دوره مقدماتی تحلیل بنیادی بورس ایران

آموزش تحلیل بنیادی بورس

توضیحات دوره

تحلیل بنیادی بورس ایران یکی از سبک های تحلیل است که تریدرها با استفاده از آن وضعیت یک شرکت را بررسی و ارزش واقعی سهام آن را محاسبه می کنند.

معرفی تحلیل بنیادی بورس

استفاده از این روش تحلیل گری در کنار سایر روش ها باعث موفقیت بیشتر سرمایه گذاران می شود. بدون تردید سرمایه گذاری در شرکتی که اشراف کامل بر اطلاعات آن دارید. نسبت به شرکتی که اطلاعاتی در مورد آن ندارید، احتمال موفقیت شما را بیشتر می کند.  در تحلیل بنیادی بورس در واقع مواردی همچون صورت های مالی شرکت، سود آوری یا زیان ده بودن شرکت، محصولاتی که شرکت تولید می کند. چشم انداز آن شرکت برای آینده، اعضای هیئت مدیره شرکت و رزومه آنها، رقبای شرکت و کلی از موارد دیگر تحلیل و بررسی می شود. و سپس براساس دیتاهای موجود شخص تصمیم میگیرد که آیا گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری هست یا خیر؟

انواع رویکرد های تحلیل فاندامنتال

دو رویکرد مختلف بالا به پایین و پایین به بالا برای تحلیل بنیادی وجود دارد. در رویکرد بالا به پایین ابتدا اقتصاد کلان بررسی می شود. و سپس صنعت مربوطه بررسی می شود. بعد از بررسی این دو مورد شرکت های مختلف این صنعت به لحاظ بازدهی و سایر عوامل مورد بررسی قرار می گیرند. ولی در رویکرد پایین به بالا برعکس روش بالا ابتدا شرکت مورد نظر بررسی و بعد از آن صنعت و اقتصاد کلان مورد بررسی قرار می گیرد.

برای بررسی صورت های مالی شرکت ها در بازار بورس ایران شرکت ها بسته به نوع آنها که بورسی یا فرابورسی هستند ملزمند طبق دستورالعمل افشای شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس به صورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و نه ماهه و همچنین صورت های مالی سالیانه خود را در سامانه جامع ناشران با عنوان کدال منتشر کنند. و شما می توانید این اطلاعات را از این سایت استخراج کنید. مفاهیم مالی که برای بررسی این صورت های مالی به دانستن آن نیاز دارید عبارتند از: دارایی ها، بدهی ها، درآمد، هزینه ها و جریان وجوه نقد.

سرفصل های دوره

+ مقدمات تحلیل بنیادی

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

دوره مقدماتی تحلیل بنیادی بورس ایران

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.