آموزش مبحث الگوی Wyckoff: استراتژی معاملاتی وایکوف

مبحث الگوی Wyckoff: استراتژی معاملاتی وایکوف

توضیحات دوره

الگوی وایکوف (Wyckoff) یک رویکرد تحلیل تکنیکال براساس رابطه بین عرضه و تقاضا است. وایکوف رویکرد ساده‌ای است. زمانی که معامله‌گران آگاه خرید یا فروش می زنند، فرآیندهایی را اجرا می‌کنند که اثر خود را از طریق قیمت و حجم در نمودار بر جای می‌گذارند. افراد حرفه ای با الگوی وایکوف مداخله‌های معامله گران بزرگ را شناسایی می کنند. آنها مداخله گرانی که به احتمال زیاد کنترل بازار را در دست دارند ارزیابی می کنند و بر این اساس در کنار آن‌ها ترید می کنند.

روش Wyckoff را Richard D. Wyckoff ابداع کرده است، به معامله گران چارچوبی جامع برای درک پویایی بازار و رفتار سرمایه گذاران ارائه می دهد. آشنایی با الگوی توزیع Wyckoff و تأثیر آن بر استراتژی های معاملاتی بسیار مهم است.

  1. پویایی عرضه و تقاضا: روش Wyckoff برای درک تعامل بین عرضه و تقاضا در بازار است. و تایید می کند که نوسانات در عرضه و تقاضا باعث حرکت قیمت می گردد. درک این پویایی ها برای معامله گران و موفقیت آنها بسیار ضروری است.
  2. دستکاری بازار: در الگوی Wyckoff، سرمایه گذاران نهادی اصلی و اپراتورهای بازار قیمت ها را دستکاری می کنند تا موقعیت های خود را در لحظات سودمند به‌طور استراتژیک عوض کنند. شناخت این تاکتیک های دستکاری می تواند به معامله گران کمک کند تا نقاط عطف بحرانی و کاهش بالقوه قیمت را شناسایی کنند.
  3. نقش سرمایه گذاران نهادی: سرمایه گذاران نهادی که اغلب به عنوان «پول هوشمند یا اسمارت مانی» معروف هستند، تأثیر قابل توجهی بر روند بازار دارند. روش Wyckoff بر تجزیه و تحلیل اقدامات این بازیگران نهادی برای به دست آوردن بینش درست در مورد روند قیمت‌ها در آینده تأکید دارد. در واقع این نوع سرمایه‌گذاران اغلب دست به تحلیل دقیق و استراتژیک می‌زنند و از منابع اطلاعاتی گسترده ای برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کنند و همزمان قدرت تغییر و تاثیرگذاری در روند بازار را دارند.

با دیدن دوره الگوی وایکوف بینش خود را برای معامله گری حرفه ای افزایش دهید.

 

سرفصل‌های دوره الگوی وایکوف

+ Wyckoff Booklet

 

 

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

آموزش مبحث الگوی Wyckoff: استراتژی معاملاتی وایکوف

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.