آموزش تحلیل فاندامنتال بازار فارکس

آموزش تحلیل فاندامنتال بازار فارکس

توضیحات دوره

تحلیل فاندامنتال فارکس یک روش تحلیلی است که در آن معامله گران با بررسی شرایط اقتصادی کنونی، روند آینده بازار را پیش بینی می کنند.

تحلیل فاندامنتال فارکس چیست؟

این روش یکی از سبک‌های تحلیل گری است که در آن ، سهامداران با بررسی صورت های مالی شرکت ها و سایر عوامل تأثیرگذار در اقتصاد در سطح خرد و کلان ارزش ذاتی سهام را محاسبه می کنند. سپس با مقایسه این ارزش ذاتی با ارزش روز دارایی اقدام به خرید یا فروش سهام می کنند. در تحلیل بنیادی فارکس شاخص های مختلف اقتصادی نظیر نرخ بهره، تورم، رشد ناخالص داخلی، تراز تجاری و سایر رویدادهای سیاسی و اقتصادی که ممکن است بر نرخ تبادل دو ارز تأثیرگذار باشد بررسی می شود.

روزانه اخبار یا گزارش هایی در رابطه با رویدادهای اقتصادی کشورها منتشر می شود که این اخبار تأثیر مستقیم بر ارزش نسبی ارزها دارد. بنابراین می توان گفت که تحلیل فاندامنتال فارکس یک روش تحلیلی برای بررسی شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشورها است. که سهامداران با تجزیه و تحلیل این شرایط می توانند روند آینده بازارها را پیش بینی کنند.

به عبارتی هر چقدر شرایط اقتصادی و سیاسی کشوری مطلوب تر باشد، سهامداران تمایل به خرید ارز آن کشور را دارند. مهم ترین شاخص هایی که در تحلیل فاندامنتال تأثیر گذار هستند عبارتند از:

GDP یا شاخص تولید ناخالص داخلی

CPI یا شاخص قیمت مصرف کننده

نرخ بهره

نرخ بیکاری

شاخص قیمت خرده فروشی

تحلیل فاندامنتال فارکس نیازمند توجه به آیتم هایی است که به طور خلاصه این آیتم ها عبارتند از: اخبار اقتصادی، ارزیابی قدرت پول کشورها، عوامل سیاسی و حوادث جنگی.

معرفی دوره

در این دوره از تحلیل بنیادی فارکس یوسف زرنگاریان عزیز در نه جلسه آموزشی عوامل مؤثر در تحلیل بنیادی و نرخ بهره را به تفصیل بیان کرده است. اگر در این زمینه یا سایر دوره های آموزشی سؤال یا ابهامی بود، تیم چارتستان در کنار شماست تا به این سؤالات پاسخ بدهد.

سرفصل های دوره

+ آشنایی مقدماتی با تحلیل فاندامنتال

+ عوامل مؤثر در تحلیل فاندامنتال

+ نرخ بهره

 

  • به عنوان بخشی از سفر یادگیری خود، نقشه راه ما را برای یک رویکرد ساختاریافته برای تسلط بر تکنیک های تحلیل در نظر بگیرید.

 

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

آموزش تحلیل فاندامنتال بازار فارکس

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.