آموزش رایگان بورس ایران | ویدیوهای آموزشی،کلاس های آنلاین و مقالات آموزشی

free stock market training in Iran

چارتستان تنهامرجع آموزش دوره اسمارتکس(بورس ایران) با ویدیوهای آموزشی, کلاس های انلاین و مقالات رایگان برای یادگیری تخصصی بورس به شما کمک می کند تا دوره تخصصی بورس ایران را آموزش ببینید.

تفاوت دوره اسمارتکس با دوره اسمارت مانی

دوره اسمارتکس مختص بورس ایران است اما دوره اسمارت مانی برای بازارهای مالی دیگر موثر است.  اسمارت مانی صرفا نقاط ورود خوبی به تریدرها می دهد. اما اسمارتکس نقاط ضعف اسمارمانی را پر میکند در کل معامله گران در بورس تهران به دوره اسمارت مانی و تیرکس نیاز ندارند برای نمونه هنگامی که در بورس صف خرید و فروش ایجاد می شود کندل ها بصورت خط در می آیند و ممکن است حجم مبنا پرنشود تا بتواند دیتاهای دقیق تری به معامله گران برای ترید بدهد. اسمارت مانی در اینمورد راه حل مناسبی برای کمبود دیتا در چارت نمی دهد.

Training about difference between Smartex and Smart money

تفاوت دوره اسمارتکس و دوره تیرکس

قیمت گاهی اوقات در خلاع بازار حرکت می کند و بعد از شکسته شدن سقف قیمت هیچگونه دیتای استاتیکی به ما ارائه نمی دهد در نتیجه معامله گران لولهای استاتیکی در بخشی از نمودار را نمی توانند ترسیم کنند و بنابراین تحلیل درستی از چارت خود نخواهند داشت و مجبورهستند از گام های حرکتی تیرکس استفاده کنیم. که بازهم نمی تواند تحلیل مناسبی را برای معامله گران اراعه دهد. دوره تیرکس صرفا تارگت های خوبی به معامله گران می دهد اما صحبتی در مورد سطوحی که ممکن است داخل FVGها و هنگام گپ های افزایش سرمایه وجود داشته باشد و قیمت به آنها واکنش نشان بدهد نمی کند.

وضعیت وقتی برای معاله گران چالش برانگیزتر می شود که فاصله این گپ ها گاهی بسیار زیاد است و تریدرها نیاز دارند آگاه باشند که قیمت وقتی داخل این گپ ها برای پر کردن FVGها حرکت می کند به چه سطوحی واکنش نشان می دهد تا بتوانند تارگت گزاری کنند و منتظر نباشند که قیمت صرفا به پایان این گپ ها برسد. بنابراین اسمارتکس دراینجا به کمک معامله گران می آید تا نقص های تیرکس و اسمارت مانی را جبران کند و درنهایت تریدرها بتوانند معامله خود را با اطمینان و سوددهی بیشتری انجام دهند.

Free training of differences between Smartex and Tirex in Iran

آموزش رایگان بورس: آشنایی با مزایای معامله در بورس ایران

یادگیری مباحث مربوط به بورس به چند دلیل مورد اهمیت است:

فرصت های سرمایه گذاری:

آموزش بورس گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری ایجاد می کند و بازدهی بالقوه بالاتری نسبت به سایربازارهای مالی برای معامله گران دارد.

اثر اقتصادی:

ترید کردن در بورس اثرات مثبت در اقتصاد نیز همراه خود دارد. بورس به بسیج پس اندازهای راکد برای تولید و حمایت مالی دولت و موسسات کمک می کند. و از طریق انتشار سهام و اوراق مشارکت باعث کنترل عرضه پول نقدینگی و تورم می شود. همچنین به ایجاد بازار جامع و استفاده بهینه از منابع کمک می کند. از طرفی می تواند نقدینگی ثروت افراد را بااستفاده از تبدیل دارایی ها به پول نقد افزایش دهد و از سوی دیگر باعث ارتقای حس مشارکت عمومی افراد دراموراقتصادی را تقویت کند که برای اقتصادی سالم و فراگیر در هرکشوری مهم است.

