چگونه و چقدر از معاملات فارکس می توان درآمد کسب کرد؟ کسب درآمد روزانه

Forex Trades

چگونه معاملات فارکس انجام می‌شود؟

به عنوان یک معامله‌گر فارکس، شما در حال حدس زدن این هستید که یک ارز نسبت به ارز دیگری افزایش یا کاهش قیمت پیدا کند. بنابراین، «معاملات فارکس» را می‌توان به عنوان فرآیند سفته‌بازی بر روی قیمت ارزها به منظور تلاش برای کسب سود تعریف کرد. ارزش یک ارز تحت تأثیر رویدادهای اقتصادی، سیاسی، جغرافیایی و جریان‌های تجاری و مالی قرار دارد. قرار دادن یک معامله در بازار ارزهای خارجی ساده است. مکانیک یک معامله بسیار شبیه به آنچه در بازارهای مالی دیگر (مانند بورس) یافت می‌شود؛ است، بنابراین اگر تجربه‌ای در زمینه معاملات دارید، باید بتوانید به سرعت آن را یاد بگیرید.

اگر شما تجربه نداشته باشید نگران نباشید. تا زمانی که مقالات معاملات فارکس، مدرسه چارتستان را به پایان برسانید قادر خواهید بود همه نکات ضروری و مهم را یاد بگیرید.

 

چگونه یک نقل قول فارکس را بخوانیم؟

همانطور که در مقالات قبلی مشاهده کردید، همواره ارزها به صورت جفت‌ نقل قول می‌گردند، مانند GBP/USD یا USD/JPY.

دلیل قیمت گذاری آن‌ها به صورت جفت این است که در هر معامله ارزی خارجی، شما به طور همزمان یک ارز را خریداری می‌کنید و دیگری را می‌فروشید.

 

چگونه می‌دانید که کدام ارز را خریداری کرده‌اید و کدام را فروخته‌اید؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید با مفاهیم ارز پایه و ارز نقلی آشنا شوید. هر زمان که یک موقعیت باز معاملات فارکس دارید، شما در حال مبادله یک ارز با یک ارز دیگر هستید. ارزها نسبت به دیگر ارزها نقل قول میگردند.

در ادامه، یک مثال از نرخ تبادل ارز برای پوند بریتانیا در مقابل دلار آمریکا می‌بینید:

مثال:
GBP/USD = 1.3100

اولین ارز موجود در سمت چپ از خط کسر (“/”) به عنوان ارز پایه شناخته می‌شود (در این مثال، پوند بریتانیا). ارز پایه عنصر مرجع برای نرخ تبادل جفت ارزی است. همیشه مقدار ثابت یک دارد.

دومین ارز موجود در سمت راست به عنوان ارز مقابل یا نقلی شناخته می‌شود (در این مثال، دلار آمریکا). در مثال فوق، برای خرید یک پوند بریتانیا، شما باید 1.3100 دلار آمریکا را پرداخت کنید. در هنگام فروش، نرخ تبادل به شما می‌گوید که چند واحد از ارز نقلی به دست می‌آورید، اگر یک واحد از ارز پایه را بفروشید.

اگر باور داشته باشید که ارز پایه نسبت به ارز نقلی افزایش (ارزش افزایش) پیدا می کند، جفت را می خرید. اگر فکر می کنید ارز پایه نسبت به ارز نقلی کاهش می یابد (ارزش خود را از دست می دهد) جفت را می فروشید.

 

کارگزاران فارکس چگونه می‌دانند که کدام ارز را به عنوان ارز پایه و ارز نقلی فهرست کنند؟

خوشبختانه، نحوه نقل قول جفت ارز در بازار فارکس استاندارد شده است. ممکن است متوجه شده باشید که ارزهایی که به عنوان یک جفت ارز نقل‌قول می‌شوند معمولاً با یک کاراکتر اسلش («/») از هم جدا می‌شوند. فقط بدانید که این یک موضوع ترجیحی است و ممکن است اسلش حذف شود یا با نقطه، خط تیره یا اصلاً هیچ چیز جایگزین نشود. به عنوان مثال، برخی از معامله گران ممکن است “EUR/USD” را به صورت “EUR-USD” یا فقط “EURUSD” تایپ کنند. معنی همه آنها یکسان است.

