دوره آموزشی سبک اسمارتکس، تلفیقی از اسمارت مانی و تیرکس در بورس ایران

SMT

دوره سبک اسمارتکس کیان (Smartex) تلفیقی از دو سبک اسمارت مانی و سبک تیرکس است برای بازار بورس ایران بومی‌سازی شده است.

 

چرا ما در بورس ایران به دوره Smartex نیاز داریم؟

 • در بورس ایران صف های خرید و فروش زیاد ایجاد می شود.
 • در بورس ایران گاها قیمت در خلا مارکت حرکت می کند. و این امر سبب می شود ما دیتای لازم برای تحلیل نداشته باشیم.
 • گپ های افزایش سرمایه یا FVG در بازار بورس ایران زیاد دیده می شود. در حالی که اسمارت مانی در رابطه با این گپ ها ایده ای ندارد. ولی سبک تیرکس می تواند برای تحلیل موارد این چنینی کمک کننده باشد.

دوره سبک اسمارتکس مناسب چه کسانی نیست؟

اسمارت مانی

Smartex

کسانی که معتقدند بورس ایران تحلیل پذیر نیست.

متأسفانه این گزاره که بورس ایران تحلیل پذیر نیست در روزهای منفی بازار زیاد به گوش میرسد. حتی کسانی که ادعای تخصص در این بازار را دارند از این جمله به کرات استفاده می کنند. ولی حقیقت این است که اگر دانش مالی خودتان را به روز کنید و از متدهای روز دنیا استفاده کنید می توانید بدون محدودیت به تحلیل و بررسی تمام بازاهای مالی اعم از بورس،  فارکس و … بپردازید. پس اگر شما هم معتقدید که بازار بورس ایران تحلیل پذیر نیست در همین ابتدای راه، این مسیر مناسب شما نیست.

کسانی که اراده چند ماه تمرین و بک تست مداوم را ندارند.

در فضای مجازی زیاد دیده می شود که شخص یا اشخاصی بدون توصیف اینکه چقدر باید زمان گذاشت تا به تسلط در بازارهای مالی رسید، بازارهای مالی را پول‌ساز‌ترین روش کسب درآمد معرفی می کنند. تیتر هایی نظیر اینکه چطور در یک شب و بدون نیاز به سرمایه میلیونها تومان کسب سود کنیم و مشابه این تیتر، زیاد دیده می شود. ولی حقیقت این است که برای موفقیت و تسلط در بازارهای مالی نیاز دارید راه طولانی را بپیمایید.

باید بارها شکست بخورید، بارها ضرر و زیان کنید، ساعت ها به چارت خیره شوید، ساعت ها آنچه آموخته اید را به ورطه آزمایش بگذارید. پس اینکه به راحتی و در یک شب می توانید با ترید ثروتمند شوید دروغ بزرگی بیش نیست. باید تمرین کنید، بک تست بگیرید، در حساب دمو و حساب های واقعی بارها و بارها شکست بخورید تا بتوانید از این راه کسب درآمد کنید. راه میانبری وجود ندارد. باید تمرین کنید، تست کنید و در این راه تلاش کنید. پس صادقانه، اگر اراده تمرین و تلاش مداوم را ندارید، این سبک و این راه برای شما مناسبت نیست.

کسی که به تحلیل زمانی مارکت نیاز دارد.

در این دوره آموزشی به شما تحلیل زمانی آموزش داده نمی شود.  روند سهام و بازار را با این دوره می توانید پیش بینی کنید ولی اینکه طی چند ماه یا چند روز این روند طی خواهد شد این متد پاسخی برای این سؤال به شما نخواهد داد. صبر چاشنی تمام متدهای معاملاتی است. پس با پیاده کردن این متد در تحلیل هایتان به استراتژی معاملاتی تان اطمینان کنید و با صبوری منتظر طی کردن روند بازار باشید.

کسی که به تحلیل تکنیکال کلاسیک هیچ آشنایی ندارد.

تحلیل کلاسیک الفبای آموزش تحلیل و تحلیلگری در بازارهای مالی است.تقریبا برای ورود به هر سبک ترید، باید با مفاهیم پایه این سبک آشنایی داشته باشیم. اگر با مفاهیم این سبک آشنایی دارید، به راحتی مفاهیم این دوره را درک می کنید. اما اگر با مفاهیم ابتدایی این سبک آشنایی ندارید نگران نباشید. تیم چارتستان دوره تحلیل تکنیکال کلاسیک را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است. کافی است در سایت ثبت نام کاربر ثبت نام کنید و این دوره را به صورت کاملا رایگان مشاهده کنید.

دوره سبک اسمارتکس مناسب چه کسانی است؟

Smartex

Smartex

کسی که معتقد است بورس ایران تحلیل پذیر است.

