دوره مقدماتی اندیکاتور ایچیموکو (Ichimoku )

آموزش تحلیل تکنیکال مبحث ایچیموکو

توضیحات دوره

Ichimoku Indicator از مهمترین اندیکاتورها در تحلیل تکنیکال است که طرفداران زیادی دارد. و برای شناسایی نقاط حمایت و مقاومت بسیار کاربردی است.

معرفی اندیکاتور ICHIMOKU

اندیکاتوری محبوب و کاربردی در بین تحلیل گران بازارهای مالی مختلف که به کمک آن سطوح حمایت و مقاومت و همچنین پیش بینی حرکت قیمت سهام در آینده انجام می شود. این اندیکاتور به معنای یک نگاه است. و به این موضوع اشاره دارد که تنها یا یک نظر می توان سطوح حمایت و مقاومت را شناسایی کرد.

اندیکاتور ایچیموکو دارای اجزای مختلفی است که به طور خلاصه این اجزا عبارتند از: چیکو اسپن، تنکن سن، کیجوسن، سنکو اسپن A و سنکو اسپن B. هر کدام از این اجزا در غالب خطوطی بر روی اندیکاتور ایچیموکو قابل مشاهده است. از جمله ویژگی های مهم در ایچیموکو این است که با محاسبه میانگین اطلاعات مربوط به بازار، جهت گیری قیمتی را نمایش می دهد. زمانی که قیمت در بالای فضای ابر ایچیموکو قرار دارد بیانگر این است که روند بازار صعودی است و اگر در پایین ابر ایچیموکو باشد، بیانگر این است که روند بازار نزولی می باشد.

مزایا و معایب اندیکاتور ایچیموکو

این اندیکاتور را می توان برای شناسایی نقاط ورود و خروج استفاده کرد.اگر بخواهیم از محدودیت های این اندیکاتور بگوییم میتوان به این اشاره کرد که این اندیکاتور خطوط زیادی را نمایش می دهد و این ممکن است باعث سردرگمی مخاطب شود. البته این موضوع را می توان با هیدن کردن خطوطی که کاربردی ندارند حل کرد. محدودیت دیگر این ابزار این است که تمرکزش بر داده های قدیمی است که برای کسانی که می خواهند به صورت لحظه ای از دیتاهای بازار بهره ببرند خوشایند نیست.

این اندیکاتور برای روندهایی که قیمت نوسان شدیدی دارد نیز کاربرد ندارد. زیرا کندل های قیمتی بسیار بالاتر یا پایین تر از آن نمایش داده می شوند. درست است که این اندیکاتور در تحلیل تکنیکال بسیار پرطرفدار است. اما ایرادات آن را نیز برشمردیم که بدانید برای یک ترید اساسی همزمان باید نحوه کار با ابزارهای مختلفی را بدانید.

سرفصل های دوره

+ معرفی اندیکاتور ایچیموکو

 

  • به عنوان بخشی از سفر یادگیری خود، نقشه راه ما را برای یک رویکرد ساختاریافته برای تسلط بر تکنیک های تحلیل در نظر بگیرید.

پیش‌نیازها

+ تسلط به تحلیل تکنیکال کلاسیک

سایر دوره های این سبک

پخش ویدیو

دوره مقدماتی اندیکاتور ایچیموکو (Ichimoku )

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بسته
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

اشتراک گذاری

جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شما اجازه دسترسی به این دوره را ندارید برای دسترسی ثبت نام کنید.