دوره آموزشی والیوم پروفایل ( volume-profile)

مبحث ( volume-profile) والیوم پروفایل

توضیحات دوره

از پرکاربردترین اندیکاتورها در بازار فیوچرز، والیوم پروفایل است، که با استفاده از آن می توانید حجم های مبادله شده در یک سشن را آنالیز کنید.

معرفی اندیکاتور والیوم پروفایل

میزان حجم مورد معامله در هر سطح قیمتی و در یک دوره زمانی خاص را والیوم پروفایل به ما نمایش میدهد. اکثر ما برای دیدن حجم معاملات در بازارهای مالی از ابزارهای مختلفی استفاده کرده ایم. اندیکاتور حجم ساده که اکثر ما در اولین برخوردی که با چارت داشته ایم از آن استفاده کرده ایم به ما میزان حجم را نمایش می دهد. در بازار فارکس این حجم در واقع تعداد قراردادهایی است که فعالین بازار منعقد کرده اند، در بازار سهام تعداد سهام و در بیت کوین تعداد ارزهایی است که سهامداران بر روی آن مبادله انجام داده اند. این اندیکاتور صرفا حجم های محور X را به ما نمایش می دهد. که خیلی کاربردی نیست. بلکه برای ترید حرفه ای ما به حجم های محور Y نیازمندیم.

والیوم پروفایل چند بخش اصلی دارد. که عبارتند از: قیمت Open، قیمت Close، بالاترین و پایین ترین قیمت در والیوم پروفایل اجزای دیگری نیز  قابل نمایش است. یک بخش تحت عنوان poc است که نمایانگر جایی است که بیشترین حجم معاملات در آن ناحیه است. که با یک رنگ مشخص آن را نمایش می دهد.  یک Value Area هست که بخشی از قیمت که هفتاد درصد حجم معاملات در آن بوده است را نشان می دهد. اگر قیمت در داخل این ناحیه باشد از آن به عنوان قیمت منصفانه یاد می کنند. و اگر خارج از این ناحیه باشد به آن قیمت غیرمنصفانه می گویند. در واقع می توانیم در قیمت های منصفانه  خرید یا فروش انجام دهیم و در قیمت های منصفانه می توانیم پوزیشن خود را ببندیم.

سرفصل‌های دوره

+ استراتژی والیوم پروفایل

+ پیوت و پوینت ها

+ روندها و ساختارها

+ پولبک ها در ساختار و شکست ها

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

دوره آموزشی والیوم پروفایل ( volume-profile)

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.