الگوهای معاملاتی در بازار فارکس

الگوهای معاملاتی نظریه نقدینگی و القا

الگوهای معاملاتی که در بازار فارکس شکل می گیرد، برای ترید قابل اطمینان نیستند زیرا با تشکیل شدن این الگوهای معاملاتی، اکثر تریدرها وارد معامله می شوند، در نتیجه موجب ایجاد استخر نقدینگی میشود. انواع زیادی از این الگوهای معاملاتی در بازار اتفاق می افتد که مشخص کردن آنها بسیار کار آسانی است. و اکثرا با دیدن این الگوها وارد معامله می شوند. به همین دلیل است که ما با الگوهای معاملاتی که ناپایدارند ترید نمی کنیم.

اساسا نقدینگی عامل حرکت قیمت در بازارها می باشد. برای حرکت قیمت در بازار فارکس، باید پول های بزرگ به شکل اوردر به بازار تزریق شود. استاپ لاس و سفارشات پندینگ بسیاری در بالا و پایین الگوی کف دوقلو و سقف دو قلو قرار دارد. یک سطح تثبیت شده در بازار که چندین سفارش و استاپ لاس در آن قرار داده شده است. استخر نقدینگی نامیده می شود. که این نواحی، تارگت BFI برای هانت کردن نقدینگی به منظور حمایت از سفارشات بزرگ خودشان می باشد.

الگوهای دو قلو

شماتیکی ساده از سقف و کف دوقلو

سقف دوقلو و کف دوقلو در الگوهای معاملاتی چگونه به نظر میرسد:

نمونه ای از سقف و کف دوقلو در بازار

نمونه ای از سقف و کف دو قلو در نمای واقعی بازار

القای نقدینگی:

القا، علت تشکیل این الگوهای معاملاتی است که نقدینگی را به خود جذب میکند. این موضوع زمانی اهمیت دارد که قیمت به نواحی نقدینگی حرکت و آنها را هانت میکند . چگونه القا کمک میکند؟ در مفهوم ساختار بازار، زمانی که یک سقف نتواند یک کف را بشکند، بنابراین آن سقف ضعیف است و احتمال اینکه توسط قیمت هانت شود زیاد می باشد، برای کف هم به همین منظور میباشد. با این روش است که ما قوی یا ضعیف بودن کف یا سقف را مشخص میکنیم.

به کف و سقف های قوی، محافظت شده و به کف و سقف های ضعیف تارگت نیز گفته میشود. اکثر سقف و کف هایی که در نزدیکی اوردربلاک قرار دارند، حکم القا را دارند و نقدینگی میشوند زیرا آنها شامل پروسه میتیگیشن نمیباشند. این در پیدا کردن نقاط مورد توجه (poi (به ما کمک میکند و احتمال اینکه کدام زون جواب میدهد را بالا میبرد.

 

کف و سقف های محافظت شده و تارگت

کف و سقف های قوی و ضعیف به همراه یک شماتیک ساده از آن

جریان سفارشات مورد انتظار در الگوهای معاملاتی

این یک ساختمان احتمالات چندگانه اعم از نقدینگی، ساختار بازار، جریان سفارشات، برای نتیجه گیری حرکت بعدی قیمت می باشد. جریان سفارشات مورد انتظار می تواند در شناخت جهت روزانه ضروری باشد. که میتواند به شما کمک کند تا مناطق کلیدی را شناسایی کرده و بهترین معاملات را برای آن روز انتخاب کنید. برای مثال در روند صعودی، ما به خرید ادامه میدهیم تا زمانی که قدرت خریداران به پایان برسد .

شناسایی مناطق کلیدی با استفاده از جریان سفارشات

ورودها

در این قسمت به سراغ انواع ورودهای معاملاتی برای بهره مند شدن از حرکات بازار می پردازیم. ما بیشتر بر روی، BOS CHOCH و FLIP و نحوه شناسایی و چگونگی تشکیل آنها تمرکز میکنیم.

CHOCH

چاک (تغییر ماهیت) ، اولین نشانه تغییر روند میباشد که اغلب در نواحی عرضه و تقاضای تایم فریم بالاتر رخ میدهد. ما می توانیم از آن برای ورود زودهنگام به یک روند جدید احتمالی با ریسک به ریوارد بالا استفاده کنیم.

شماتیک ساده CHOCH

 

 

نمایی از CHOCH در بازار واقعی

 

 

نمایی از چوک در بازار واقعی

فلیپ:

در شماتیک های زیر مشاهده میکنید زمانی که قیمت به یک ناحیه عرضه/تقاضا واکنش میدهد و سپس بلافاصله آن را می شکند، یک ناحیه عرضه/تقاضا جدید که عامل شکست ناحیه عرضه/تقاضا قبلی بوده است را تشکیل میدهد. شناسایی فلیپ ها کار ساده ای است اما مانند سایر بخش های مهم چارت نیاز به چشمان تیز دارد. بنابراین تمرین کردن آنها بسیار ضروری
میباشد.

فلیپ

شماتیکی از flips و تصویری از نمای فلیپ در بازار واقعی

 

انواع ورود پایه

در پایین ورودهای آسانی وجود دارد که میتوانید در هر تایم فریم برای سرمایه گذاری در مارکت از آنها استفاده کنید. مارکت فرکتال است.( هر اتفاقی که در تایم فریم پایین بیفتد در تایم فریم بالا نیز رخ میدهد.) و به همین دلیل این ورودها با تایم فریم های انتخابی شما هماهنگ میباشند.

شماتیکی از نواحی ورود آسان

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.