دوره مقدماتی سبک معاملاتی عرضه و تقاضا در تحلیل تکنیکال

آموزش تحلیل تکنیکال مبحث عرضه و تقاضا

توضیحات دوره

در سبک معاملاتی عرضه و تقاضا، معامله‌گران می‌آموزند که چگونه ریسک‌های بالقوه را شناخته و بهترین روش‌ها را برای تجارت موفق درک کنند.

اهمیت متد عرضه و تقاضا در ترید

عرضه و تقاضا یکی از مهم ترین آیتم ها در تعیین قیمت دارایی ها در بازارهای مالی است. با درک این موضوع، معامله‌گران می‌توانند بینش عمیق‌تری نسبت به روندهای موجود در بازار کسب کنند و حرکتهای آتی قیمت را پیش‌بینی کنند. بنابراین سبک معاملاتی عرضه و تقاضا تحلیل تکنیکال را به یک استراتژی معاملاتی قوی تبدیل می کند. که برای ترید از چارت های قیمتی مختلف استفاده می کند. حتی اگر فعالیت حرفه ای در بازار سرمایه نداشته باشید و تازه وارد این بازار شده باشید با این روش تحلیلی به شما نوید این را می‌دهیم مهارتتان در ترید با این سبک بیشتر می شود. و این سبک در ترید کمک کننده خواهد بود.

سبک معاملاتی عرضه و تقاضا

به عنوان نخستین قدم برای سبک معاملاتی عرضه و تقاضا، معامله‌گر باید مناطق عرضه و تقاضا را تشخیص دهد. به طور مثال باید بداند یک منطقه عرضه قبل از اینکه یک روند نزولی شکل بگیرد ایجاد می شود و یک منطقه تقاضا قبل از اینکه یک روند صعودی شکل بگیرد ایجاد می شود. همچنین زمانی که قیمت ها به یک رنج قیمتی برسند این موضوع باعث می شود که آن قیمت اشباع گردد و به عبارتی در آن محدوده افزایش عرضه و کمبود تقاضا اتفاق بیفتد. با افزایش عرضه، فشار بر روی قیمت بیشتر می شود و نمودار را به سمت نقطه تعادل پایین می‌کشد. همچنین در قیمت‌های پایین‌تر، افزایش تقاضا و کاهش عرضه به وجود می‌آید. و این روند به تنهایی سبب بالا رفتن قیمت تا نقطه تعادل می باشد.

تحلیل تکنیکال عرضه و تقاضا یکی از معدود روش‌هایی است که در همه دوره های زمانی، نتیجه‌ی یکسانی دارد. مثلا تحلیل گران دوره‌های زمانی پنج دقیقه ای یا بیشتر را در این تحلیل در نظر گرفته و بر اساس استراتژی خاص خودشان به پیش بینی بازار می‌پردازند. ضمنا برخی از معامله‌گران با به کارگیری این روش در دوره های زمانی بالا، نظیر چهار ساعت، دید بهتری نسبت به بازار یافته و برای سودآوری بهتر نتیجه بخش تصمیم می‌گیرند.

سرفصل های دوره

+آشنایی با الگوهای کندلی

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

محتوای دوره

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

دوره مقدماتی سبک معاملاتی عرضه و تقاضا در تحلیل تکنیکال

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.