یادگیری و مشارکت در بورس اوراق بهادار در ایران نه تنها راهی برای رشد مالی شخصی است، بلکه نقشی حیاتی در چشم انداز اقتصادی گسترده تر کشور ایفا می کند.

free training abiuit stock market in Iran

آموزش بورس: آشنایی با ریسک های سرمایه گذاری در بورس

ریسک های سیاسی و ژئوپولیتکی: ایران دارای چشم انداز پیچیده ژئوپلیتیکی است و روابط با سایر کشورها به ویژه با قدرت های بزرگ جهانی می تواند تأثیر بسزایی بر ثبات و عملکرد بازار بورس داشته باشد.

بعضی از سهام ها در بورس اوراق بهادار ممکن است حجم معاملات پایینی داشته باشند که می تواند منجر به مشکل در خرید یا فروش سهام با قیمت های دلخواه شود.

حاکمیت شرکتی و شفافیت: استانداردهای شفافیت و حاکمیت شرکتی می تواند در بین شرکت های فهرست شده در بورس تهران بسیار متفاوت باشد. این می تواند بر قابلیت اطمینان صورت های مالی و اطلاعات موجود برای سرمایه گذاران تأثیر بگذارد.

آموزش بورس: آشنایی با نهادهای بازار بورس ایران

در این بخش شما می توانید با ارگان های مهم بازار بورس در ایران آشنا شوید:

  • شورای عالی بورس و اوراق بهادار،درراس بازار اوراق بهادار است. و مسوولیت های شامل ساماندهی و توسعه بازار، اعمال نظارت، تعیین سیاست‌ها و تصویب ابزارهای مالی را دارد. همچنین، مسئول نظارت بر فعالیت‌های سازمان بورس و اوراق بهادار است.
  • سازمان بورس و اوراق بهادار که نهادی غیردولتی با شخصیت حقوقی و مالی مستقل است ماموریت آن شامل توسعه بازار سرمایه و فرهنگ سرمایه گذاری، مدیریت ریسک، ایجاد زیرساخت‌های مقرراتی و فناوری اطلاعات و ارتقای جایگاه بین‌المللی بازار سهام است.
  • شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه مسئولیت‌های مربوط به قبل و بعد از معاملات بازارهای سهام و اوراق بهادار را برعهده دارد. و با افزایش کارایی و تسهیل معاملات، به کاهش ریسک‌های مرتبط با اوراق بهادار کمک می‌کند.
  • شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به عنوان یکی از شرکت‌های زیرساخت، فعالیت‌های مرتبط با معاملات الکترونیکی ابزارهای مالی در بازار سرمایه ایران را انجام می‌دهد. این شرکت مسوولیت هایی از جمله مدیریت سیستم معاملات و انتشار اطلاعات مرتبط با معاملات را دارد.
  • سازمان بورس و اوراق بهادار سامانه کدال و شرکت رایان بورس را با هدف مکانیزه کردن اطلاعات مالی شرکت‌ها تاسیس کرده است.
  • شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس با هدف گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مالی، برنامه‌های متعددی را پیگیری می‌کند. و با تمرکز بر ارائه خدمات مدیریتی به سازمان بورس و ارکان بازار، به تغییر نام از شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس می پردازد.
  • در نهایت بازار بورس ایران شامل بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، بورس کالای ایران و بورس انرژی ایران هستند. هر یک از این بورس‌ها دارای وظایف و مسئولیت‌های مختص به خود می‌باشند و در زمینه‌های مختلفی از بازارهای سرمایه فعالیت می‌کنند

دسترسی به آموزش های اختصاصی دوره اسمارتکس بورس ایران برای شما تریدرهای گرامی در سایت قرار گرفته است.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.