اندیکاتور کندل تایم (Candle Timer)

معرفی اندیکاتور Candle Timer

اندیکاتور Candle Timer ابزار کمکی است که به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا به تک تک کندل در نمودار توجه داشته باشند و بفهمند چه زمانی کندل فعلی به اتمام می‌رسد و کندل جدید شروع می‌گردد. این اندیکاتور برای تجسم حجم دلتا طراحی می شود و نشان دهنده تفاوت بین حجم خرید و فروش در هر دوره است. این اندیکاتور معامله گر می‌تواند تاجران را در تصمیم‌گیری درباره ورود به بازار یا خروج از آن در شرایط بازار کمک کند. اطلاع از زمان باقی‌مانده تا اتمام کندل‌ها می‌تواند به تاجران در تحلیل شرایط بازار کمک کند و تصمیمات بهتری را تسهیل کند.

 

کاربردها

این اندیکاتور در تجارت معاملات مبتنی بر زمان (time-based trading) و مدیریت زمان در تحلیل تکنیکال است. با استفاده از Candle Timer، تاجران می‌توانند بهترین زمان برای ورود یا خروج از موقعیت‌های معاملاتی خود را تعیین کنند.
به عنوان مثال، اگر یک تاجر مدت زمان خاصی را برای معامله در نظر گرفته باشد، او می‌تواند از این اندیکاتور برای مشاهده زمان باقی‌مانده تا انتهای کندل فعلی استفاده کند و در صورت لزوم تصمیم بگیرد که آیا باید معامله را انجام دهد یا منتظر بماند.

با استفاده از این اندیکاتور، تاجران می‌توانند زمان باقی‌مانده تا اتمام یک کندل را مشاهده کنند. این اطلاعات می‌تواند برای تصمیم‌گیری در مورد ورود یا خروج از موقعیت معاملاتی، تعیین زمان ورود به بازار یا خروج از آن، و همچنین مدیریت زمان بهبود بخشد.

به طور کلی، Candle Timer به تاجران کمک می‌کند تا زمان مطلوب خود را برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی انتخاب کنند و بهبود مدیریت زمان خودکار در فرآیند تصمیم‌گیری داشته باشند.

 

نکته: اندیکاتورها صرفا ابزار کمکی هستند و نباید به تنهایی مبنای معامله قرار گیرند.

 

گالری تصاویر

تصاویر این اندیکاتور در محیط متاتریدر (ورق بزنید)

 

دانلود و آموزش نصب اندیکاتور کندل تایم

برای دانلود این اندیکاتور، روی دکمهٔ زیر کلیک کنید. همچنین برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی، نصب و استفاده در محیط متاتریدر، به مقالهٔ «آموزش کامل اندیکاتورها و اسیلاتورها» مراجعه کنید.

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.