کارگزار یا بروکر فارکس چیست؟ آشنایی کامل با بروکر فارکس

forex broker

بروکر فارکس چیست؟

بروکر فارکس یا کارگزار واسطه‌ای برای انجام معاملات است. همچنین این بستر را برای کاربران خود فراهم می‌کند تا جفت ارزهای موجود در بازار را مورد معامله قرار دهند. وظیفه بروکرها در بازار فارکس مشابه کارگزاران بورس تهران است. بروکرها در قبال ارائه خدمات، کارمزد از مشتریان خود دریافت می‌کنند.

معیارهای انتخاب بهترین بروکر معتبر

  • امنیت یک بروکر فارکس دارا بودن رگوله‌های معتبر است.

رگولاتوری در واقع نشان دهنده میزان اعتبار آن شرکت از نظر امنیت و قانون است. رگوله‌های متعددی برای بروکرهای فارکس وجود دارد. به عنوان مثال، رگوله FCA مربوط به انگلستان است که از درجه اعتبار بالای برخوردار است. هر بروکر برای به دست آوردن رگوله معتبر باید برخی شرایط قانونی و همچنین نظارتی را اجرایی کند. به همین دلیل در صورتی که یک بروکر دارای رگوله‌های معتبر باشد یعنی از لحاظ قانونی و امنیتی وضعیت بسیار خوبی دارد و قابل اعتماد است.

رگوله در واقع نوعی تضمین کننده امنیت بروکر برای کاربران است. هر چقدر که رگوله بروکر معتبر باشد و توسط کشورهای سطح یک دنیا تایید شده باشد اعتبار بروکر بالا است. البته باید توجه داشته باشید که اکثر بروکرهای سطح اول دنیا که رگوله‌های معتبری دارند به علت تحریم‌های بین‌المللی با ایرانیان همکاری نمی‌کنند. معمولاً بروکرهایی که با کاربران ایرانی همکاری دارند و به ما خدمات می‌دهند رگوله‌های قبرس و روسیه دارند.

  • واریز و برداشت آسان

معمولا بروکرها امکان واریز و برداشت سرمایه را به چند طریق برای کاربران فراهم می‌کنند از آنجایی که کشور ما تحت تحریم است و نقل و انتقالات مالی در سطح جهان همیشه کار آسانی نیست باید به طرق مجاز واریز و برداشت سرمایه در انواع بروکر توجه داشته باشید. همچنین برخی از بروکرها حداقل مبلغی را برای برداشت در نظر می‌گیرند در صورتی که کسب چنین سودی با توجه به سرمایه اولیه شما برای برداشت مبلغ مشخص شده کم باشد، احتمالاً برای برداشت سود معاملات خود با مشکل مواجه خواهید شد.

  • سرعت اجرای بالا

برخی از بروکرها معاملات را با ساعت بالای ثبت می‌کنند در حالی که برخی‌ها نیز گاهی با توجه به نوع بروکر سفارش معامله‌گر را با تاخیر ثبت می‌کنند. شاید این مسئله برای معامله‌گرانی که معاملاتی در بازه میان مدت و بلند مدت انجام می‌دهند چندان اهمیت نداشته باشد اما کاربرانی نیز هستند که نیاز به ثبت سفارش خود در یک زمان مشخص را دارند. چنین معامله‌گران باید به این ویژگی بروکر توجه ویژه داشته باشند.

  • هزینه‌های معاملاتی بروکر فارکس

درصد کارمزد دریافتی بروکر فارکس می‌تواند تاثیر بسزایی در میزان برآیند سود شما داشته باشد این موضوع به خصوص برای معامله‌گرانی که تعداد معاملات بالایی انجام می‌دهند مهم است.

امکان استفاده از پلتفرم‌های مختلف

با آنکه امکان انجام معاملات در پلتفرم برخی از بروکرها وجود دارد، برای راحتی و مدیریت معاملات پلتفرم‌های خاصی بوجود آمده است که کاربران پس از نصب بتوانند از آنها استفاده کنند. از شناخته شده‌ترین این پلتفرم‌ها متاتریدر است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • حساب‌های معاملاتی متنوع

بروکر بر اساس نیاز مشتری حساب‌های متنوعی ارائه می‌دهد.

  • خدمات مشتریان پشتیبانی فارسی

هر کاربری ممکن است در انجام عملیات مختلف از واریز و برداشت تا مسائل مربوط به انجام معامله با سوال و یا مشکلی مواجه گردد. امکان ارتباط با پشتیبانی و حل مسئله از این طریق اطمینان کاربران را افزایش می دهد و باعث تسریع حل مسائل می گردد.

ابزارهای معاملاتی متنوع بروکر فارکس

  • جفت ارزها، فلزهای گرانبها، کامودیتی‌ها و حتی ارزهای دیجیتال برخی از دارایی‌هایی هستند که در بروکرها مورد معامله قرار می‌گیرند.

بدیهی است آن بروکری می‌تواند امکان انجام معاملات را روی دارایی‌های مختلف برای کاربران فراهم کند که تنوع دارایی بالایی داشته باشد. این موضوع برای برخی از کاربران بسیار مهم است.

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.