اگر با این پیش فرض تحلیل بازار بورس ایران را شروع کنید که این بازار نیز مانند سایر بازارهای مالی تحلیل پذیر است، در این امر موفق خواهید بود. پس برای همیشه این گزاره تحلیل ناپذیری بازار بورس ایران را فراموش کنید. در متد اسمارتکس این موضوع برای شما اثبات خواهد شد.

کسی که اراده تمرین مداوم و بک تست گرفتن را دارد.

اگر تصمیم جدی برای ورود و فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی گرفته اید، باید سختی کار این راه را نیز بپذیرید. صرف تماشای دوره های مختلف و آشنایی با اصطلاحات تخصصی این بازار کافی نیست. باید روزها و ماه های زیادی تمرین کنید، چارت ببینید، اشتباه کنید، سود کنید، زیان کنید تا بتوانید در این بازار حرفه ای شوید. اگر توانایی این سختی ها را دارید پس به دنیای شیرین بازارهای مالی خوش آمدید.

کسی که از همه دوره ها خسته شده است.

اگر قدیمی این بازار باشید، بهتر حرف الان من را درک می کنید. اینکه مسیرهای مختلف و استراتژی های متفاوتی را تمرین کرده اید و باز هم احساس رضایت ندارید، شما تنها نیستید. من و خیلی های دیگر نیز به این درد مبتلا بوده ایم. این که دانش در بازارهای مالی انتها ندارد صحیح است. ولی در دوره اسمارتکس تلاش کرده ایم تا ماهیت اصلی بازار را با بیانی ساده و در عین حال کاربردی بیان کنیم. با دیدن این دوره از کسب دانش بیشتر در بازارهای مالی بی نیاز نمی شوید. ولی با دوره اسمارتکس از خیلی دوره هایی که تاکنون دیده اید و خیلی متدهایی که هنوز وقت نکرده اید آموزش ببینید بی نیاز خواهید شد. در این دوره مدرس تلاش کرده است یک بار برای همیشه ماهیت بازار را بیان کند.

کسی که آشنایی کلی با مفاهیم تحلیل تکنیکال کلاسیک را دارد.

همانطور که گفتیم تحلیل کلاسیک الفبای آموزش مفاهیم مالی است. اگر در این زمینه دانش کافی ندارید یا نیاز به مرور آموخته های قبلی تان دارید، سایت چارتستان این دوره را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. فقط کافی است در سایت ثبت نام کنید و از این قسمت ویدئو و مقالات مربوط به تحلیل کلاسیک را مشاهده نمایید.

سرفصل های دوره سبک اسمارتکس (Smartex):

 • منطق مارکت- استراکچر و تایم فریم ها
 • اردربلاک ها و گره های معاملاتی
 • فلیپ ها، دسیژن ها و اکستریم ها
 • نقدینگی و انگیزه های قیمت
 • مجیک فلیپ، FU کندل و استرانگ رنج
 • انواع گپ در بازار بورس
 • ستاپ ها و تریگرهای ورود
 • گام های حرکتی و تارگت گذاری
 • گزینش سهام مستعد، فیلتر ها و ابزارها
 • مدیریت سرمایه ریسک و پوزیشن

همان طور که گفتیم دوره اسمارتکس ده فصل دارد، هر فصل تقریبا 1 الی 3 ساعت به لحاظ زمانی طول می کشد. تلاش بر این است که هر هفته یا حداکثر هر دو هفته یک فصل از این دوره منتشر شود. در تلاشیم که این دوره را حداکثر طی سه ماه به اتمام برسانیم.

روند ویدئو های دوره سبک اسمارتکس:

در ویدئوهای دوره اسمارتکس (Smartex) ابتدا تمرینات جلسه قبل بررسی می شود تا هم شما ارزیابی درستی از عملکرد خودتان داشته باشید و همچنین رفع اشکال اتفاق بیفتد. سپس مباحث جدید مطرح می شود، بعد از آن مباحث جدید در غالب چارت به صورت عملی ارائه می شود. در انتهای ویدئو ها نیز تمارین جدید جهت تسلط بیشتر بر مباحث جدید ارائه می شود که باید بعد از جلسه بارها و بارها این تمرین ها را انجام دهید تا به تسلط کافی دست یابید. با آرزوی موفقیت برای شما

برای دسترسی به دوره اسمارتکس کیان کلیک کنید. تیم پشتیبانی چارتستان نیز در کنار شماست تا به سوالات و ابهاماتی که در خصوص این دوره دارید یا به ابهامات در مورد مباحثی که تاکنون ارائه کرده ایم پاسخ دهد. با ما همراه باشید.

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.