آموزش تحلیل تکنیکال مبحث تریدینگ پلن

دوره منتورشیپ اسمارت مانی برنا

توضیحات دوره

تریدینگ پلن به عنوان یک نقشه راه برای انجام معاملات، به تریدر کمک می‌کند. در این دوره آموزشی مهران زارعی این سبک معاملاتی را دوبله کرده است.

معرفی تریدینگ پلن

تریدینگ پلن روشی سیستماتیک برای انجام ترید اصولی می باشد که متغیرهای مختلفی نظیر زمان ترید، میزان ریسک پذیری و اهداف سرمایه گذار در آن مشخص است. یک پلن معاملاتی نحوه یافتن و اجرای معاملات را مشخص می کند. اینکه تحت چه شرایط و هیجاناتی، تریدر اوراقی را خرید و فروش می کند، چه میزان سود در هر پوزیشنی کسب می کند و تا چه میزان هر پوزیشنی را مدیریت می کند، سایر عوامل تأثیرگذاری که باعث می شود تریدی را انجام بدهد یا خیر در یک پلن معاملاتی اصولی بیان می شود.

اکثر کارشناسان ترید توصیه می کنند که برای انجام یک ترید موفق حتما یک پلن داشته باشید.و با وجود داشتن یک  پلن معاملاتی هیچ سرمایه ای در معرض خطر نیست. پلن معاملاتی یک نقشه راه برای نحوه ترید است و هیچ معامله ای نباید بدون یک آن انجام شود. به عنوان یک تریدر باید به پلنی که طراحی کرده اید پایبند باشید مگر اینکه تشخیصتان این باشد که به درستی کار نمی کند. یا اینکه پلنی را طراحی کرده باشیدکه بهینه تر از طرح قبلی باشد و بتوانید جایگزین پلن قبلی کنید.

ویژگی های یک پلن اصولی

یک تریدنگ پلن اصولی شامل قوانین ورود و خروج، اصول مدیریت ریسک و حجم سرمایه گذاری است. تریدر ممکن است به صلاح دید خود گاها قوانین بیشتری را به پلن خود اضافه کند تا بتواند به درستی معاملاتش را مدیریت کند.

تریدینگ پلن ها را می توان به روش های مختلف طراحی کرد. سرمایه گذاران معمولا براساس اهداف شخصی خود  پلن معاملاتی مخصوص خود را طراحی میکنند. برای تریدرهایی که به صورت روزانه ترید می کنند تریدینگ پلن ها بسیار مفصل و طولانی است و تریدرهایی که نوسان گیری می کنند نیز تریدینگ پلن مخصوص خود را دارند. همچنین می تواند این پلن های معاملاتی بسیار ساده باشد، مانند سرمایه گذارانی که فقط می خواهند هر ماه به صورت خودکار در یک سری از صندوق های ETF خرید انجام دهند تا زمان بازنشستگی شان.

دوره ای که در حال حاضر تحت عنوان تریدینگ پلن در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، دوره آموزشی مایکل هادلستون است که توسط مهران زارعی با بیان شیوایی دوبله شده است.

سرفصل‌های دوره

+ آشنایی مقدماتی با مفاهیم ICT

+ اهمیت تریدینگ پلن

+ نحوه مدیریت سرمایه مؤثر

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

آموزش تحلیل تکنیکال مبحث تریدینگ پلن

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.