 

وضعیت “بلند” و “کوتاه” در معاملات فارکس

اولین قدم، تصمیم گیری در مورد این است که آیا می‌خواهید ارز را بخرید یا بفروشید.

اگر می‌خواهید بخرید (که در واقع به معنای خرید ارز پایه و فروش ارز نقلی است)، می‌خواهید ارز پایه در ارزش افت بگیرد و سپس آن را با قیمت بالاتری بفروشید. در اصطلاح معامله‌گران، این عمل به “بلند رفتن” یا گرفتن “موقعیت بلند” معروف است. به یاد داشته باشید: بلند = خرید.

اگر می‌خواهید بفروشید (که در واقع به معنای فروش ارز پایه و خرید ارز نقلی است)، می‌خواهید ارز پایه در ارزش کاهش یابد و سپس آن را با قیمت پایین‌تری بخرید. این عمل “کوتاه رفتن” یا گرفتن “موقعیت کوتاه” می‌باشد. فقط به یاد داشته باشید: کوتاه = فروش.

 

وضعیت “فلت” یا “مربع” در معاملات فارکس

وضعیت “فلت” یا “مربع” به موقعیتی اطلاق می‌شود که هیچ موقعیت بازی در بازار ندارید. وقتی تمامی معاملات شما به پایان رسید و هیچ تعهدی برای خرید یا فروش ارز وجود ندارد، شما در وضعیت “فلت” قرار دارید. بنابراین، در این حالت، سرمایه‌گذار به “مربع بودن” اطلاق می‌کند. باز نبودن یک موقعیت معاملاتی نیز به “مربع” مشهور است. این وضعیت نشان‌دهنده عدم داشتن هیچ تعهدی در بازار و آمادگی برای ورود به معاملات جدید است، که معمولاً به معامله‌گران فرصتی برای تجزیه و تحلیل دقیق‌تر و اتخاذ تصمیمات جدید می‌دهد.

 

نرخ فروش، نرخ خرید و اسپرد

همه نقل قول‌های فارکس دارای دو قیمت هستند: نرخ خرید و نرخ فروش. بطور کلی، قیمت فروش کمتر از قیمت خرید است.

“نرخ فروش” چیست؟
نرخ فروش، قیمتی است که کارگزار شما برای خرید ارز پایه به ازای ارز نقلی پیشنهاد می‌دهد. این به این معناست که نرخ فروش بهترین قیمت ممکن است که شما (معامله‌گر) می‌توانید به بازار بفروشید. اگر می‌خواهید چیزی را بفروشید، کارگزار آن را از شما با قیمت نرخ فروش خریداری می‌کند.

“نرخ خرید” چیست؟
نرخ خرید، قیمتی است که کارگزار شما برای فروش ارز پایه به ازای ارز نقلی پیشنهاد می‌دهد. این به این معناست که قیمت پرس بهترین قیمت ممکن است که شما می‌توانید از بازار بخرید. یک واژه دیگر برای نرخ خرید، قیمت پیشنهادی است. اگر می‌خواهید چیزی بخرید، کارگزار آن را به شما با قیمت پیشنهادی نرخ خرید می‌فروشد (یا پیشنهاد می‌دهد).

“اسپرد” چیست؟
تفاوت بین نرخ خرید و نرخ فروش اسپرد نام گذاری می‌شود. در نقل قول EUR/USD فوق، قیمت فروش 1.34568 و قیمت خرید 1.34588 است. ببینید چگونه این کارگزار برای شما راحت کرده است تا پول خود را معامله کنید. اگر می‌خواهید EUR را بفروشید، روی “فروش” کلیک کنید و یوروها را با 1.34568 می‌فروشید. اگر می‌خواهید EUR بخرید، روی “خرید” کلیک کنید و یوروها را با 1.34588 می‌خرید.

 

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.