آموزش سبک عرضه و تقاضا در پرایس اکشن

آموزش تحلیل تکنیکال مبحث عرضه و تقاضا

توضیحات دوره

پرایس اکشن عرضه و تقاضا یکی از مهم ترین سبک های معامله گری است. که در این دوره به آموزش این سبک پرایس اکشنی پرکاربرد می پردازیم.

معرفی دوره

یکی از سبک های پرایس اکشن، متد عرضه و تقاضا می باشد. پرایس اکشن دارای سبک های متعددی است که هر کدام از این سبک ها کاربرد خودش را دارد. از جمله این سبک ها می توان به RTM، WOOD و Smart Money Strategy  اشاره کرد.  پرایس اکشن عرضه و تقاضا یکی از مهم ترین سبک های معامله گری است که توسط معامله گران بزرگی همچون سم سیدن مورد استفاده قرار می گیرد. معامله گران این سبک معتقدند بدون توجه به اخبار و بررسی های فاندامنتالی با بررسی تحرکات قیمتی باید دست به ترید زد. شاید بتوان پرایس اکشن را یکی از شاخه های تحلیل تکنیکال معرفی کرد که صاحب نظران متعددی در آن نوآوری هایی داشته اند.

این سبک معاملاتی، پایه و اساس متدهای مختلف پرایس اکشن یا مباحث شناخت ذهنیت قیمت محسوب میشوند. در این سبک‌ها فرض بر این است که بانک‌ها و موسسات مالی که نیروی محرکه‌ی تمام بازارها هستند در مناطقی مشخص شروع به تقاضا و یا عرضه‌ی سهام ، ارز و … خود میکنند. و معامله‌گران با کشف این مناطق و شناکردن در جهت این جریان‌های عمدتا قدرتمند و البته ضمن گرفتن تاییدهای لازم می‌توانند شروع به معامله کنند. متدهای مختلفی از سبک‌های عرضه و تقاضا موجود می‌باشد که آموختن آن‌ها مقدمه و مطلع پرایس اکشن نوین محسوب می‌شود.

سطوح عرضه و تقاضا

از دیدگاه پرایس اکشن سطوح عرضه و تقاضا سطوحی هستند که یک کندل قوی در آن سطوح زده می شود. و آن کندل قوی نشانگر ورود و خروج پول می باشد.  سطوح در پرایس اکشن حائز اهمیت هستند و برخی از تحلیلگران آنها را به عنوان حمایت و مقاومت های مهم تلقی می کنند. همچنین اگر بخواهیم از دید تحلیل تکنیکال به تعریف آن بپردازیم، در واقع باید آن را همان سطوح حمایت و مقاومت معرفی کنیم. اکثر افراد سطوح حمایت و مقاومت را با سطوح عرضه و تقاضا اشتباه می گیرند.سطوح حمایت و مقاومت در واقع سطوحی هستند که قیمت به آن سطوح واکنش نشان می دهد و تغییر روند و برگشت در آنها رخ می دهد.

این سبک یک متد مقدماتی بوده و به عنوان الفبای معامله‌گری در سبک‌های مختلف پرایس‌اکشن مورد استفاده قرار می‌گیرد که تمام علاقمندان به علوم مرتبط با شناخت ذهنیت قیمت در شروع کار می‌بایست آن را آموخته و اصول آن را بیاموزند.

سرفصل های دوره

+ آشنایی با الگوهای کندلی

+ پیدا کردن قدرت سطوح

+ یافتن تایم فریم سطوح

+ ورود به بازار براساس الگوهای کندلی و ساختار بازار

 

  • به عنوان بخشی از سفر یادگیری خود، نقشه راه ما را برای یک رویکرد ساختاریافته برای تسلط بر تکنیک های تحلیل در نظر بگیرید.

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

آموزش سبک عرضه و تقاضا در پرایس اکشن

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.