دوره مقدماتی سبک الیوت هارمونیک

آموزش تحلیل تکنیکال مبحث الیوت هارمونیک

توضیحات دوره

سبک الیوت هارمونیک برای پیش بینی حرکت قیمت در آینده مورد استفاده قرار می گیرد و با الگوهایی که دارد جهت حرکت آینده سهام را پیش بینی می کند.

مختصری در خصوص الیوت هارمونیک

امواج الیوت برای اولین بار در سال 1930 توسط شخصی به نام رالف نلسون الیوت مطرح شد. فرضیه این سبک تحلیلی این است که حرکت قیمت در بازارهای مالی براساس یک الگوی تکراری اتفاق می افتد که این الگو شامل دوره های صعودی و نزولی می باشد. الگوی تکراری که الیوت مطرح کرد شامل 5 دوره صعودی و 3 دوره نزولی است. الیوت دو نوع موج را مطرح کرد: موج صعودی و موج نزولی. موج صعودی به حرکت قیمت به سمت بالا اشاره دارد و موج نزولی برعکس به حرکت قیمت به سمت پایین اشاره می کند.

معرفی امواج در الیوت

براساس نظریه الیوت، حرکت بازارهای مالی بر روی چارت براساس الگوی امواج 5-3  می باشد. این امواج در دو دسته امواج پیشرو و امواج اصلاحی قرار می گیرند. امواج پیشرو شامل الگوی 1،3،5 و B می باشد که به آن امواج همراه با روند نیز گفته می شود. و امواج اصلاحی شامل الگوی 2،4، A و C می باشد که به آنها امواج خلاف روند نیز می گویند.

حرکت امواج 1 تا 5 همراه با روند می باشد و امواج ABC در فاز اصلاحی و خلاف روند می باشد. الیوت برای هر حرکتی بر روی چارت یک حرکت اصلاحی نیز معرفی کرده است. یکی از الگوهای معروفی که در امواج اصلاحی می توان نام برد الگوی مثلث نام دارد. تمام این موارد همراه با جزئیات و سایر الگوهای هارمونیک در دوره آموزشی الیوت هارمونیک به تفصیل توضیح داده شده است

سبک تحلیلی الیوت هارمونیک در بازارهای مالی گسترده ای کاربرد دارد و مورد توجه تحلیل گران بسیاری قرار گرفته است. از جمله کاربردهایی که این سبک دارد می توان به پیش بینی دقیق تر حرکت قیمت سهام در آینده، تعیین زمان مناسب تر جهت ورود یا خارج شدن از یک سهم، ارائه اطلاعات دقیق تر و همچنین به تحلیلگران تکنیکال کمک می کند تا در کنار سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال از این سبک نیز بهره ببرد و به نتایج دقیق تری در تحلیلشان برسند.

سرفصل های دوره آموزش الیوت هارمونیک:

+ معرفی الیوت هارمونیک

+ تشریح نقاط قوت و ضعف الیوت هارمونیک

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

دوره مقدماتی سبک الیوت هارمونیک

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.