تحلیل خودرو تایم فریم 30 دقیقه

خودرو تایم فریم 30 دقیقه

تحلیل به روز نماد خودرو تایم فریم 30 دقیقه را در بازار بورس ایران با تحلیلگر چارتستان، جناب نیکولو ارزیابی کنید و با تحلیل های خود از این سهم مقایسه کنید.

 

khodro

ابتدا برای درک مفهوم درجه (برای اینکه بدونیم تو تایم فریم بالا کجای کاریم) به صورت گذرا تایم ماهانه رو بررسی میکنیم.

ایران خودرو در تاریخ ۷/۵/۹۹

سقف موج سی از سه ماهانه خودش رو در قیمت ۸۰۸۵ ریال ساخت.

سپس برای پاس کردن موج اصلاحی چهار خودش یه زیزاگ ساده (اصلاح مرداد ۹۹ خودرو شبیه به دوگانه هست ولی زیگزاگ دوگانه نیست بنا به قوانین الیوت هارمونیک) ساخت که در تاریخ ۹/۸/۱۴۰۰

و در قیمت ۱۵۶۲ریال تکمیل شد. حال فرض کنیم در تاریخ ۹/۸/۱۴۰۰ هستیم.الان میدانیم خودرو یک ساختار اصلاحی ساده را تکمیل کرده است، امکان دارد اصلاح ۹۹خودرو هنوز تمام نشده باشد؟

در آن تاریخ بله، یک زیگزاگ ساده ریخته به راحتی میتونست یک ساختار اصلاحی دیگه خلاف ساختار قبلی بده (ایکس موج) و بریزه (دوگانه بشه) و یا فلت ساخته بشه. در این صورت امکان پذیر بود که ساختار بعدی، خود واسطی برای ساختار اصلاحی بعدی باشد. (اصلاح ۹۹هنوز ادامه دار باشد.)

اما با توجه به ساختاری که از تاریخ ۹/۸/۱۴۰۰ تا الان شکل گرفته، و این مطلب که برای شاخص کل اصلاح ۹۹ از لحاظ ساختاری به صورت صد در صدی تمام شده است، برای خودرو نیز متصورم اصلاح ۹۹تمام شده باشد.

از تاریخ ۹/۸/۱۴۰۲ و قیمت ۱۵۷ یک زیگزاگ ساده به سمت بالا تا قیمت۲۷۱ و تاریخ۱۶/۱/۱۴۰۲ شکل گرفته است. بنا بر اینکه گفته شد، سقف مرداد ۹۹در تایم ماهانه سقف موج iii بوده و اصلاح ۹۹سهم، کف موج iv بوده است. پس، بعد از پاس شدن موج iv به دنبال موج v هستیم، امواج i ,iii ,v در الیوت هارمونیک به شکل سه ضلعی بسط پیدا میکنند.

abc i abc ii abc iii abc iv abc v

پس موج v که ما منتظرش هستیم نیز، خود به شکل سه ضلعی بسط پیدا میکند، و الان در حال پاس کردن ضلع اول از این سه موجی موج v هستیم.

زیگزاگ اول از موج i از موج a از موج v خودرو در تایم ماهانه، در تاریخ ۹/۸/۱۴۰۲ و قیمت ۱۵۷تکمیل شده، موج ii نیز در قیمت ۱۷۲۳ و تاریخ ۱۲/۵/۱۴۰۲تکمیل شده است.

پس از آن سه ضلعی موج iii در تاریخ ۱۷/۲/۱۴۰۲ و قیمت ۴۶۴ تکمیل شده است. (توجه کنید که ما هنوز در حال تکمیل موج a از v در تایم ماهانه هستیم.)

حال به تایم فریم ۳۰دقیقه می رویم

منتظرم این سه موجی اصلاحی در تایم فریم۳۰دقیقه، به این شکل عمل کنه با این فورس که تحت هیچ شرایطی حق نداره خط افقی بنفش (۳۰۸۴) رو بزنه حتی یک ریال. (من این امواج رو به بالایی که از تاریخ ۶/۸/۱۴۰۲ شکل گرفته رو موج بی اصلاحی از سی از پنج از سی بزرگ میدونم، موج بی تحت هیچ شرایطی حق نداره کل موج ای قبلی خودش رو کاور کنه.)

من منتظر هستم تو یکی از اون اعدادی که لیبل زدم (۲۹۴۵-۲۹۹۹) (۲۹۹۹ برای من مهمتره) بریزه برای محدوده۲۰۰ تومن

نمای بسته ۳۰ مین خودرو

khodro

سناریو جایگزین خودرو

khodro

حالا فرض کنیم خودرو ۳۰۸۴ رو زد در این صورت ضلع آخر چارت قبلی من فیلد شده است.

بدین معنی که باکس زرد انتهای ضلع اول کارکشن خودرو بوده (نه الزاما انتهای اصلاح موج iv).

به نظر من با توجه به بسط امواج رو به بالای که از تاریخ۶/۸/۱۴۰۲ شروع شده، نمیشه گفت اصلاح موج iv تو باکس زرد تموم شده و منتظرم به شکل شماتیک رفتار کنه.

سقف این شماتیک فرضی هست و میتونه حتی سقف بزنه. (در این صورتw-xاز اسامی ما حذف میشن)

اما تا زمانی که سقف شماتیک فرضی زیر سقف اردیبهشت 1402 باشه، هر کدوم از اسامی اعتبار دارن برای ساختار ما، اونجا، ریزش موجی که داخل باکس آبی هست واضح میکنه که ساختار ما چی بوده و چی هست.

Wxy=موجی که داخل باکس آبی هست باید به صورت یه کارکشن بریزه.

Efa (fa), efb (fb), efc (fc) = موج داخل باکس آبی باید به صورت یه ساختار ایمپالس بریزه.

تفاوت ساختار ها رو نوع ریزش مشخص میکنه اما اهمیتی نداره چون ساختار پسا هرچی باشه، هر سه گزینه ریزش هست.

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.