مقدمات بازار سرمایه ایران

آشنایی با قوانین بازار سرمایه ایران

توضیحات دوره

برای حضور در بازارهای مالی مختلف در ایران، شما نیازمند شناخت قوانین بازار سرمایه هستید که این بازارها بر آنها بنا شده‌اند. شناخت اصول و قواعد بازی از ابتدایی‌ترین مباحث و ضروری‌ترین اموری است که معامله‌گر می‌بایست آنها را بیاموزد. چرا که او ممکن است در صورت عدم آگاهی از این قوانین، سرمایه و دست‌رنج خود را با ریسک مواجه کند.

بازار سرمایه ایران توسط چارچوبی قوی از قوانین و مقررات اداره می گردد. قوانین مصوب برای تضمین شفافیت، حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد بازاری منصفانه و کارآمد بوجود آمده است. دوره پیش رو نمای کلی از چشم انداز قانونی ارائه می دهد. همچنین آشنایی با نهادهایی مانند سازمان بورس و اوراق بهادار ایران (SEO) و نقش آنها در نظارت بر فعالیت های بازار را در بر می گیرد. درک این مقررات اساسی برای هر کسی که به دنبال مشارکت در بازار سرمایه پویای ایران است بسیار مهم است.

فعالان بازار، از جمله شرکت های کارگزاری، صندوق های سرمایه گذاری، و شرکت های بورسی، باید به مجموعه ای از استانداردهای انطباق و حاکمیتی پایبند باشند. این دوره به جزئیات الزامات خاص و بهترین شیوه‌های این نهادها می‌پردازد تا اطمینان حاصل شود که آنها در چارچوب قانون عمل می‌کنند. موضوعات تحت پوشش شامل حاکمیت شرکتی، تعهدات گزارش دهی و کنترل های داخلی، ارائه راهنمای جامع برای دست اندرکاران اکوسیستم بازار سرمایه ایران است.

چشم انداز نظارتی بازار سرمایه ایران پویا است و منوط به بروز رسانی و اصلاحات دوره ای است. این دوره شما را به ابزارهایی مجهز می کند تا از این تغییرات مطلع گردید و راهنمایی هایی در مورد نظارت بر اطلاعیه های نظارتی و درک پیامدهای آنها در بازارهای سرمایه ارائه می دهد. با تسلط بر هنر تطبیق با چارچوب های قانونی در حال تحول، فعالان بازار می توانند خود را برای موفقیت در بازار سرمایه در حال تغییر ایران قرار دهند.

تیم چارتستان در این دوره قوانین و مقررات و الفبای بازار بورس تهران و فرابورس ایران و مبانی مقدماتی آنها را با دقت تمام به شما آموزش می دهد.

 

سرفصل‌های قوانین بازار سرمایه 

+ دامنه نوسان

+ آستانه حجم هر سفارش

+ نحوه اطلاع رسانی در خصوص توقف ها و گره های معاملاتی

+ وظایف کارگزاری ها

+ نحوه کار با تریدینگ ویو

+ نحوه کار با متاتریدر

+ آموزش CTrader

+ نرم افزار و اندیکاتورهای موردنیاز

 

محتوای دوره

فصل اول - بورس و فرابورس ایران
فصل دوم - تریدینگ ویو
فصل سوم - متاتریدر
فصل چهارم - CTrader
فصل پنجم - نرم افزارهای مالی مورد نیاز

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

مقدمات بازار سرمایه ایران

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.