دوره آموزشی رفتارشناسی حرکت قیمت

دوره آموزشی رفتارشناسی حرکت قیمتی

توضیحات دوره

رفتارشناسی در زمینه حرکت قیمت در ترید به مطالعه و تحلیل حرکات بازار بر اساس الگوهای رفتاری معامله گران و سرمایه گذاران اطلاق می گردد. این رویکرد نشان می‌دهد که قیمت‌های بازار نه تنها توسط عوامل بنیادی، بلکه با روان‌شناسی، احساسات و فرآیندهای تصمیم‌گیری جمعی شرکت‌کنندگان در بازار هدایت می‌گردد.

معامله گرانی که از رفتارشناسی قیمت پیروی می کنند معتقدند که می توان با مطالعه الگوهای تکرار شونده، روندها و واکنش های فعالان بازار به رویدادهای مختلف، حرکات بازار را درک کرد.

همچنین تمرکز آن بر روی شناسایی الگوهایی است که منعکس کننده واکنش های احساسی معامله گران، مانند ترس، طمع و خوش بینی هستند، زیرا این احساسات اغلب منجر به حرکت قیمت قابل پیش بینی می شود.

مزایای رفتارشناسی

رفتارشناسی در تحلیل حرکت قیمت، با تمرکز بر عوامل روانشناختی، بینش های ارزشمندی را در مورد پویایی بازار به معامله گران ارائه می دهد. این رویکرد شناسایی الگوهای تکرار شونده، تفسیر پاسخ‌های احساسی و استفاده از تحلیل تکنیکال و الگوهای نمودار را امکان‌پذیر می‌کند. تریدرها از ابزار جامعی بهره می برند که شامل تحلیل احساسات و افزایش توانایی آنها برای اردرهای درست است.

مفاهیم کلیدی در تحلیل حرکت قیمت رفتاری

رفتارشناسی در تحلیل حرکت قیمت چندین مفهوم کلیدی از جمله تحلیل تکنیکال، الگوهای نمودار و تحلیل احساسات را در بر می گیرد. تحلیل تکنیکال شامل مطالعه نمودارهای تاریخی قیمت و استفاده از اندیکاتورها برای شناسایی تغییرات احتمالی قیمت در آینده است. الگوهای نموداری بازتابی از روانشناسی بازار محسوب می گردند و می توانند برای پیش بینی روند قیمت در آینده به کار روند.

تحلیل احساسات شامل اندازه گیری حال و هوای بازار از طریق شاخص های مختلف، مانند نسبت اختیار فروش/اختیار خرید (the put/call ratio) یا هیجانات رسانه های اجتماعی و اخبار است. تریدرها با درک جنبه‌های رفتاری حرکت قیمت، به دنبال دستیابی به بینشی در مورد پویایی بازار و تصمیم‌گیری آگاهانه بر اساس روانشناسی شرکت‌کنندگان در بازار هستند.

 

سرفصل های دوره

+ پیوت ها

+ روندها

+ شکست و پولبک

+ مقدمه ای بر عرضه و تقاضا

+ Caps on Price

+ گپ، هیدن گپ و الگوی پرشین گلف

+ تری درایو و سطوح کلیدی این الگو

+ ساختار اسکاپ

+ الگوهای استاپ هانتی و الگوهای QM & TM

+ بک تست یکماهه از جفت ارز GBP/USD

+ تمرینات بک تست هفته ای از طلا

 

  • به عنوان بخشی از سفر یادگیری خود، نقشه راه ما را برای یک رویکرد ساختاریافته برای تسلط بر تکنیک های تحلیل در نظر بگیرید.

 

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

محتوای دوره

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

دوره آموزشی رفتارشناسی حرکت قیمت

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.