آموزش دوره لیکوئیدیتی و آرکین

آموزش دوره لیکوییدیتی و آرکین

توضیحات دوره

از پتانسیل دوره لیکوئیدیتی و آرکین برای تقویت رویکرد معاملاتی خود بصورت بهینه و عملیاتی کردن آن در بازارهای مالی استفاده کنید.

لیکوئیدیتی یا نقدینگی اصطلاحی است که در بازارهای مالی به معنی سهولت توانایی تبدیل یک دارایی به وجه نقدبدون تأثیر بر قیمت آن در بازار است. در این دوره آموزشی مهدی زارعی دوره آرکین را به صورت مختصر و مفید تهیه و تدوین کرده است.

وجه نقد نقدینگی ترین دارایی است، در حالی که دارایی های مشهود نقدینگی کمتری دارند. دو نوع اصلی نقدینگی وجود دارد: نقدینگی بازار و نقدینگی حسابداری است. نسبت‌های جاری، سریع و نقدی معمولاً برای اندازه‌گیری نقدینگی به کار می روند.

به عبارتی، نقدینگی میزان خرید یا فروش سریع دارایی در بازار را با قیمتی که ارزش ذاتی آن را منعکس می کند، توصیف می کند. وجه نقد به طور جهانی نقدشونده ترین دارایی است زیرا می تواند به سرعت و به آسانی به دارایی های دیگر تبدیل گردد. دارایی های مشهود، مانند املاک، هنرهای زیبا و کلکسیونی، همگی نسبتاً غیر نقدی هستند. سایر دارایی‌های مالی، از سهام گرفته تا واحدهای مشارکتی، در مکان‌های مختلفی در طیف نقدینگی قرار دارند.

نقدینگی بازار به میزانی است که یک بازار، مانند بازار سهام یک کشور یا بازار املاک و مستغلات یک شهر، امکان خرید و فروش دارایی ها را با قیمت های ثابت و شفاف فراهم می کند. اما نقدینگی حسابداری سهولتی را که یک فرد یا شرکت می‌تواند تعهدات مالی خود را با دارایی‌های نقدی در دسترس خود انجام دهد و توانایی پرداخت بدهی‌ها در زمان سررسید را اندازه‌گیری می‌کند.

در ابتدای دوره لیکوئیدیتی و آرکین مواردی در خصوص روانشناسی بازار آمده است و سپس ریتیل و سایر مفاهیم نیز به صورت تخصصی می توانید ببینید. با ما همراه باشید و با مشاهده این دوره به دانش سواد مالی خود بیفزایید.

سرفصل‌های دوره لیکوییدیتی و آرکین

 

+ Liquidity and Arkin

 

 

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

محتوای دوره

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

آموزش دوره لیکوئیدیتی و آرکین

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.