به شما باز می‌گردد و محاسبه سود یا زیان شما انجام می‌شود. این سود یا زیان سپس به حساب شما اضافه می‌شود. سپرده کوچک مارجین می‌تواند به سودهای بزرگ و همچنین ضررهای بزرگ، منجر گردد.

 

انتقال موقعیت (Rollover)

برای مواقعی که پوزیشن های معاملاتی در “ساعت بسته شدن” کارگزار شما باز است (معمولاً ساعت 5:00 عصر به وقت شرق ایالات متحده)، هزینه روزانه “انتقال پوزیشن” یا همان “هزینه جا به جایی” وجود دارد که یک معامله‌گر باید آن را پرداخت یا دریافت کند. (بستگی به موقعیت‌های باز شما دارد).

اگر نمی‌خواهید به عنوان سود یا هزینه به دلیل سپرده‌های خود بپردازید، به سادگی مطمئن شوید که همه موقعیت‌های خود را قبل از ساعت 5:00 عصر به وقت شرق ایالات متحده، که پایان تعیین‌شده روز بازار است، ببندید. از آنجایی که هر معامله ارزی شامل قرض گرفتن یک ارز برای خرید ارز دیگر است، هزینه‌های جا به جایی به عنوان یک بخش از معاملات فارکس محسوب می‌شوند.

بسیاری از کارگزاران فارکس خرده‌فروشی نرخ‌های جا به جایی خود را بر اساس عوامل مختلف (مانند اهرم حساب و نرخ بهره‌ای بانک‌های میانبر) تنظیم می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نرخ‌های جا به جایی خاص و رویه‌های اعتباری/وام‌دهی می‌توانید با کارگزار خود تماس بگیرید.

در مقالات بعدی خواهید آموخت که چگونه می‌توانید از تفاضلات نرخ سود به نفع خود استفاده کنید.

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.