مدل فروش چیست؟

مدل فروش(Sell Model)

مدل فروش مشابه مدل خرید هست اما در جهت عکس.

همان پروسه قبلی اتفاق میوفتد اما این بار سفارش های فروش انباشته میشوند. بعد قیمت تا سطح مقاومت بالا میرود و درگیر نقدینگی میشود. پوزیشن های بیشتری در یک قیمت بهتر انباشته میشوند اما قیمت همچنان در جهت روند هست.

شناسایی مدل فروش

  • داشتن دیدگاه کلان: بدانید که قیمت در حال ریزش هست.
  • سطوح مربوطه که شامل مدل فروش سازمانی هست را شناسایی کنید.
  • شناسایی سطوح رنج-تراکمی بر اساس مدل نظری توضیح داده شده. (همچنین به الگوی فیل شده در برگشت پول هوشمند مراجعه کنید)

در روند نزولی میشود به وضوح مدل فروش را دید. که اساسا پولبک هایی به روند هستند که با رنج های تراکمی، برگشت پول هوشمند و توزیع مشخص میشوند.

بازار ساز ها از ایجاد سطوح تراکمی دو هدف دارند.

یک اینکه سفارش‌هایی را جمع کند که تقاضای مشتریان شان را تکمیل کند. بازار افت میکند و آنها (بازار سازها) شروع به فروختن میکنند. آ‌ها پیشبینی میکنند که مشتریانشان، ما، یا همان تریدر های خرد و سایر سرمایه‌گذارها شروع میکنند به باز کردن معاملات فروش در آن بازار خرسی. باز کردن موقعیت فروش نقش هجینگ یا پوشش ریسک را دارد که باعث پوشش تقاضای بالقوه میشود.  دومین هدف سود کردن با زدن استاپ ملت هست. برای زدن استاپ باید قیمت حرکت کند و برای حرکت قیمت نیاز به تراکم سفارش های فروش هست. قیمت ریزش میکند و معامله‌گر ها وارد موقعیت فروش میشوند و استاپ رو میگذارند بالای محدوده. حالا بازارساز یک حجم سنگینی میخرد تا قیمت را بر خلاف روند افزایش دهد و استاپ ها را فعال کند.

به خاطر داشته باشید که برگشت پول هوشمند در ناحیه مقاومت اتفاق میافتد.

ناحیه ای که قله قبلی ساخت و با برگشت روند بین فیبو ۶۱ و ۷۹ درصد مطابقت دارد، میتواند ستاپ با احتمال بالایی داشته باشد. یادتان باشد که در روند نزولی منتظر یه پولبک به سمت بالا به نواحی ۶۱ تا ۷۹ درصد فیبو باشید. این پولبک با ناحیه قله قبلی مطابق میشود. به آن ناحیه میگویند استخر نقدینگی (Liquidity Pool)، جایی که همه استاپ هاشون رو قرار میدهند و توجه بازارسازها را جلب میکنند.

 

دسترسی سریع

مقالات مرتبط

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
جستجوهای محبوب:
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.