اندیکاتور پرایس‌چنل (Price Channel)

معرفی اندیکاتور Price Channel

اندیکاتور Price Channel ابزار کمکی است که نشان می‌دهد چگونه داده‌های قیمت می‌توانند مسیری مشابه کانال (آب) را دنبال کنند. این اندیکاتور می تواند گسترده یا باریک، در یک روند صعودی نزولی یا ثابت در دوره های طولانی باشد. این ایده مانند کانال آب است که مسیر قیمت دارایی را در وسط نمودار سهام نشان می دهد در حالی که اوج و پایین این اندیکاتور به عنوان خطوط ساحلی عمل می کند. دامنه حرکت قیمت دارایی را در روند فعلی نشان می دهد و آشکار می‌سازد.

کاربردها

این اندیکاتور، کران بالا و پایین محدوده را در طول یک روند بازار را نشان می دهد و از بالاترین اوج‌ها و پایین‌ترین ولتاژها برای ایجاد کانال استفاده می‌کند، به طوری که خطوط بالا و پایین نمایانگر مناطق حمایت و مقاومت هستند.

هنگامی که قیمت دارایی به سطح بالای کانال قیمت می رسد، به ناحیه ای از مقاومت برخورد ومتصل می گردد و سیگنال هایی می دهد که افزایش قیمت فعلی ممکن است به پایان خود نزدیک گردد. زمانی که قیمت به مرز پایین کانال می‌رسد عکس این موضوع صادق است – می‌تواند نشان‌دهنده شکل‌گیری سطح حمایت و پشتیبانی باشد و خریداران برای رسیدن به آن سطح عجله و تلاش کنند.

پشتیبانی و مقاومت ابزارهای رایج معاملات فنی هستند که برای شناسایی نقاط ورود و خروج در یک دارایی خاص استفاده می‌گردند. با استفاده از کانال قیمت، می‌توانید ببینید که سطوح حمایت و مقاومت اخیراً در کجا موجود هستند.

 

نکته: اندیکاتورها صرفا ابزار کمکی هستند و نباید به تنهایی مبنای معامله قرار گیرند.

 

گالری تصاویر

تصاویر این اندیکاتور در محیط متاتریدر (ورق بزنید)

 

دانلود و آموزش نصب اندیکاتور پرایس‌چنل

برای دانلود این اندیکاتور، روی دکمهٔ زیر کلیک کنید. همچنین برای آشنایی با نحوه راه‌اندازی، نصب و استفاده در محیط متاتریدر، به مقالهٔ «آموزش کامل اندیکاتورها و اسیلاتورها» مراجعه کنید.

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.